Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol: "Trabzonspor şampiyonluk favorim"

Mehmet Demirkol, spor basınındaki son gelişemleri değerlendirdi ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini paylaştı. 
9
DEMİRKOL'DAN AÇIKLAMALAR

Mehmet Demirkol, spor basınındaki son gelişemleri değerlendirdi ve Süper Lig'deki şampiyonluk yarışıyla ilgili görüşlerini paylaştı. İşte Demirkol'un sözleri...

8
"TRABZONSPOR HALA 1 ADIM ÖNDE"

Şampiyonluk adayım 3 hafta önce net Trabzonspor'du, şu anda da Trabzonspor. Çok fazla hesap var, Beşiktaş'ın kendine göre, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi hedefi var, Trabzonspor'da CAS'tan gelecek cevabı bilmiyoruz. Çok hesap var ama şu kesin, yüzde yüz iyi futbol oynayan takım yok. Enteresan bir 10 gün önümüzde duruyor. Ben Trabzonspor'u hala 1 adım önde görüyorum.

7
"PSİKOLOJİYİ İYİ İDARE EDEMİYORLAR"

Trabzonspor'un en kötü şartlarda bulduğu golleri önemli bulmakla birlikte, sıkıntıya sokmuyorlardı kendilerini, paniklemiyorlardı. Panik mi, çok rahatlıktan mı bilmiyorum ama psikolojiyi iyi idare edemiyorlar birkaç haftadır. Şehrin gerginliği mi, onu bilmiyorum ama son 2 maçtır bunu iyi idare edemedikleri net, bunu görüyoruz.

6
"ANTALYASPOR MAÇI ZOR"

Başakşehir'in Antalyaspor maçı zor maç. Hem eksikler zor hale getiriyor maçı, hem de Antalyaspor'un yükselişi.

5
"G.SARAY BU HAFTA ÇOK İYİYDİ"

Galatasaray'ın Rize maçını hiç beğenmedim, Rize çıkartmadı ve yöntem bulamadı Galatasaray. Hakemle ilgili itirazlar vs. kaynadı ama Galatasaray oyun kuramadı. Bu hafta çok iyi yaptılar. Hem ön alan baskısını, hem de çıkarken hemen hemen bütün oyuncuların verdiği katkı çok yüksekti. Her türlü kalabalıktan çıktılar. Gol yollarında set çalışmışlar çok, pozisyona girmeden ortayla bir şeyler aradılar ve santrfor olmadığı için sonlandıramadılar.

4
"KAPAT ALTYAPIYI"

Fenerbahçe'nin U'sunda falan bir stoper kalmamış herhalde, bir tane alıp koyun. Bir tane stoper de çıkmıyorsa, bu enerjiyi boşa harcamaya gerek yok, kapat altyapıyı.

3
"DÜŞME HATTINDAKİLER YÜKSELİŞTE"

Düşme hattındaki takımların hemen hemen tamamını izledim, tamamında yükseliş var. Herkeste bir ilerleme görüyorum. İyi bireysel performanslar var. Normal şartlarda işi bitmiş çok takım olur ve şampiyonluk yarışını etkiler. İşi bitmiş çok az takım var.

2
"FATİH TERİM GİBİ KREDİSİ VAR"

Sergen hocadan herkesin beklentisi çok yüksek. En büyük avantajı, acayip bir destek var arkasında doğal olarak. Hem vadettikleri, hem kişiliği, bir yandan umursamaz ama işi iyi yapan tavırlarıyla, şu anda hiçbir şey yapmamış olmasına rağmen Fatih Terim'in Galatasaray'da olduğu kadar kredisi var neredeyse.  Bu çok büyük bir avantaj. Bu da miras kalan bir şey değil, kendisinin oluşturduğu bir şey, eleştiri anlamında söylemiyorum ama bu insanı zehirleyebilir de. Bunu iyi idare etmek lazım.

1
"DEĞİŞİK BİR KARAKTER"
Sergen Yalçın değişik bir karakterdir. Daha kaç yaşındayken, imzalı formasını asbaşkana 'Alsın kendisi oynasın' diye yollamış biri. İki tarafın da birbirini iyi idare etmesi lazım. Sergen Yalçın'ın aldığı bu görev, ne kadar süre yönetimle uyumlu devam edecek? Asıl önemli olan bu.