Sporx Extra Arama Logo

Klopp: "Ozan, dünyanın en büyük takımlarından biri olan Galatasaray'da oynadı"
6
KLOPP VE SOUNESS ANLATTI
Liverpool Menajeri Jürgen Klopp ve spor yorumcusu eski futbolcu Graeme Souness, yeni transfer Ozan Kabak hakkında açıklamalarda bulundu.
5
KLOPP: "OZAN ŞİMDİDEN TECRÜBELİ"
Ozan Kabak'ın büyük bir potansiyeli var, 20 yaşında ve şimdiden tecrübeli. Kariyerinde şu ana kadar kolay bir yoldan geçmedi. İstanbul'dayken dünyanın en büyük takımlarından birinde oynadı ve hep puan tablosunun üst sıralarında yer aldı. Stuttgart, Schalke'de oynadı, maçları kazanmak için gerçekten savaştı. Bu da eğitim açısından gerçekten iyi bir şey.
4
"ŞU ANA KADAR İYİYDİ"
Oynadığı 2 maçta da gerçekten iyiydi, kimlere karşı oynadığımızı da unutmayalım. Premier Lig'in 2. sırasındaki Leicester'a karşı oynadık, iyi hücumcuları olan bir takıma karşı oynadık. Şu ana kadar iyiydi, umarım böyle devam eder.
3
"UMUT VERİCİ GÖRÜNÜYOR"
Ozan Kabak, daha kariyerindeki kolay bölüme gelmedi. Çok sıkı çalışmalı ki futbol eğitimi açısından bu iyi bir şey. Şu anda burada, gerçekten umut verici görünüyor.
2
SOUNESS: "YERİNİ BULMAYA ÇALIŞIYOR"
Ozan Kabak iyi bir oyuncu. Bizim futbolumuzda yerini bulmaya çalışıyor. İlk izlenimlerimize göre, iyi olacak. Bizler oyuncuları erkenden değerlendirmeyi seviyoruz ancak genç bir oyuncu ve birlikte çalıştığı oyuncuları henüz tanımaya başladı. Çok farklı bir ortama girdi. Şu anda her kulüp, her şehirde transferi iyi karşılanacak bir oyuncu ve bence de Liverpool için geleceğe dönük önemli bir katkı olacağı belli.
1
"VAN DIJK'IN YANINDA OYNAYABİLİR"
Klopp bence Van Dijk'ın yanında oynayacak bir oyuncu konusunda hiçbir zaman emin olamadı ve Ozan Kabak bu oyuncu olabilir. Bir takımın geri dörtlüsü ve kalecisi ilk 11 için önemlidir. Birbirlerine alışmaları da haftalar geçtikçe gerçekleşir.