Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan gündem değerlendirmesi!
11

DEMİRKOL'DAN YORUMLAR...

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, beIN Sports'ta gündeme dair yorumlarda bulundu.
10

"İYİ OLDUĞUNU SANIRSIN AMA..."

En son yaptığımız yayından beri evden çıkmadım. Umarım her şey bittiğinde çok fazla kaybımız olmaz. Şöyle zannediyoruz, biz iyiyiz, bir şeyimiz yok, dışarı çıkabiliriz. Halbuki öyle değil, iyi olmayabilirsin. İyi olduğunu zannettiğin sırada üzerinde virüs olabilir.
9

"GENÇLERE BİR ŞEY OLMAZ DİYE BİR ŞEY YOK"

Gençlere bir şey olmaz diye bir şey yok. Yaşlandıkça risk daha da artıyor. Yaşlandıkça riskin artıyor olması, gençlere bir şey olmayacağı anlamına gelmiyor. Ölümsüz hissetme hissi, gençliğin olmazsa olmazlarından biridir. Güzel bir şeydir ancak bugün için değil. Bugün başka bir durumdayız.
8

"GEÇMİŞ OLSUN"

Fatih hocaya, Sn. Abdurrahim Albayrak ve eşine, aynı zamanda Fenerbahçe Basketbol Takımı İdari Menajeri Cenk Renda'ya ve oyunculara geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Bu hastalıkla mücadele eden herkese Allah'tan şifa diliyorum.
7

"YAŞAMA ARZUSU ÇOK YÜKSEK"

Fatih hocaya çok geçmiş olsun. Hoca, yaşama arzusu çok yüksek, genç çocuk kadar hayat hırsı olan bir insandır. Bunu yeneceğine adım gibi eminim. Acil şifalar diliyorum. Abdurrahim başkan ve eşine de... Umuyorum atlatacaklar.

6

"BÜTÜN KULÜPLER İSTEDİ"

Fatih hocanın sorduğu sorunun cevabını bulmak lazım, 'Biz neden oynuyoruz?' sorusu. Cevabı çok net aslında, çünkü kulüpler oynamak istediler. Türkiye'deki futbol kulüplerinin hemen hemen tamamı o gün maçları oynamaya ve para kazanmaya devam etmek istiyorlardı. Oyuncularına para ödemek ve finansal durumu devam ettirmek istiyorlardı.
5

"MUSTAFA CENGİZ HAKLI OLARAK..."

Oynamak istediler, buna Galatasaray da dahil. Ancak sonrasında seyircisiz oynama kararı verildikten sonra Galatasaray Başkanı, 'Seyircisiz oynanacaksa oynamayalım.' dedi, haklı olarak.
4

"HALA ANTRENMAN DİYORLAR"

Başka şeyleri tartışmamız lazım. Hala bazı başkanlardan 'Testlerden sonra antrenmanlara başlayacağız.' duyuyorum. Yapmayın arkadaşlar. Yapmayın. Şu an futbol düşünülecek zaman değil. Düşünülecek zaman gelir
3

"BU ARTIK BİR PANDEMİ"

Bu salgının önünü kesmek mümkün değil, bu artık bir pandemi. Bunun yayılımını kontrol etmek gerekiyor. Ne zamana kadar yayılacağını da bilmiyoruz. Ligi iptal etmeye gerek yok. Bu işi atlatırsak, bittiği gün, o zaman ne yapacağımıza karar veririz.
2

"YENİ SEZON PLAY-OFF'LU OLUR"

Diyelim ki Ağustos başında çalışmaya başlayacak oyuncular. 6-7 hafta çalışmak yeterlidir. Ekim gibi, 1 ay içinde bu sezon bitirilir, Kasım'dan itibaren de yeni sezon başlar ya da bu sezonu Aralık'a kadar bitirirsiniz, yeni sezonu play-off'lu düzenlersiniz.
1

"8 HAFTA KALA PLAY-OFF OLMAZ"

Ligin bitmesine 8 hafta kala 'Ben play-off'a geçtim.' olmaz. Ama önümüzdeki sezonu play-off'lu, kupa usulü yapabilirsin. Her şey yolunda giderse, başlama tarihi olarak seçilen tarihte oyuncular pat diye başlayacak, 1 hafta sonunda maç oynanacak falan, bu hayal. Böyle bir şey mümkün değil. 2 haftada vücudunuz, neyiniz var neyiniz yok sıfırlar.