Sporx Extra Arama Logo

Ömer Faruk Beyaz için Ruhr derbisi

Fenerbahçe'den ayrılma kararı alan Ömer Faruk Beyaz için Almanya'nın ezeli rakipleri (Ruhr derbisi) Dortmund ve Schalke resmen devreye girdi.
6
BÜYÜK BİR HAYAL KIRIKLIĞI
Fenerbahçe ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan Ömer Faruk Beyaz, sarı-lacivertli kulübe veda etme kararı aldı.
5
AYRILIK KARARINDA ISRARCI
Fenerbahçe'nin "Sözleşmeni uzatalım, bir yıl kiralık olarak oyna" teklifini kabul etmeyen Ömer Faruk Beyaz, sportif direktör Emre Belözoğlu ile de yaptığı görüşmede "ayrılık kararında" ısrarcı olduğunu iletti.
4
HAYALİ AVRUPA
Fenerbahçe'den sözleşmesini biteceği bu sezon sonunda ayrılacak olan Ömer Faruk Beyaz kariyerine Avrupa'da devam etmek istiyor.
3
ÖMER İÇİN RUHR DERBİSİ
Almanya Bundesliga takımlarından Dortmund ve Schalke'nin listesinde olan ve görüşmelerde bulunduğu Ömer Faruk Beyaz'ı sezon sonunda bedelsiz olarak kadrosuna katmak isteyen iki Alman devi, genç futbolcu ile 5 yıllık sözleşme yapmak istiyor.
2
EMRE BELÖZOĞLU NE DEMİŞTİ?
Emre Belözoğlu: "Ömer Faruk süreci olumlu gitmiyor, olumlu bitecek gibi de gözükmüyor. Fenerbahçe'nin kendisine verdiği mukavelenin bence bir örneği yok. Fenerbahçe'nin haklarını göz önüne aldığımızda gözümüz kimseyi görmez. Ben kolumdaki bandı Ömer'e samimice taktım"
1
ÖMER FARUK BEYAZ NE İSTİYOR?
Avrupa'dan birçok kulübün uzun süredir takibinde olduğu genç yıldız adayı gönlünden geçen lige ve takıma karar vermediğini de aktarmış ve "Kısa bir süre içinde Avrupa hedefim var. Bu saatten sonra vereceğim kararlar, gideceğim kulüp, oynama ihtimallerim futbol hayatım için çok önemli. Kafamda ligler var ama henüz belirlediğim bir yer yok. Çünkü erken. Gidişata göre takımı da hedefi de belirleyeceğiz." değerlendirmesinde bulunmuştu.