Sporx Extra Arama Logo

Lukas Podolski'den özel açıklamalar!
12
PODOLSKI'DEN ÖZEL SÖZLER
Kariyerini Japonya'nın Vissel Kobe takımında sürdüren Galatasaray'ın eski futbolcusu Lukas Podolski dikkat çeken sözler kullandı.
11
''AMERİKA'YA DA GİDEBİLİRDİM AMA...''
Japonya'da bugüne kadar çok güzel tecrübeler yaşadım. Havalimanında 300 kişi transfer olduğumda beni karşıladı. Lig de beklediğimden daha iyi. Buraya gelmeden önce Amerika dahil birçok yerden teklif almıştım ama Vissel Kobe'nin bana olan ilgisi çok hoşuma gitmişti. Heyecan verici bir projeydi ve o yüzden iki kez düşünmeden teklifi kabul ettim.
10
''JAPONYA'DA YERDE BİR ÇÖP YOK!''
Japonya'da ilk ilgimi çeken şey sokakların temizliği oldu. Sokakta tek bir parça çöp göremezsiniz! Yemekleri ve gezilecek yerleri de çok sevdim. Tokyo, Kyoto, Osaka, Yokohoma ve Fuji Dağı'na gittim.
9
''EVİME 12 SAAT UZAK OLMASAYDI...''

Eğer Japonya, evim Köln'e 12 saat uzakta olmasaydı emekli olana kadar Japonya'da kalmayı tercih ederdim. Hızlı trenleri de gerçekten çok hızlı.

8
''SUMO BENİM YENİ TUTKUM!''
Sumo güreşini seviyorum. Sumo benim yeni tutkum. Televizyondan belki komik gözüküyor ama gerçekten dövüşüyorlar ve çok zevkli. Herkese tavsiye ederim. Gidin ve canlı bir şekilde sumo izleyin. Ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksınız.
7
''INIESTA VE VILLA TAKIMDA!''
Vissel Kobe'nin kaptanıyım ama Andres Iniesta'nın patronu değilim! Haha... Iniesta'nın yanına gidip 'Hey, patron geldi. Senden şunu istiyorum!' gibi şeyler söylemiyorum. Biraz ciddi olalım. Ona karşı büyük saygım var. Böyle bir oyuncuya sahip olmak harika. David Villa'yı da aldık. Yine de maçlar kolay olmuyor. Karşımızdaki takım 'Onlarda Podolski, Iniesta, Villa var, bizim hiç şansımız yok.' demiyorlar. Bizi yenmek istiyorlar.
6
''EMEKLİ OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM''
Şimdilik emekli olmayı düşünmüyorum. Oynamayı sürdürmek istiyorum. Önce Vissel Kobe ile görüşeceğim. Ardından menajerime teklifler gelirse onları da değerlendirebilirim. Eğer hem Vissel Kobe hem de başka bir takım beni istemezse o zaman emekli olmayı düşünürüm. Ama böyle bir şey olmasını istemiyorum.
5
''POLONYA'YA GİDEBİLİRİM''
Japonya'da kalabilirim. Avrupa'ya dönebilirim veya MLS'e gidebilirim. Gornik Zabrze bir başka opsiyon. Polonya'da çocukken desteklediğim takımdı. Birçok kez kariyerimi orada bitirebileceğimi söylemiştim.
4
''KEBAP DÜKKANIM ÇOK İYİ''
Almanya'da açtığım kebap dükkanım çok iyi iş yapıyor. Hatta Köln'de ikinci dükkanı da açtım. Yemekler çok iyi. O yüzden iş de çok iyi gidiyor.
3
''ARSENAL İNANILMAZDI''
Arsenal'de geçirdiğim 3 yıl inanılmazdı. Orada geçirdiğim zamanı çok seviyorum. Uzun bir aranın ardından FA Kupası'nı almıştık ve Londra sokaklarını hatırlıyorum da üstü açık otobüsle tüm şehri dolaşmıştık.
2
''AYNI GALATASARAY GİBİ...''
Taraftarlarla da ilişkim çok iyiydi. Her zaman oraya gidebileceğimi biliyorum. Büyük ihtimalle 'Hey Podolski! Gel beraber bira içelim' diyecekler. Kalbimin bir parçasını Arsenal'de bıraktım. Aynı Köln ve Galatasaray'da bıraktığım gibi. Bu köprüleri asla yıkmam.
1
''MESUT, ÇOK YAKIN ARKADAŞIM''
Mesut Özil, benim çok iyi arkadaşım. Sahada fark yaratabilecek çok üst seviyede bir futbolcu. Arsenal'i tekrar Şampiyonlar Ligi'ne taşıyabilir. İlk 11'de maça başlayınca kesinlikle daha etkili oynuyor. Çok özel paslar atabilecek gözleri var. Arsenal'in bu sezon ilk 4 içinde sezonu bitirmesi gerekyior. Şampiyonlar Ligi'ne gidememenin bir bahanesi olamaz. O yüzden Mesut'a ihtiyaçları var.