Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Önder Özen'den Alanyaspor - Fenerbahçe maçı yorumları
20
ÖNDER ÖZEN YORUMLADI
Spor yorumcusu Önder Özen, Fenerbahçe'nin Aytemiz Alanyaspor'u 5-2 mağlup ettiği mücadeleyi NTV'de değerlendirdi.
19
"YAKLAŞIMI ÇOK DOĞRUYDU"
7 gollü bir maç izledik. Daha yüksek skorlu bir maç da olabilirdi. Genel hatlarıyla Fenerbahçe'nin Alanyaspor deplasmanına yaklaşımını çok doğru buldum. Yaklaşık 15-20 gün önce Trabzonspor, Alanya deplasmanındaydı. Trabzonspor'un yaptığına benzer şekilde karşıladığını söyleyebiliriz Fenerbahçe'nin. O maç da 5'lik olmuştu.
18
"ÇOK EFOR HARCAMADAN YAPTI"
Alanyaspor ısrar ediyor oyunu geriden kurmakta. Alanyaspor'un kalesine kadar baskı yapanlar sonuç alabilirler. Fenerbahçe orta sahayı kapatarak baskı yaptı, stoperler hedefi bulamadı, geri döndü. Geri dönüldüğünde de baskı başladı. Fenerbahçe çok efor harcamadan yaptı bunu.
17
"5 GOL VAR, 10 DA OLABİLİRDİ"
5 gol var, 10 da olabilirdi. Ciddi ciddi pozisyonlar var ilk devrede. 18'e kadar Fenerbahçe'nin 4 pozisyonu var, 2'si net. Bayağı gollü bir maç olabilirdi. 10'a 7 bitebilirdi.
16
"MAÇIN KAHRAMANI ALTAY"
Maçın kahramanı Altay. Yine özel bir performans Altay'dan. Birkaç oyuncuda performans anlamında sıçrama var. Biri Rossi, diğeri Zajc. Zajc'ın savunma performansı çok yukarı çıktı. Skora da etki yapıyor.
15
"ARDA GÜLER PIRIL PIRIL"
En çok konuşulacak olan Arda Güler'dir. Pırıl pırıl parlayan bir gencimiz. O, aklı, sporculuğu, aydınlık yüzü, soğukkanlıllığı, vuruşları, son pozisyondaki oyun zekası konuşulacak. Berisha'yla topu buluşturduğu nokta ancak o kadar olurdu. Nefis bir gol pası o, orta falan değil.
14
"TARAFTAR DA TATMİN OLMUŞTUR"
İsmail Kartal'ın strateji seçimi yerli yerindeydi. Çok pozisyon vermiş olmasına rağmen gösterişli bir galibiyet aldı Fenerbahçe. Bence taraftar da oyundan tatmin olmuştur.
13
"SÜPER BİR KOORDİNASYON VAR"
İki Slavia maçında sonradan girdi. Ceza sahası içinde bir yatır kaldır yaptı, gol oldu. Orada da süper bir koordinasyon var. Öz güven, çalımları attıran yetenek, ayak değiştirme, rakibi aldatma var. En zorudur rakibi aldatma.
12
"PROAKTİF BİR OYUNCULUK ÖRNEĞİ"
Farioli'ye bayılırım, çok beğenirim. Uzmanı olduğu bir oyun var ve o oyunun bütün numaralarını biliyor. Bu iş, harikulade bir teziniz varsa ve iş görüyorsa bir süre sonra bir anti tezle karşılaşıyor. Orada sizin ne kadar proaktif bir teknik adam olduğunuz ortaya çıkıyor. Altay Bayındır'ın yaptığı, durumdan vazife çıkarmaktı. Altay, proaktif bir oyunculuk örneği verdi bir tarafıyla.
11
"ALTAY, TAM 10 PUAN"
Altay'dan 1 asist, 4 tane çok özel kurtarış geldi. İngilizler, Almanlar oyuncu puanlamasını değiştirmiş. Birisi maça damga vuracak birkaç aksiyonun içinde bulunduysa 10 puan veriyorlar. Onların puanlamasına göre vereceğim, Altay tam 10 puan.
10
"SZALAI, HÜCUM İŞLERİNİ TAM YAPTI"
Szalai, hücumda çok iyi işler yaptı. Stoper orijinli bir bek için hücumdaki işleri tam yaptı. Bek savunmasında aksıyor. Bek ve stoper savunması farklı şeyler.
9
"OYNAMASI BİLE MUCİZE"
Ozan Tufan kötüydü, çıktı. Savunma işinde kötüydü gerçekten. Slavia maçından sonra bugün Ozan'ın oynaması bile mucize. Ozan Tufan'ın bizim evde rating'i çok yüksektir. Eve gidince bana kızacaklar.
8
"BURASI FENERBAHÇE, KENDİNİ SORGULA"
Nazım Sangare kendisini sorgulayacak. Burak Kapacak'tan önce Ozan'ı Nazım kesecek. Ben ne yapıyorum, burası neresi, ben kimim. Burası Fenerbahçe, ben sağ bekim. Orada oynayan kim, orta saha. Ben niye buradayım, o neden sahada? Bunu çözmesi lazım. Nazım ikna edemedi taraftarları, takım arkadaşlarını. Önce kendisini ikna etmesi lazım. Artık Fenerbahçe'desin, daha yüksek tempo, daha yüksek kalite yap.
7
"NOVAK SAYIYA BAKARAK ALINDI"
Sol kenarda Ferdi'nin yokluğunda hiç kimse olmadı. Novak transferinin de yanlış olduğunu görüyoruz. Novak'ı sayıya bakarak aldı Fenerbahçe, oyuna bakarak almadı. Oyuna bakarak alsaydı ne kadar sıkıntılı olduğunu görebilirdi. Trabzonspor'un savunmadaki en büyük defosu Pereira ile Novak'tı. Onlar sayı dışında bir şey yapmıyorlardı.
6
"ZAJC'IN İVMESİ YUKARI GİDİYOR"
Zajc'ın ivmesi yukarı gidiyor. Temposu çok yüksek. Takım temposunu yükseltiyor. Kıpırtısı var, hımbıl bir orta saha değil. Futbolculuğu zaten var. Önümüzdeki sene daha iyi bir rol olabilir. Santrfor arkasındaki Zajc'tan ziyade stoperlerin önündeki Zajc daha etkili olabilir. Tabii buna kim karar verecek, bilmiyoruz.
5
"HERKES MESUT VURSUN DER"
Serdar Dursun Darmstadt'tan geldi, Mesut Arsenal'den geldi. Almanya'ya gidelim, onlara bir soru soralım; yayda bir frikik oldu, topun başında Mesut var, bir de bizim Darmstadt'tan Serdar var, saçları uzun olan, Türk. Frikiği kim atsın? İstisnasız her Alman ve Almanya'da yaşayan her Türk, her Hırvat, her İtalyan, her Yunan, her Doğu Avrupalı Mesut vursun der. Mesut, eğer Serdar çok iyi vuruyorsa bırakır.
4
"OSAYI BARİ BU MAÇTA ASİST YAP"

Osayi'nin eforunu görüyorum, saygı duyuyorum, koşuyor, iyi bir sporcu. Ancak üretkenlik konusunda ciddi sıkıntıları var. Kaleci asist yaptı ya bugün. O yaptı bari sen de bir tane yap.

3
"KAPACAK'A BİRAZ SÜRE LAZIM"
Burak Kapacak'a biraz daha süre lazım. Alması gerekiyor. Bursaspor'da izledik. Bir özelliği var oyuncunun, kıvrak, çalımı olan bir isim. Burak Kapacak'tan sağ bek olmaz. Bu çocuk bir kanat hücumcusu.