Sporx Extra Arama Logo

Michal Kadlec: "Taraftarlar Fenerbahçe'ye dönmemi istiyor"
8
KADLEC'TEN AÇIKLAMALAR

2013-2016 yılları arasında Fenerbahçe forması giyen Çek oyuncu Michal Kadlec, ülkesinde açıklamalarda bulundu ve Fenerbahçe günlerine dair de çok özel sözler kullandı. İşte Kadlec'in açıklamaları...

7
"ÇOK FARKLI VE İLGİNÇTİ"

Fenerbahçe'de oynarken, bir kez stadımıza erkek taraftarların girmesi yasaklanmıştı ve sadece çocuklar ile kadınlar tribündeydi. Ama 50 bin kişi vardı, o yüzden şu andaki durumu onunla karşılaştıramayız. Çok farklıydı ve ilginçti.

6
"TARAFTAR FAKTÖRÜ YOK OLACAK"

Maçları seyircisiz oynamak tecrübeli oyuncular için bir eksiklik olacaktır ancak genç çocuklar için, bir avantaj olabilir. Ev sahibi atmosferi bir avantajdır ancak deplasmanda olan bir takım için daha büyük bir dezavantajdır. Taraftar faktörü yok olacak.

5
"TÜRKİYE'DE KURALLAR DAHA SERT"

Türkiye’de kurallar, insanlar ve futbol çevresi çok daha sert. Özellikle de İstanbul’un büyük takımlarından birine gittiyseniz. Ortam çok vahşi ve taraftarlar çok sert oluyor. Öteki yandan ise çok ciddi destekleyebiliyorlar da.

4
"İLK YILIMDA ŞAMPİYONLUK KUTLADIM"

İlk yılımda şampiyonluk kutladım ve unutulmazdı. Harika zamanlardı, çok iyi hatırlıyorum. Zamanım olduğunda, İstanbul’u yeniden görmek çok isterim.

3
"GERİ DÖNMEM İÇİN MESAJ ATIYORLAR"

Geri dönmem için mesaj atan taraftarlar var. Taraftarlar sizi bu kadar sevince çok mutlu oluyorsunuz, takımdan ayrılmış olsanız bile memnuniyetiniz geçmiyor. Bu harika bir durum, orada inanılmaz bir taraftar topluluğu var.

2
"ELİMDEN GELENİ YAPTIM"

Orada oynarken elimden geleni yaptım ve işleri batırmadığımı düşünüyorum. İşinizi iyi yapıp çok çalıştığınızda, orada herhangi bir şey ile problem yaşamıyorsunuz.

1
"BÜYÜK BİR ŞOK OLMADI"
Öncesinde Almanya’da oynamıştım, Dortmund ve Şampiyonlar Ligi tecrübelerinin bana faydası oldu. Kıyaslamak için söylemiyorum tabiki ama eğer doğrudan Çek Ligi’nden Türkiye’ye gitmiş olsaydım, ağzım açık kalır ve dizlerim titrerdi. Ama Almanya’da da bir çok tutkulu taraftar var, dolayısıyla benim açımdan büyük bir şok olmamıştı.