Sporx Extra Arama Logo

Onyekuru, Galatasaray için Olympiakos'u reddetti!

Olympiakos'un satın alma opsiyonlu olarak kiralama teklifi yaptığı Nijeryalı, G.Saray’da kalmak istediğini bildirdi.
6
G.SARAY'DA TRANSFERİN KADERİ
Galatasaray önümüzdeki sezonun takımı kurmak için şimdiden düğmeye bastı. Koronavirüs pandemisi sonrası maddi sıkıntılar sebebiyle transferde iç piyasaya yönelen sarı-kırmızılılar, Sivassporlu Emre Kılıç ve Mert Hakan Yandaş ile imza aşamasına geldi. Ayrıca iç piyasadan Erdoğan Yeşilyurt ve Oğulcan Çağlayan’ı da yakından takip eden Aslan sezon sonu öncelikli olarak Babel ve Diagne ile yollarını ayırmayı planlıyor.  Ligin geri kalan sekiz haftalık bölümünün tamamlanmasının ardından da takımdan bazı isimlerin gönderilmesi gündemde.
5
MONACO SATILIĞA ÇIKARDI

Yerli pazarındaki isimleri büyük oranda belirleyen Aslan’da yönetimin yabancı transferdeki önceliği ise Henry Onyekuru. Monaco, sezon başı Everton’dan 13,5 milyon avro bonservis bedeli karşılığında aldığı Nijeryalı oyuncuyu satmayı düşünüyor. Ancak sarı-kırmızılıların öncelikli planı ise bir sezon daha kiralamak ve anlaşmaya satın alma opsiyonu ekletmek.

4
KABUL ETMEZLERSE MAKSİMUM 7M€

Eğer Fransız ekibi bunu kabul etmezse de Fatih Terim’in çok istediği Onyekuru’nun bonservisinin alınması ağırlık kazanacak. Maddi zorluk içerisinde olan Mustafa Cengiz yönetiminin düşüncesi, oyuncuyu 6-7 milyon avro civarında bir bedelle almak. Kaldı ki, bu görüşmelerde Onyekuru’nun da G.Saray’ı çok istemesi yönetimin elini güçlendiriyor.

3
OLYMPIAKOS İSTEDİ

Devre arasında kiralık geldiği G.Saray’da yıldızını yeniden parlatan ve sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Henry Onyekuru’da çarpıcı gelişmeler yaşandı. Yunan ekibi Olympiakos, Nijeryalı futbolcunun bonservisini elinde tutan Monaco ile temasa geçerek, satın alma opsiyonlu olarak kiralamak istediğini bildirdi. Ancak Olympiakos’un bu transfer hamlesine ilk tepki Onyekuru’dan geldi.

2
AYRILMAK İSTEMİYORUM

Nijeryalı oyuncu, menajeri William D’Avila ile görüşerek, Galatasaray’da kalmak istediğini söyledi. Sarı kırmızılı kulüpte sürekli oynadığına dikkat çeken Onyekuru, “Geçen yıl da Galatasaray’da kalmak istedim ancak o zamanki kulübüm Everton beni Monaco’ya satmıştı. Monaco’da neredeyse hiç oynayamadım. Aynı hüsranı bir daha yaşamak istemiyorum” dedi.

1
TERİM KALMASINI İSTİYOR

Teknik direktör Fatih Terim’in ise konuyla ilgili olarak, yönetime “Ne şekilde olursa olsun, Onyekuru’nun takımda kalmasını istiyorum” dediği belirtildi.