Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen'den Antalyaspor - Galatasaray yorumu
15
ÖNDER ÖZEN'İN YORUMLARI
Önder Özen, 1-1 biten Antalyaspor - Galatasaray maçının ardından açıklamalarda bulundu.
14
"İKİ TARAF DA GALİBİYETİ İSTEDİ"
"İki takım da futbol oynama konusunda iştahsız değildi. Oyunun başı çok gösterişli değildi ama iki taraf da galibiyeti istedi. İki taraf da plan yapmıştı. Antalyaspor geriden oyun kurabiliyor ve bu maçta da bunu gördük. Nuri Şahin'in kariyeri boyunca iyi bir gözlemci olduğunu ve dünyanın önemli teknik adamlarıyla çalıştığını biliyoruz, bunu da gördük zaten"
13
"G.SARAY ANTALYA'YA OYUN KURDURMADI"
"Boffin'in ayakları iyidir, şahsen de tanırım. Savunmada Veysel ayağı iyidir, Güray da öyle. Geriden oyun kurabildi Antalyaspor. Antalyaspor'un geriden oyun kurmasına müsade etmedi Galatasaray, bunu da gördük ilk 20 dakikada."
12
"İKİ KALEYE DE ÇOK TOP GELMEDİ"
"İkinci devre Antalya takımı daha etkiliydi. İki kalenin önüne de çok gelmedi top. İstatistik kolonları dolu değildi rakip ceza sahasına girişler, tamamlanan ataklar olarak. Antalya'da Mayıs ayı sıcak, nem var. Performans da düşer, normal. Antalyaspor da kupada yarı finale kadar geldi zaten."
11
"BOEY, PULGAR, TAYLAN OLMUYOR"
"Galatasaray bir plan üzerine çalışmış ama sonuca gidemedi. Nelsson transferler arasında en iyisi diyebiliriz. Bariz bir hatasını görmedik. Boey bu takımda olmuyor, Pulgar da olmuyor. Net bir şekilde gördük bugün. Taylan olmuyor, sezonun son 1 ayında Berkan'da fiziksel bir sıçrama görüyorum daha kıpır kıpır. Her pozisyonda ataklara katıldı"
10
"HALİL KAFA KARIŞTIRIYOR"
"Gomis bugün idare eder oynadı, Halil'in kendisine pozisyon hazırlama konusunda sıkıntısı yok ama bazı özellikleriyle kafa karıştırıyor."
9
"TRANSFERDE ÖNCELİK ORTA SAHA"
"Galatasaray mecburen bir sıralama yapacak. Önceliklerini de sınıflayacak, birinci sırada da bence stoperlerin önüne alınacak oyuncu. Oraya alınacak oyuncu diğerlerinin performansını sıçratabilir. Sonra sağ - sol bek. Öncelik sağ bek, sol bek idare ediyor Van Aanholt'la ama sağ bek takımı aşağı çekiyor."
8
"ÖNE DE OYUNCU GEREKİYOR"
"4-2-3-1 formasyonunda oynayacaksa Galatasaray skor yapabilecek dinamin bir orta saha gerekiyor. Forvet arkası olarak Morutan - Cicaldau bir seçenek ama oraya bakmak lazım. Öne de oyuncu gerekiyor sonuç olarak"
7
"KEREM AYAKTA TUTTU"
"Kerem girer girmez pozisyon hazırladı, sonra da asist yaptı. Galatasaray'ı sezon boyunca ayakta tutan performansı yarattı. Kerem sol ileride oynuyor değil mi? Karşı takımda sağ bek, sağ iç stoper ve sağ önde oynayan 3 oyuncu tedirgin oluyor ve kendi oyunlarının yanında sahada başka düşünmeleri gereken şeyler oluyor. Varlığı önemli"
6
"MUSTAFA MUHAMMED'LE OLMAZ"
"Galatasaray seviyesi için zamana ihtiyacı var Mustafa Muhammed'in. Santrafor mutsuzluğu diye bir durum var. Uluslararası transfer yapıp santrafor rotasyonuna girdiyseniz başka, altyapı takviyeli giderseniz başka şeyler konuşulur. Fransa için de seçenekler vardı, buraya 1. santrafor olmak için geldi. Üzerine bir başka santrafor daha getirildi. İnsanlar sezon sonu bilançoya bakacak, kaç pozisyona girdi kaç tane attı diye. 100 küsür yıllık Galatasaray tarihinde krallarla dolu bir santrafor geçmişi var. Kerem de Gomis de Muhammed'i geçti. 1 sezon için düşük kaldı. Kalırsa mutsuzluğu yaşayacak, kalmak istiyorsa da ya daha iyi olacak ya da kulübeye razı olacak"
5
"BAŞKA FORVET ALMAK ZORUNDALAR"
"Galatasaray eğer ben yarışta olacağım, rakabete güçlü gireceğim kupayı da almaya adayım diyorsa Mustafa Muhammed'den başka bir forvet almak zorunda bana göre"
4
"ÇOK İYİ SANTRAFOR ALINABİLİR"
"Babel, Feghouli gidecek, mali yükler düşecek. Galatasaray maaş bütçesinden sekecek olanlarla buraya çok iyi bir santrafor alabilir çok rahat. En önce bu oyunda savunma önüne adam lazım Galatasaray'a"
3
"NURİ ŞAHİN A MİLLİ TAKIMI DA ÇALIŞTIRABİLİR"
"Bazı teknik adamlar çok testten geçmek zorundadır, bazıları için de var olan yeterlidir. Bence Nuri Şahin şu anda A Milli Takımımız dahil tüm kademelerdeki tüm takımların birinci antrenörlüğünü yapacak beceriye sahip. Bunu Trabzon deplasmanında anladım biraz, sahada kenardaki herşeyiyle beraber bir iş planını komple yürütebileceğini bana gösterdi. Yolu çok açık bence"
2
"TORRENT BAŞARILI OLAMADI"
"Torrent sorunlu bir dönemde sorunlu bir kadronun içinde görev kaldı. Böyle dönemlerde kadroyu tamir etmek zordur, ben de tamir ettiğini düşünmüyorum. Torrent bazılarının söylediği gibi futbolu bilmeyen adamlar falan da değil. Bunlar saygın düzgün, futbolu da iyi bilen iyi imkanlar verilirse iyi şeyler yapabilecek bir teknik adamdır. Bence başarılı olamadı, o ışığı da vermedi. Galatasaray'da onunla devam etmeyecektir"
1
"G.SARAY'IN SORUNU SADECE TEKNİK DEĞİL"
"Galatasaray kadrosu tamiri zor bir takımdır. Antalyaspor, Fenerbahçe, Kasımpaşa tamirattan geçti, Malatyaspor geçemedi mesela. Galatasaray sadece teknik sorunları olan bir ekip değildi çünkü"