Sporx Extra Arama Logo

Pep Guardiola: "FIFA ve UEFA bizi öldürüyor!"
7
PEP'TEN OLAY YARATAN İSYAN

Manchester City Menajeri Pep Guardiola, Borussia Dortmund ile oynanacak maç öncesi açıklamalarda bulundu.

6
"BİZ İNSANIZ! MAKİNE DEĞİL"

4 kulvarda birden kupa için mücadele eden City'nin menajeri, "Biz insanız! Makine değiliz! Oyuncularımı biliyorum. Bazıları oynatılmadığı için zaman zaman üzülüyorlar ama her futbolcuyu her gün oynatamam. Bu mümkün değil." dedi.

5
"ROTASYON YAPMASAM OLMAZ"

İspanyol menajer, "Tüm kulvarlarda seyirci olmadan mücadele ediyoruz. Belki de tarihin en kısa turnuvaları oluyor ama rotasyon yapamazsam şampiyonluklar için mücadele edemem ve bugün olduğum konumda olamam. Elbette, oyuncularım oynayabilirler, muhteşem bir mentalitleri var ancak dinlenmeleri gerekiyor." ifadelerini kullandı.

4
"FIFA VE UEFA ÖLDÜRÜYOR"

"FIFA ve UEFA futbolcuları öldürüyor." dityerek sözlerini sürdüren Guardiola, "Çok fazla maç var. 1 hafta ortası bile dinlenemedik, 1 hafta ortasını bile maçsız geçmedik. Bunu kaldıracak bir oyuncu yok. Sadece fiziksel olarak değil mental olarak da her gün rekabet edemezsiniz. Bu imkansız." dedi.

3
ROTASYONLA KAZANINCA "AFERİN PEP"

Guardiola, "Rotasyon yapınca kazanırsam 'Aferin Pep' oluyor. Rotasyon yapıp kaybedersem 'Neden rotasyon? Neden ideal 11'ini oynatmıyorsun?' diye eleştiriyorlar. Bu sürdürülemez, devam ettirilemez. Her maça en çok dinlenen ve en fit durumda olan oyuncularımla çıkıyorum. Her maç ilk olarak buna dikkat ediyorum, dinlenmiş oyuncuları seçiyorum." sözleriyle konuşmasını noktaladı.

2
47 MAÇTA 38 GALİBİYET

Manchester City, sezon başından bu yana 47 maça çıktı ve 38 galibiyet alıp 3 kez mağlup oldu. City bu maçlarda 105 gol atıp 26 gol yedi.

1
3.4 GÜNDE 1 MAÇ

Manchester City, toplam 30 günlük milli ara süreleri düştükten sonra sezon başından bu yana 3.4 günde 1 maça çıktı.