Sporx Extra Arama Logo

ABD'den Türkiye'ye TRANSFER yasaklandı!
13

MLS YÖNETİMİ KARAR ALDI!

Larin’in bonservisi konusunda eski kulübü Orlando City ile davalık olan Beşiktaş’ta, Kanadalı forvet de kendi alacakları için FIFA’ya gidince, MLS Yönetimi flaş bir karar aldı. Fanatik Gazetesi'nden Orhan Yıldırım'ı  aktardığı bilgiye göre, Larin vakasının ardından ABD’den Türkiye’ye oyuncu transferi yasaklandı. Haberin detaylarını Fanatik Gazetesi'nin bugünkü baskısında bulabilirsiniz.
12

BİR ŞOK DA LARIN'DEN

Beşiktaş'a büyük umutlar ile transfer edilen ancak bekleneni karşılayamayan Larin, Nisan ayında hesabına yatırılması gereken ancak yatırılmayan 600 bin euro için FIFA'ya gitti ve siyah-beyazlı kulübe ihtar çekti.
11

ÖDEMESİ OLAN OYUNCULAR...

Gelir kaybı yaşayan ve teknik direktör Şenol Güneş'in de sık sık "Transferden daha önemlisi var olan oyuncuların alacaklarının ödenmesi" sözleri, Beşiktaş'ta yaşanan ekonomik buhranı gözler önüne serdi.

10

BORÇLAR BİR ŞEKİLDE ÖTELENDİ

Başta teknik direktör Şenol Güneş ve ekibi olmak üzere, yerli futbolcuların da alacaklarını bir şekilde öteleyen (Örneğin Gökhan Töre'nin 9 ay, Tolga Zengin'in 7 aydır alacakları bulunuyor) Beşiktaş, yabancı futbolcularda ise aynı tutumu sergileyemedi.

9

İŞTE FIFA'LIK OLAN İSİMLER

Son 12 aylık süreç dikkate alındığı zaman Beşiktaş forması giyen yabancı futbolcuların büyük bir bölümü, alacaklarının ödenmediği gerekçesiyle soluğu FIFA'da aldı ya da "FIFA sopasını" gösterdi. İşte Beşiktaş'ta FIFA'lık olan ya da FIFA tehditi son anda direkten dönen isimleri

8

PEPE

Alacakları ödenmediği gerekçesiyle Beşiktaş'ı önce TFF'ye şikayet eden dünya yıldızı Pepe, daha sonra da soluğu FIFA'da almış ancak siyah-beyazlı yönetimin yaptığı ödemelerin ardından süreç askıya alınmış ve bu defter, Pepe'nin veda etmesiyle sonuçlanmıştı.
7

TOLGAY ARSLAN

Beşiktaş'tan alacaklarını tahsil edemediği için TFF'ye başvuran Tolgay Arslan, Beşiktaş - Sivasspor maçından önce siyah-beyazlı yönetim tarafından kadro dışı bırakılmıştı.

6

GARY MEDEL

Beşiktaş 11'inin değişmez isimlerinden biri olan Gary Medel, alacaklarını tahsil edemediği için FIFA'ya gitti. Medel'in hamlesinin ardından ödeme yapan siyah-beyazlı yönetim, Şilili futbolcudan "alacağı yoktur" yazısını da aldı ancak Medel o gün bugündür yedek kulübesine hapsoldu.
5

QUARESMA

Beşiktaş, 2.5 sezonda 25 sarı ve 3 kırmızı kart gören Portekizli yıldıza 350 bin euro para cezası kesti.ö34 yaşındaki yıldız oyuncu verilen disiplin cezaları nedeniyle Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti.öBeşiktaş ile 2020 yılına kadar sözleşmesi olan ve yıllık 2 milyon 100 bin euro alan Quaresma, verilen cezaya karşı çıkarak FIFA'dan cezanın iptal edilmesini istedi.
4

ADRIANO

Beşiktaş'tan 5 aylık alacağı bulunan Adriano, siyah-beyazlı kulübün kendisine 2 aylık ödeme yapmasının ardından FIFA'ya gitme kararından vazgeçti.
3

VAGNER LOVE

Anlaştığı Corinthians'a bonservis bedeli olmadan gitmek isteyen Vagner Love, yaklaşık 1 milyon Euro alacağı için Beşiktaş'ı FIFA'ya şikâyet etti. Love süreci şu şekilde özetlemişti; "Beşiktaş'ın bana 5 aylık borcu var. Ay sonunda 6 olacak... Ben tüm kurallara uyuyorum. Antrenmana çık diyorlar, çıkıyorum. Benim içim rahat çünkü FIFA, bu tür durumlarda oyuncuları koruyor"

2

LORIS KARIUS

Beşiktaş'ın Liverpool'dan kiralık olarak kadrosuna kattığı Loris Karius, alacaklarını tahsil edemediği için FIFA'ya gitti. Karius'un bu hamlesini Alman Gazetesi Bild duyurdu ve konu hakkında da Beşiktaş'tan bir açıklama yapılmadı.
1

GÖKHAN TÖRE

Beşiktaş'ta 9 aydır maaşını alamadığını söyleyen Gökhan Töre, alacakları için Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuru yaptığı belirtildi. Yıllık ücreti 1.8 milyon euro olan 27 yaşındaki futbolcu, ''Hem kiralık vermediniz hem oynatmıyorsunuz hem de maddi sıkıntı var diyorsunuz.'' diye yönetime sitemde bulundu.