Sporx Extra Arama Logo

Kim milyoner olmak ister yarışmasında çuvallayanlar
48

G.SARAY - F.BAHÇE SORUSU

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında Galatasaray-Fenerbahçe rekabeti sorusu izleyenleri meraklandırdı. Kenan İmirzalioğlu'nun sunduğu programda bir yarışmacıya, "Galatasaray ve Fenerbahçe futbol takımları arasında 1909'dan beri oynanan 400'e yakın maçta hangi sonuç hiç olmamıştır?" sorusu soruldu. Şıkların, "6-0'lık Galatasaray galibiyeti", "6-0'lık Fenerbahçe galibiyeti", "7-0'lık Galatasaray galibiyeti" ve "7-0'lık Fenerbahçe galibiyeti" olduğu soruda "7-0'lık Fenerbahçe galibiyeti" cevabını veren yarışmacı, 30 bin lira ödüle yükseldi.
47

Yarışmacı, "havasını söndürüyor" cevabını verdi.
46

Yarışmacıya, "Bursalı köy futbol takımı Yörükalispor’a Ganalı futbolcu Mohammed Sumaila’yı bir aylığına transfer etmek için köylüler hangisiyle ödeme yapmışlardır?" şeklinde bir soru yöneltildi. Yarışmacı "İpek Kumaş" cevabını verdi, ancak doğru cevap zeytinyağıydı. Mohammed Sumaila köy turnuvasında oynaması için 10 kilo zeytinyağı karşılığında transfer edilmişti.
45

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasının yeni bölümü ilginç anlara sahne oldu. Yarışmacının, sesli soru kısmında çalınan şarkı için 'çok sevdiğim bir şarkıdır' dedi.
44

ATV'de Kim Milyoner Olmak İster? isimli bilgi yarışmasında "1957'de Beşiktaş forması ile Beşiktaş Karagücü Basketbol maçında 110 sayının tamamını atan basketbolcu kimdir?" diye soruldu. Bu sorunun cevabı büyük merak uyandırdı.
İşte yarışmada sorulan sorunun cevabı; Beşiktaş Takım kaptanı Hüdai Budanur 1957'de Beşiktaş forması ile Beşiktaş- Karagücü Basketbol maçında 110 sayının tamamını atmıştır.
43

Yarışmacı kendinen emin bir şekilde şarkıyı tekrar dinlemek istedi.
42

Verilen cevap sonrası Selçuk Yöntem şoke oldu.
41

Cevabın açıklanması sonrası ise olanlar oldu.
40

Yarışmacı doğru cevabı bilememesi sonrası "H.... s...tir" diyerek yayında küfürlü bir tepki gösterdi ve bu ekranlara yansıdı. İzleyenler dumura uğradı.
39

Bilgi yarışması programında ODTÜ'lü bir üniversitelinin bu soruya verdiği cevap gecenin konusu oldu.
38

Bu soruyu bilemedi...
37

Sakarya Üniversitesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Remzi Altunışık ikinci soruda "Bir futbol maçının sonucuna dair gerçekleşebilecek kaç ihtimal vardır?" sorusuna B şıkkı olan '2' cevabını verince elendi.
36

DOĞRU CEVAP: C
35

DOĞRU CEVAP: C
34

DOĞRU CEVAP: C
33

DOĞRU CEVAP: A
32

DOĞRU CEVAP: B
31

DOĞRU CEVAP: B