Sporx Extra Arama Logo

Mustafa Cengiz'den UEFA'ya tarihi çağrı
50
MUSTAFA CENGİZ'DEN AÇIKLAMALAR
Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Mustafa Cengiz, "Bütün transfer dönemleri tek tek incelensin. Her şey açıklansın! UEFA'dan da rica ediyorum, bizleri inceleyin" dedi. İşte o açıklamalar...
49
SAĞLIK DURUMU HAKKINDA
"İyiyim. Üst üste lezyonlar bol çıkıyor, beyin boş olduğu için. Fakat, bizi her ne kadar bu süreç bu hale getirdiyse de bizi kurtaran da Galatasaray ve Galatasaray taraftarlarının ara ara verdiği destek..."
48
KAFAMA SIKAR GİDERİM
"Galatasaray'ın geleceğini karartmak; bana böyle bir şey nasip olmasın. Ben bunu hissetsem bile hbinlerce özür dilerim taraftarımdan. Kendimi yok ederim demeyeyim Ahmet Kaya gibi ama kafama sıkar giderim."
47
HER ŞEY FEDA OLSUN
"Ben bir kulum. Her gün, her saat hata yapabilirim. Galatasaray'ın aleyhine, bu manevi armaya kimse ihanet ettiremez. İşimde acı iflaslar yaşadım. Arkamdan çok hançerlendim. Galatasaray'a her şey feda olsun. Tüm yöneticilere, taraftarlara da dilerim. Taraftarlarımız da öyle. Yağmur, çamur, kar... Maça gelecek para var, dönecek yok. Ben bu insanlara ihanet edemem. Yapamadığıma inandığım anda... Bu bir kapasite meselesi, yapamayabilirim. Bazı kısım muhalefet bizi beceriksiz görüyor. Biz yalanlarda becerikli değiliz. Galatasaray bir kültürdür. Galatasaray bir dürüstlük abidesi olmak durumundadır."
46
ERENCAN YARDIMCI TRANSFERİ
"Erencan, nasıl olur da, çok ayıp ediyorlar, 1-2 tweet gördüm rakiplerin taraftarlarından. Siz diyorlar, 100 bin euro eden bir futbolcuyu 4 milyon küsüre nasıl yolladınız. Transfermarkt mı oldun, orada da şüpheler var. Siz 100 bin euroluk, menkul gibi değerlendiriyorlar, 4 milyon 200 bine nasıl sattınız diyor. Euro mu, TL mi rakam yok, belirsiz. Köylü kurnazlığı, şark kurnazlığı. Köylüler efendimiz ama benim kastım başka. Yok kardeşim. Biz limitler içinde kaldık. Soruyorum, ben TFF ve Kulüpler Birliği toplantısında da sordum. 21 kulüp var. Hepsi dinliyor. Açıklayın dedim. Hayır hangi kulübün, ne kadar açığı var. Açıklanmadı. Dediler ki, mahremiyet. Yahu kardeşim benim 490 küsür, öbürünün 350 küsür limiti var. Bu aldatıcı. İnsanlar zannediyor ki, ben 490 harcayabilirim."
45
TFF AÇIKLASIN
Benim 1 milyon euro'ya yakın limitim var dedim. Siz de açıklayın dedim. Birkaç kulüp ekside, Trabzon artıda olduğunu söyledin. Yeni bir öneri verdim. 25 milyon artıdayım dedim. TFF açıklasın, siz açıklayın dedim. TFF, dedikodulara mahal vermeden hangi kulübün ne kadar limiti vardı, ne kadar aştılar dedim. TFF bunu açıklasın. Ben Galatasaray olarak açıklasın istiyorum. Ben bunu görüyorum, iki kat artırıyorum. TFF'nin açıklayacağını düşünmüyorum. TFF açıklayamaz, KVKK var doğru. Kendileri açıklasın. 1 milyon euro var dedim ben ve kaldım. TFF Lisans Kurulu tek tek didikledi beni. Yetmiyor, ben UEFA'dan da denetleniyorum. Yetmiyor, Ernst Young beni denetliyor tek tek.
44
TFF CEZA VERMEK ZORUNDA
"TFF, limit aşanlara ceza vermek zorunda. TFF bizim milli kuruluşumuz, bizim kuruluşumuz. Ben TFF'yi zora sokmam. Adil olması için her desteği veririm. Bir camiadan korkup kuralları ertelemek bir ülkenin gelecek kuşakların vicdanını ve ahlakını öldürür."
43
EMİN'İ ALİ YAVUZ'U SORMADILAR
"Erencan, hocamızın gelecekleri. Biz bunlara dayanarak Ozan Kabak gibi ilerliyoruz. Bizim en büyük güvencemiz bu gençler. Evvelsi gün bana bir futbolcu geldik. 21 kişilik kadromuzda olan bir futbolcu. Biz bu oyuncuyu, Boluspor'a bedava verdik. Ali Yavuz Kol'u da bedava verdik. 1 kişi sordu mu, rakiplere soruyorum, bizim müzmin muhaliflere soruyorum, onlara da Allah selamet versin. 1 kişi sordu mu Emin Bayram neden bedava Boluspor'a gitti? 400-500 bin euro'ya neden Erencan'ı sordunuz. O da bizim geleceğimiz. Çünkü, oynamak istiyorlar. U16-17 kalktı, rezerv lig harekete geçemedi. Bu futbolcular paslanacak ölecek. Boluspor'da oynarım diyor gidiyor. Öbür Erencan ben Eyüp'te oynarım, forvette boşluk var diyor."
42
OMAR'IN MAAŞINI TAM ÖDEYECEĞİZ
Bizim 17 yabancı futbolcumuz var. Omar'ı askıya aldık. Bize laf atıyorlar, 100 bin euroluk diyorlar. Bana göre kaç yüz bin euroluk futbolcu. Nereden çıkarıyorsun, hangi mezata koydun, hangi köle pazarında satıyorsun. Omar hazırdı, maaşının 1 milyon eurosunu ertelerdik. Çocuk hazırdı buna. Nasıl biz Emre Akbaba sakatken tam maaş ödedik. Sevgili Muslera sakatken tam ödüyorduk, Omar'a da ödeyeceğiz. Sakat adama teklif bile etmedik. Utandık. O hazır olduğu halde bile. Kendimizden utandık. Galatasaray'da, Türk kültüründen geleneğinde bu yok. Diyorlar Erencan! Allahümme salli ala. Edepli ol. Edebini bildirirler.
41
BEŞİKTAŞ'IN AÇIKLAMASI
Ben görüyorum ve arttırıyorum. Beşiktaş'a katılıyorum. Beşiktaş kulübümüz bizden de ricacı oldu, artı 2 yabancıya peki dedik. Niye sadece devre arası diyor. Geçen sezon da olsun, tüm sezonlar olsun. Artırıyorum. Niye bu devre arası? TFF Sicil Kurulu bu konuda hassas. TFF afedersin kimin ne yaptığını biliyor. Kaba konuşmak istemiyorum. Ben UEFA'dan istirham ediyorum, incelesin. Beni TFF, UEFA, Ernst Young inceliyor. UEFA'da Aziz Yıldırım yönetiminden yöneticisi bana geldi deplasmanda teşekkür etti. Bizi de savundunuz dedim. Türkiye bir futbol ülkesi tolerans gösterin dedim. UEFA'da Fenerbahçe'yi dedim. UEFA yetkilisi sandalyeden düşecekti.
40
DÖNÜŞTE GEREK YOK DEDİLER

İp ipullah, sivri külah. Biz UEFA'ya tek başımıza gittik. Önemli avukatlar geldi. Onlar UEFA'yı dinleyebilir miyiz dediler. Dönüşte size avukata gerek yok dediler.

39
GEDSON TRANSFERİ
TFF Sicil Kurulu, dürüst bir kuruluş. Saat 3'te 4'te Gedson transferini girdik. Neden? Kurlar orada güncellenecekti. 3 kuruş da oradan faydalanalım dedik. Bunu genç oyuncu Erencan'ı yıpratarak sormak çok ayıp. Emin'i, Ali Yavuz'u neden sormuyorsunuz? Kendisi ne düşünüyorsa, ne şeytanlık yapıyorsa bizi de öyle görüyor. Aksini kanıtlayın, ben alırım. Biz Erencan'ı karşı kulüp memnun olmadığı takdirde aynı fiyatla geri alırız.
38
PANDEMİ DÖNEMİNDE GELİR KAYBI
Yüzde 60 kayıp var. Türkiye'de ilk kez 1 milyar TL'yi aşan kulüptük. Gelirimiz yüzde 60 azaldı, giderler yüzde 60 arttı. O yüzden uçurum oldu. Yapacak bir şeyimiz yok. 250 milyon TL tribün gelirini yaratma şansımız yok, pandemi var. Dünyada tüm kulüpler zarar etti. Barcelona zarar açıkladı, futbolculardan indirim istedi. İngiliz kulüpleri sahipli olduğu için dayanabiliyor. İtalya'da indirim istediler. Herkes konuştu, mangalda kül bırakmadı. Futbolcularımız indirim yaptı, 1-2 futbolcu indirim yapmadı. Onlar da bir noktaya gelecek.
37
BİZE YANDAŞ DİYORLAR
Bize yandaş diyorlar. Ne alakası var, yok ya! Sen dürüst olacaksın. Sen hangi siyasi görüşte olursan ol mülahazan örnek olacak. Yiğidin hakkını yemeyeceksin. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. Eski Maliye bakanımıza, yeni maliye bakanımıza teşekkür ediyorum. Dev bir iş yaptılar. İki keredir kulüplere yapılandırma yapıyorlar. Ben ilk geldiğimde 380 milyon TL yapılandırma yaptım, geldiğimin ayında. Euro olan borçların yarısını TL'ye çevirip erteledim 1 yıl. Yetmedi, ödeyemiyoruz. Sağolsun devlet 5 yıl erteletti. Biz bunun görüşmelerini eski TFF başkanı Yıldırım Demirören, Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman zamanında başladık. 10 yıl dedik geri ödemesiz. Sebep şu; bizim o zamanki kulüplerin borcu 1.4 milyar TL'ydi.
36
YAPILANDIRMA AÇIKLAMASI
Toplam geliri 14'te 1. 3.5-4. Bunu ödemen için 4 yıllık bir ödememe süreci geçirmen lazım. Bunu anlatan da benim. Başkası değil. Ben devletten geldim. Ben devletimin milimetrik zarara düşmesini istemem. Önce devlet ve millet, sonra Galatasaray her zaman. Aldığımız eğitim bu, biz böyle büyüdük. Hiçbir kulübün de zarar görmesini istemem. Devlet 10 yıl yapamadı ama 5 yıl. Bana vaayyy Galatasaray'ı teslim ettin dediler. Güzel kardeşim aç oku faaliyet raporunu. 2030'a kadar zaten her şeyi vermişsin. Euro borçlarını TL'ye çeviriyor, sana 3-5 yıllık ödeme getiriyor. Sen 3-5'i bile ödeyemiyor. Sağolsun devlet varolsun, 5'i 10 yıla çıkardı, 4 yılı ödemesiz. Devlet de sinirleniyor, bir takım insanlar car car konuşuyor. Devlet bunu 7+2 yaptı. 0'a getiriyor. Bu bile müthiş bir şey. Bankalar Birliği, sevgili Hüseyin Aydın, Sevgili Hakan Denizbank'tan, Aktifbank'a da teşekkürler. Kolay değil. Ellerinden geleni yapsınlar. 2.5 yıldan sonra 7 yılda ödeyeceğiz.
35
BANKALAR BİRLİĞİ ANLAŞMASI
Daha imzalamadık Bankalar Birliği anlaşmasını. İmzalama diye bizi mahkemeye verdiler. Sinirim bozuldu. Kayyum atansın denen bir nebakarlar mahkemeye verdi. Bize yapılandırmayı durdurun diyor. 5 yılı 10 yıla çıkarıyor, faizi düşürüyor, ödeme şeklini düşürüyor, hayır diyor, Galatasaray'ın teminatı diyor. Benden adayı istediler, ben veremem dedim. Önceden ne teminat verdilerse aynısını verdim. Senin hisselerin rehindeydi. Bre gafil, aymaz! Biraz oku. İkra! Read! Hangi dilde söyleyeceğimi şaşırdım.
34
MAHKEMEYE VERENLERE MESAJ

Bakın iyi not alın, ey mahkemeye verenler. Ben bunu onlara değil sevgili taraftarla, hala kalp ile destekleyen taraftarlara anlatamam. Ayda yürüsem marsta yürüdü, bizi kandırdı diyecek muhalifler.

33
MAHREMİYET VAR
1.5 yıl sonra sadece faiz ödemesi. Ana para ödemesi 2023-2024 yüzde 3, 2024-25 yüzde 5, 25-26 yüzde 7.5, 26-27 yüzde 10, 27-28 yüzde 12.5, 28-29 yüzde 16, 29-30 yüzde 46. Şimdi herkes aday olsun. Biz bunu imzalarsak herkes aday olsun. Ancak, ücretleri düşürecek bu parayı ödeyeceksin. Amatörler otarşik olacak, kendi yağıyla kavrulacak. Yani donanımlı paralı geleceksin. Yapılandırma bu. Daha da anlatırım ama mahremiyet var. Bunu açıklamamdan bile Bankalar Birliği rahatsız olmuş olabilir. Bankalar Birliği'ne saldırılardan rahatsızım, teşekkür edin.
32
KLAVYE DELİKANLILIĞI YAPMIYORUZ
"Galatasaray'ın adı büyük. Onu en iyi biz biliriz. Adı için ölüyoruz. Senin gibi 1 tane loca almadan, 1 tane 5 kuruş vermeden klavye delikanlılığı yapmıyoruz. Sen yapmaya devam et"
31
FATİH HOCAYA TEBRİKLER

Fatih Terim'in, "Kalem kağıt hazırlayın. Transfer listesi açıklayacağım" sözleri ve İrfan Can transferi üzerine;

"Hocam orada çok güzel bir ironi yaptı. Bir laf daha vardı ona bağlı. Dedi ki, 'Millete scoutluk yapmaktan sıkıldım' Biz kime talipsek, scout beslemiyorlar, maaş vermiyorlar, Emre Utkucan'a da ekibine de selamlar. Şimdi, hakikaten hoca onu dedi, ironi yaptı. Ben de yapmıştım. Tabii ki hocamınki daha etkili oluyor. Bir daha siz bizi beklemeyin, siz önceden çalışın dersinize diyor. Çok güzel ironi ve espri. Hocama tebrikler."

30
ÇALIŞANIMA SÖYLENEN BENİ ÜZER
"Ben başkanlığı devraldığımda Galatasaray'ın transfer yasağı var. 32 milyon euro hemen ödememiz lazımdı. Baskette de vardı. 2 gün içinde bu yasağı kaldırdık, daha Ndiaye'yi satmamıştık. Ndiaye'nin parası bize şubat martta geldi. Biz bunu kapatıp tahtayı açtık 3 gün içinde. Hocamızın talebiyle Japon Nagatomo'ya Inter'den talip oldu. Abdurrahimciğim bu transferlerde etkili. Çok üzdüler Abdurrahim ve Yusuf'u. Bizim yönetim kurulunun tek tek hepsi çalıştı. İstifa edenlere de teşekkür ediyorum. Hepsi, 1-2 tanesi hariç eskileri söylüyorum. çok çalıştılar. İsimsiz kahramanlar var. Ömer, Dilek... Müthiş mücadeleler verdiler. Erol'a da kırılmadık. Ben iyi kavga ederim ama marifet değil. İşi çözmek marifet. Ben bundan yanayım. Ben taraftarımızdan Abdurrahim, Yusuf Beylere ve diğer yöneticilere yapmasınlar. İngilizler meşhur, hatıralarını yazıyorlar. Ben yazsam oturup ağlarsınız. Yöneticiler ne ızdıraplar çektiler. Ben onların babası gibiyim. Onlara edilen laf, bana edilen laftan daha çok üzüyor. Bana söylenene gülümser geçerim. Çalışanıma bile söylense beni çok üzer."
29
YÖNETİCİLERE SALDIRMAYIN
Lütfen yöneticilere saldırmayın. Kadromuz ve hocalarımız dahil. Bana edin. Biz zaten ayvayı yemişiz.
28
EKONOMİYE ZARAR VERİYORSUN
En son Emre Akbaba. Bana daha fazla verdirerek bir şey olamazsın. Sen Türk ekonomisine zarar veriyorsun. Yurt dışıyla iç içe. Biz hakikaten beceriksiziz. Yurt dışı transferlerine bakıyor, böyle bakıyoruz.
27
İRFAN CAN VE AV MEVSİMİ
"İrfan Can hususu bize tabii ki çok değerli, değeri düşmedi rakip takıma gitti diye. Mesut gibi değerli ve iyi futbolcu. Benim değil de hocamın istediği bir futbolcuydu, ben de isterdim. Bu işi onlar, menajerleri açtı. Sezon başladı, av mevsimi başladı. Menajerlerin av mevsimi. Orayı burayı arıyor, ortalığı kızıştırıyorlar. Bir Anadolu kulübünden büyük kulübe menajerlerin neler yaptığını gördüm. İyiyi bilen kötüyü de bilir."
26
GALATASARAY'IN TEKLİFİ
İyi lafı söyleyen edebi lafı söyleyen en güzel küfrü de eder. En dürüst olan, gerektiğinde en tehlikeli insan olabilir ama Allah etmesin. İnsanın dürüstlüğü ne kadar bilemez. Naziler Auschwitz'te bunun çok testini yaptılar, insanlık dışı. Bu böyle olmaz dedim, aradım Göksel Başkanımı. Dedim böyle böyle. Başkan yazılı teklif ver dedi. Göksel Başkanım çok haklı. Yazılı teklif geçtik. Futbolcu bizi istiyormuş, bize ulaştırılan bilgi kesin Galatasaray'ı istiyor şeklindeydi. 4 milyon euro, buçuk değil, artı ertesi satıştan karın yüzde 50'si. Bu kadar.
25
SEVENLERİ AYIRMAYIN DEDİK
Yüz yüze geldik, dedi ki bize Göksel Bey, başkan beni anla ben bir kulüp başkanıyım, terse düşerse benim evime haciz gelir. Çok haklı. Sizden daha iyi teklif veren olursa, rüçhan hakkı, eşitler arasında birincilik veririm dedi. Çok teşekkür ederim. Göksel Bey, teklif vermedik dedi. Altur'da biraraya geldik. Açıkça teklifimizi Bizi isteyen var dedik, sevenleri ayırmayın dedik. Ben konuşmadım ama gelen bilgi bu yönde. O çocuğun isteğini, iştahını yazık yani şey yapmayalım dedik. Sponsor da bulduk. Açıklamayacağım. Çok özür dilerim ama çıkacak zaten ortaya. Bu arada bir bomba var, bir sponsoru da reddettik. 2 milyon euro... Neyse, ona girmeyeyim. Millet küçük dilini yutabilir. Kabul etmedik. O da bizim dediğimiz yapmadı gerçi. O da var.
24
5.5 MİLYON EURO + LINNES
Bizim diğer arkadaşlarımız var, sponsor olacak. Biz limitler içinde davranıyoruz. TFF, UEFA var. Alavere dalavere yok. 5.5 milyon euro artı Linnes dedik. Satıştan yüzde 20 ama dedik. Son teklifim buydu.  Karşı taraf çok mutlu oldu. Not aldılar, tek tek yazdılar. Başkanım bu iş bitti dedi, vücut dilinden anlarım, kabul edecek dediler. Abdurrahim tam tersi vermeyecek dediler, bunu çok güzel eşik olarak kullanacaklar. Teklifimizde 5.5 milyon euro, Linnes'in maaaşını 600 bin euro küsür biz ödeyeceğiz, yüzde 20, artı şampiyon olursak 1 milyon euro, Şampiyonlar Ligi gruplarına katılırsak 1 milyon euro daha. Net bu.
23
ARADA UÇURUM VAR

Fenerbahçe erkek voleybol maçına gittik. Fener'e de yenildik kardeşim. Yenildiğimiz düşman değil, değerli bir rakip. 18.30'da eve geldim, 45 geçe Göksel Bey teklif geldi. Ali Bey maça gelecekti, Başakşehir'e gitmiş. Forma da almış İrfan'ın formasını sağolsun. Uçurum var teklifler arasında dedi. Sen beni takdir edersin dedi. Göksel Bey bana dedi ki "Fenerbahçe 10 milyon euro verdi." dedi. Sonra 7 milyon euro dediler. Şampiyon olursak 1, Şampiyonlar Ligi gruplarına kalırsak 1, çıkarsak 1 demişler. Yüzde 30 pay. Deniz Türüç ile Tolga Ciğerci'yi vermişler. Sen kendini benim yerime koy dedi Göksel. Hangisini yaparsın dedi. Futbolcuya kaldı dedim. Karar futbolcunun ama sen haklısın, çıkarlarını düşüneceksin dedim. 2 dakika sürdü telefon.

22
GÜMÜŞDAĞ'A HAYIRLI OLSUN DEDİM
Tamam Gökselciğim, hayırlısı olsun dedim. Çocuk ne diyor dedim. Onu halledeceğiz dedi. Hayırlı olsun dedim. Hiçbir transferi açıklamıyorlar. Biz Erencan'ı 4.2 milyon TL'yi açıkladık. Dürüstlük, şeffaflık eleştiriliyor. 7 milyon dedi rakibimiz, fark ödemeyi 11 milyon euro'dan sonra yaptı. Toplama çıkarma yapın. İlkokul 2. Bana 10 deniyor, 7 açıklanıyor. Fark 7'den başlamalıydı, niye 11'den başlanıyor. Ben de merak ediyorum. Bana açıklamayın, futbolsevere, kendi camiana açıkla. Kendi camiası aldırmıyor. Benim düşmanım değiller, rakiplerim. Fenerbahçe olmazsa Galatasaray da olmaz. Ben kötülüklerini istemem. Ben biterim, Galatasaray biter. Hepsi başarılı olsun ama Galatasaray en üstte olsun. Ona da kusura bakmasınlar.
21
PAZARLIK ARTTIRMADIK
Allah büyük. Biz pazarlık arttırmadık. Biz mesela Mensah transferine girmedik. Ancak, ihale bize kaldı. Teklif bile vermedik. Menajerleri araya girdi. Sevgili Çebi'ye anlattım, çok ayıp işler yaptı. Eğer Beşiktaş masadaysa biz çekiliriz dedim.
20
ONYEKURU'YU İSTERSEK ALIRIZ
Onyekuru'da zorunlu olmayan 6.5 milyonluk satın alma olabilir. Vallahi bilmiyorum. 4.3 Mustafa. Onyekuru 4.6 olabilir, oysa o. Zorunlu alma hakkı yok. İkisinde de zorunlu alma hakkımız yok. Ancak, istersek alırız. Bu çok önemli. Onyekuru 5 aydır yatıyor, bizde bile şüphe vardı. Biz de çok seviyoruz, sempatik ve düzgün bir insan. Çok üzülerek ayrıldı. Hocam da çok üzüldü. Adam herkesi utandırdı kardeşim. Ey Onyekuru, utandırmaya devam et herkesi.
19
MUSTAFA MUHAMMED TRANSFERİ
"Mustafa olayı çok büyük olay. Neler yaşadığımız bir Allah, bir biz biliriz. Mısır halkı da kendine göre haklı. En değerli oyuncuları. Vurduğu kafayı gördünüz, adeta bir Metin Oktay kafası. İnsan bir kendini görüyor. Araya her şey girdi. Türkiye'den bir kulüp teklif verdi, adı lazım değil, Fenerbahçe değil. Fenerbahçe 2-3 ay önce istedi Mustafa'yı, vermediler. Fenerbahçe masadaysa biz oturmayız. Yalan haberdir."
18
BU TRANSFER BİR DESTAN
Çok uzun bir destan Mustafa transferi. Fotoğraf çektirme şansım bile olmadı 3 transferimle. Mustafa'nın lakabı Debbabe, Arapça. Tank demek. Buldozer demek. Biz Mustafa'dan debbabelik istiyoruz. Metin Oktay ruhuyla gitsin istiyoruz. Mustafa da bir forvet olarak, bir karakter olarak Galatasaray'ın geleceği. Allah onu nazardan saklasın.
17
LİMİTLERİMİZ YETİYORDU
Gedson transferi, hani biz İrfan Can'ı alamadık. Hiçbir transfer 1 aylık, 1 günlük değil. Bu scout ekibi aylarca uğraşıyor, onlarca isim geliyor hocama. Hocanın bir sistemi var. Beğenmeseniz de var. Hocama uygunları alıyor. Hocanın istemediği başka bir takıma gidiyor. Hepsi önce bize geliyor. Galatasaray çok saygın bir marka. Bu transferde adam İngiliz kovid kodlarına göre son günde. 14. günde. İngilizler, bunun çıkışı ancak ambulans uçakla oluyor. 2 tane normal uçak bekliyordu, son gün. Evrakların yetişmesi gerek, son gün. İrfan Can'ı alsaydık da Gedson'u alıyorduk. Limitlerimiz yetiyordu. Kiralıktı çünkü. Çünkü, o zaman sponsorlar devreye girecekti İrfan Can'da. Mecburen devletimiz, Sayın Bakan'a binlerce mail, Fener'e yapsa rahatsız olmayız. Yapılandırmada herkese yardım etti devlet. Niye onu yazmıyorsunuz. Niye teşekkür etmiyorsunuz açıkça. Etsenize! Ben tekrar teşekkür ediyor.
16
BİRAZ UTANMA OLUR
Yapmayın, UEFA'da bu takımlara da destek olun diyoruz. Onu, onlara UEFA'da söylüyor. Biraz utanma olur insanda. Kampanyayı Galatasaray'ı, ben başlatmadım. Beni iki, iki buçuk uyandırdılar. Müthiş bir trend topic, hashtag var. Oradan bakıyorum, yönetim istifa yazıyorlar. Ben etsem kayyum gelir. 2-3 ay katlanın ya. Biz mazoşist değiliz, yapmayın ya! Ertesi gün ben bunu zorunlu yaptım. Bir de pot kırdık, SMS. Hakları bir arkadaşta imiş. Ondan aldık ama hala çalışma devam ediyor. 30 TL'den aşağı yapamazmışız.
15
KUMBARAYI ALİ KOÇ DEDİ

Geldiğimiz noktadan memnun değilim. Bir adam para veriyor, parası kirli para mı! Galatasaray'a veriyor adam. Bir taraftarın 10 TL, benim verdiğim kaçyüz bin liradan daha değerli. Var ki veriyorsun. Varlıkla övünen adam zavallı adamdır. Galatasaray öyle bir camia değil. Kampanyayı daha açmadık. Fenerli dostlarım bana diyor, kumbara! İki kere Ali Koç dedi, çocukların kumbarasındaki paraya talibim dedi. Sevgili Fatih Hocam, Çocuk Esirgeme'ye para verdi. Kumbarayı ben demedim, Ali Koç dedi iki kere. Fenerli çocuğun destek olması beni niye rahatsız etsin. Ben Ali Koç'a laf attım, Fenerbahçe'ye atmam, Trabzon'a, Beşiktaş'a atmam. Onlar benim kardeşim. Lütfen destek olun. 10 lira bile büyük para. Ancak, arkadaşlar hazırladı en az 50 lira.

14
DEVAM ETMEMİN SEBEBİ TARAFTAR
Bugün başkanlığa devam ediyorsam, tek sebebi taraftardır. Ultraslan bana ya transfer ya istifa dediler ama onlara da teşekkürler. Göksel Gümüşdağ'a gidersen istifa et dediler ama gittim. Kusura bakmasınlar. Göksel dürüst davrandı ve kendi kulüplerinin çıkarını düşündüler. Herkes tartısıyla ağırlanır, tartılır. Hiçbir şey demiyorum.
13
TRANSFER DÖNEMİNDE DAYAK YİYORUZ

Biz normal çalıştık. Ben performansımdan memnun olabilir miyim! Bizle oynadığında titreyen bir Real Madrid istiyorum karşımda. Biz kesinlikle hiçbir transfer döneminde ne hocam, ne ben memnun değiliz. Biz memnun olduğumuz anda biteriz. Namık Kemal'in bir lafı var. Yüksel ki yerin bu yer değildir. Süper Lig'de oynamak marifet değildi. Namık Kemal'den mülhem bunu söylüyorum. Transfer dönemlerinde hep dayak yiyoruz. Bizim duyduğumuz bir takım insanlar, rakipler, yönlendiriyorlar aleyhimize. Aslında Galatasaraylı değiller. Orta saha yok diyorlar, en iyi orta saha bizde. Lütfen sakin olun, hocama, oyunculara güvenin. Asla Galatasaray'ın geleceğini karartmayız. Uygun olanı, optimum olanı yaparız. Ben de taraftar olsam sonsuz transfer isterim. Gerçekler, çıplak gerçekler çok başka.

12
O MAÇ ÇOK DEĞERLİYDİ
Fenerbahçe maçı, arkadaşlar çekmemiş, Emniyet geldi kalkın dedi. 20 kişilik yerde 10 dakika tek başıma oturdum. Beni en çok mutlu eden, 100'lerce bileğin kırıldığı Başakşehir maçı. 4 gol attık, 2'si sayıldı. Sayılmayan goller de kaç kişi bileklerini duvara vurup kırmış. Bizi şampiyonluğa götüren maç, o maçtı. En değerli rakibimiz yenmek çok değerliydi. Çok değerli bir rakip Fenerbahçe. Bu cumartesi oynayacağız. Marjinal değeri çok yüksek. Ancak, Başakşehir maçında yüzlerce bilek kırıldı sayılmayan gollerden. Kafa göz saymıyorum.
11
TRANSFERLER İÇİN TEŞEKKÜRLER
"Ben performansı değerlendiremem. Büyük konuşmam. Transferler inşallah yerine oturur ve hem kendilerini, hem bizi utandırmaz. Çok değerli, dünya çapında biri yararlı olmuyor. Bunu herkes yaşıyor. Fatih Hoca canla başla, bir eleman gibi, yanlış anlaşılacak nereye gidecek, transfer komitesi üyesi gibi. Öncelikle Abdurrahim, Yusuf, Oytun'a teşekkürler. Kaan, Dilek, Ömer hepsi canla başla çalıştı. Yönetime, Sportif AŞ ve 43 kişilik tüm kurullara teşekkürler. Onlara yapılan haksız saldırılara karşı çıkıyorum. Fatih Hocama, scout ekibime teşekkür ediyorum."
10
MESUT ÖZİL GÖNDERMESİ
Ben kendimi değerlendiremem. Fakat, menajerlerin gazına gelip ortalığı ayağa kaldırmayın. Bugün varız, yarın yokuz. Oylarınızla seçtiğiniz insanlara güvenin. Bir şey demiyorum. Millet alıyor. Adam 18 milyon euro alıyor ama 3 milyona tuttuğu takıma gidiyormuş. Ben olsam o adamın heykelini 50 metreye bir stadın önüne dikerim.
9
VENI VIDI VICI

İnnafetahna leke fethan mübina

"Vallahi o kelimeyi Nevzat Dindar sordu galiba. Altıpasa boş kaleye top ortalarsın öyle. Benim aklıma bunu getirdi. Fetih Suresini getirdi, söyledim. Sürekli söylemek marjinal değerini düşürür. Lenin'i lafıydı herhalde, bir şeyin değerini düşürmek isterseniz çok şey söyleyin. Cesar'ın Tokat Zile'de ettiği bir laf var. Veni vidi vici! İnşallah, biz de gideriz veni vidi vici'yi söylemek taraftara nasip olur. Geldik gördük yendik."

8
DERBİYE GİDECEĞİM
Fenerbahçe maçına giderim. Ben gönül isterdi ki seyircili olsun. Yarısı Fenerbahçeli, yarısı Galatasaraylı sağlık çalışanları olsun dedi Fenerbahçe. Cumartesi maçta olacağım, inşallah.
7
HALİL DERVİŞOĞLU TRANSFERİ

Halil'in kulübünün sahibi çok profesyonel bir adam. Galatasaray da çok büyük marka. Erencan gibi 1 maç oynasanız, dünyanın sayılı oyuncuları listelerine giriyorsunuz. Barcelona'dan Ansu, Inter'den Esposito gibi oyuncular var 6 futbolcu var, biri Erencan. Bizimkiler küçük görüyor ama Eyüp görüyor olayı. İhtiyacım Emin'e değil, Erencan diye ısrar ediyor. Emin'i bedava veriyoruz, laf eden yok. Halil'i böyle verdiler bize. Halil ile Fatih Hocam çok ilgili. Bakacağız. Şimdilik bu noktadayız.

6
GEDSON DERBİDE OYNAYABİLİR
Gedson dünya futbolunun en büyük yıldızlarından bir tanesi ve gelecek vaad eden isimlerinden bir tanesi. Bakalım mevlam neyler, neylerse güzel eyler. Gedson'da tüm testler yapıldı. Uçaktan önce de yaptık, negatif. 15. günden önce indi uçaktan. Hastaneden otele geçti. Şu an için derbide oynamasında problem yok. Derbide oynayıp oynamayağını biz bilemeyiz ama...
5
BAĞIŞ KAMPANYASI
Şu ana kadar kampanyada toplanan 5 milyon 600 bin TL. Bir futbolcu için rakibimiz açtı 4 küsür. Belki o çok toplarsa, bizim taraftarı tahrik eder. Her kulüp toplasın. Şu kadar söyleyeyim, camiama sesleniyorum, bizim yıllık elektrik giderimizi bile karşılamıyor şu anda.
4
ÇATIYA GÜNEŞ PANELLERİ
Bir müjde daha vereyim. Yusuf Bey uğraşıyor. Çatıya güneş panelleri koyacağız. Çok büyük bir enerji firması koyacak. 20 milyon TL'lik iş. 10 yıl ödeyeceğiz, sonra bizim olacak. Bir teminat mektubuna ihtiyacımız var, 18 milyonluk teminat mektubu arıyoruz. Bir noktaya gelince de kampanyayla ilgili açıklama yapacağız şeffafiyetle. Gizli bir şey yok. Bizden bir şey beklemesinler, ne ev ne araba vereceğiz.