Arama Logo

Olimpiu Morutan İstanbul'da
10
GALATASARAY'IN YENİ YILDIZI İSTANBUL'DA
Galatasaray'ın yeni transferi Olimpiu Morutan, transfer görüşmelerini tamamlamak için İstanbul'a geldi.
9
İMZALAR ÇARŞAMBA GÜNÜ
Morutan, Galatasaray için Çarşamba günü sağlık kontrollerinden geçecek ve ardından kendisini sarı kırmızılı kulübe bağlayan 5 yıllık sözleşmeye imza atacak
8
BONSERVİS ÜCRETİ
Galatasaray, Morutan için bonuslar dahil 5.7 milyon euro bonservis ödeyecek. Morutan, Galatasaray'da 5 yıllık sözleşmeye imza atacak ve 600 bin euro maaş alacak.
7
GALATASARAY MORUTAN'I AÇIKLADI
Galatasaray, Steaua Bükreş'ten 22 yaşındaki Olimpiu Morutan ile görüşmelere başlandığını KAP'a bildirdi.
6
MORUTAN NASIL BİR FUTBOLCU?

Galatasaray'ın yeni transferi Olimpiu Morutan... Fatih Terim, onun için, "Zevk veren bir futbolcu" ifadesini kullandı. Peki 22 yaşındaki on numara tam anlamıyla nasıl bir oyuncu?

5
RUMEN MUCİZE ÇOCUK

Bunun için Olimpiu Morutan'ı A'dan Z'ye inceleyen İngiliz Akhill Fisher'in hazırladığı scout raporuna göz atmakta fayda var. İşte "Rumen mucize çocuk" başlığıyla yayınlanan rapordan dikkat çeken bölümler:

4
PAS OYUNLARINI SEVİYOR

"Morutan genellikle ana forvetin arkasında ya da ters kanat olarak sağ kanatta merkezi olarak oynayan heyecan verici bir oyun kurucu... Oyunun temposuna adapte olma esnekliği nedeniyle pas oyunlarında yer almayı seven, üstün bir takım oyuncusu…"

3
DEFANSI EKARTE EDER

"Takım arkadaşlarıyla bire iki yapmayı tercih ettiği için tek dokunuşla pas vermesi de aynı derecede etkileyici. Morutan defansı ekarte etmeyi ve ardından önünde kalan boşluğu, ya hızı ve ivmesi ile ya da takım arkadaşlarına isabetli bir pas göndererek kullanmayı tercih eden türden bir oyuncu. Bir oyunun temposunu derine inen bir orta saha oyuncusu gibi dikte etmeyi seviyor. Ancak yine de hücumdaki hüneri onu son üçte bir fark yaratmaya itiyor."

2
İNCE VURUŞLAR YAPIYOR

"Çok yönlülüğü, kulübün onu hem sol hem de sağ kanat oyuncusu olarak kullanmasına izin verdi. Şüphesiz sağ kanatta ters oyun tarzıyla daha iyi iş çıkarıyor. Güçlü bir sol ayağı var. Özellikle ceza sahası civarındaki serbest vuruşlarında, yaptığı ince vuruşlar nedeniyle sabit vuruş durumlarında çok faydalı olabilir. İlk dokunuşu dikkat çekici çünkü tek bir dokunuşla bir hatta iki rakibi alt etme yeteneğine sahip. Yorulmayan bir yapısı var."

1
MORUTAN'IN PERFORMANSI

Romanya'da FCSB forması giyen Morutan, geçen sezon 20 maçta 4 gol, 10 asistlik performans sergiledi. Romanya U21 forması da giyen Morutan, kariyeri boyunca çıktığı 156 maçta 12 gollük performans sergiledi.