Arama Logo

Mesut Özil için ne dediler?
7
MESUT ÖZİL ETKİSİ!

Adana Demirspor maçında attığı golle galibiyeti getiren 32 yaşındaki orta saha, 11.3 kilometre ile en çok koşan üçüncü oyuncu olduğu Giresunspor karşılaşmasında da yine 3 puanın Fenerbahçe'nin hanesine yazılmasını sağlayan golü atarak iki maça direkt etki etti.

6
MESUT ÖZİL YORUMLARI!

Bunun yanında UEFA Avrupa Ligi'nde Frankfurt deplasmanında oynadığı futbol ve attığı golle 1 puanın mimarı olan tecrübeli oyuncunun yükselişi, sarı-lacivertli camianın yüzünü güldürdü. Sabah Gazetesi yazarları, efsanenin bu sezonki çıkışını değerlendirdi. İşte görüşler:

5
SORUN MESUT'TA DEĞİL!

SORU: F.Bahçe'de Mesut Özil, Giresunspor maçında 11.3 km koşarak sahanın en başarılı isimlerinden biri oldu. Ayrıca 3. golünü attı. Sizce efsane dönüyor mu?

ALİ GÜLTİKEN: Mesut Özil hep oradaydı. Fenerbahçe takımının onun yanına gelmesi ve yükselmesi önemli. Mesut hem oynar hem de oynatır ama oynarken yalnız oynaması mümkün değil. Fenerbahçe'nin oyun düzeninin belli bir noktaya gelmesi ve teknik direktörün kadro istikrarını sağlaması gerekiyor. Sarı-lacivertli ekip bunu yakaladığı anda Mesut Özil her zaman ön planda olacaktır. Yani sorun Mesut'ta değil Fenerbahçe'nin oyununda.

4
FENERBAHÇE'NİN TEK STARI

MURAT ÖZBOSTAN: Mesut Özil, Fenerbahçe'nin de Süper Lig'in de starı.. Pereira kendisini durumuna göre oynatmak istiyor. Memnun olmadığı zamanda oyundan alıyor. Durum böyle iken Mesut'un bundan etkilenmeme şansı var mı? Tabii ki yok.. Giresun maçında 11'de oynayacağı belliydi.. Görevini de yaptı.. Ama adam tedirgin.. Oyundan alınacak endişesiyle gözü hep kenarda.. Büyük oyuncular değer görmek ister.. Bir dünya starına star gibi davranmak lazım.. Takımın hocası Pereira bunu inkâr etmiyor ama ara ara oyuncuya "Seni keserim bak" mesajını veriyor. Bundan Fenerbahçe'ye bir fayda gelmez. Bu takımın starı Mesut zaten.. Dolayısıyla da takımınızı ona göre yapacaksınız.

3
BU TAKIMA MESUT LAZIM!

RIDVAN DİLMEN: Mesut Özil fizik olarak iyi gözükmedi ama 65'ten sonra vites arttırdı. Golü attı ve golden sonra iştahlandı. Kadıköy'de ilk golünü attı, oyundan çıkmadıysa da büyük iş. Mesut Özil, takım içinde sevilen bir isim. Muhammed Gümüşkaya genç bir oyuncu. 11-12 yaşındayken, Mesut Özil de Real Madrid'de oynuyordu. Mesut Özil'in attığı gol oyundan çıkmasını engelledi ve daha iyi bir Mesut izledik. Bu benim için senin için izleyenler için iyi bir şey. Vitor Pereira için alması gereken bir dersti. Fenerbahçe daha iyi kontratak yapmalı. Mesut Özil'in koşusuyla değil, Mesut Özil'in pasıyla yapmalı.

2
SONUNDA TABELA KALKMADI

GÜRCAN BİLGİÇ: Sonunda Mesut için tabelanın kalkmadığı bir maç da yaşandı. Başkalarının ayaklarının birbirine karıştığı bir pozisyonda "buz" gibi kaldı, golünü attı.

1
"HOCA MESUT'U YANLIŞ OYNATIYOR"

ENGİN VEREL: Fenerbahçe'nin en önemli isimlerinden kaptan Mesut'a ayrı bir paragraf açmak istiyorum. Hocanın fazla koşmadığı ve pres yapmadığı için bu futbolcuyu oynatmak istemediğini ancak bilinen kişinin ısrarı karşısında oynatılmasına 'Tamam' diyebiliriz ama hoca yanlış yerde oynatıyor. Kanatlarda al-gülüm, ver gülüm değil, santrfor arkası oyun kurucu bir Mesut çok koşmasa da bu takımda oynar.