Sporx Extra Arama Logo

Hıncal Uluç: "Fenerbahçe kaybederse Erol Bulut gidebilir"
13
HINCAL ULUÇ'UN SÖZLERİ
Hıncal Uluç, A Spor ekranlarında spor gündemini değerlendirdi ve Fatih Terim'e tepki gösterirken, Erol Bulut ve Sergen Yalçın için de konuştu. İşte Hıncal Uluç'un sözleri...
12
"ZAYIF KADRO KABUL EDİLEMEZ"
Son haftalardaki görüntünün sorumlusu teknik direktörlerimiz. Türkiye'nin UEFA'daki sıralaması teknik direktörlerin umurunda değil. Elersin, elenirsin ayrı ama ne olursa olsun sonuç, ülke puanı diye bir şey var. Gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'ne, Avrupa Ligi'ne doğrudan mı, bir, iki, üç eleme ile mi gireceğiz, bu puana göre belli oluyor. Türkiye çok kritik bir noktada, bu kadar kritikken, Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe direktörünün kendi liglerini düşünerek bu maçlara zayıf kadroyla çıkması kabul edilemez.
11
"TEKNİK DİREKTÖR BİLİYOR"
Başakşehir'in seyircisi de yok, sosyal medyası da yok. Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş sırası olduğunda lig, sayfalar ona göre yapılıyor. Teknik direktörler de bunu biliyor. Avrupa'da elenirse önemli değil, Türkiye'de kaybederse önemli.
10
"BUNU DÜŞÜNEMİYORLAR"
Fatih Terim, bu ülkenin gelmiş geçmiş en başarılı hocalarından biri. Galatasaray'ın 4 yıldızında en büyük rolü olan insanlardan biri. Ama Fatih Terim denince akla gelen ilk şey, Kopenhag'daki UEFA Kupası. Çünkü onun benzeri Türkiye'de yok. Bunu düşünmüyor artık insanlar.
9
"TÜRKİYE İÇİN OYNAYACAK"
Ey Fatih Terim, Ey Galatasaray, Rangers maçını sadece sarı kırmızılı renkler için değil, Türkiye için oynuyorsun. İskoçya ile bıçak sırtında oynuyoruz, ya onlar düşecek, ya biz düşeceğiz. Bu bilinçle sahaya çıkıp oynamalı Galatasaray.
8
"G.SARAY'IN OYUNUNU GÖRMEDİM"
Galatasaray için talihli kuralar ve talihli rakipler Türkiye'de, Başakşehir'den sonra biter diyordum. İzlediğim Fenerbahçe, bunu vermedi. Fenerbahçe de değil. Galatasaray'ın oynaması gereken futbol bu dediğim bir maçını görmedim. Elinde çok iyi futbol oynayacak elemanlar var Türkiye koşullarında, kimsede olmayan.
7
"G.SARAY KADROSU, F.BAHÇE'DEN İYİ"
Fenerbahçe hala santrfor bulamamış. Yeni imza atan Samatta, neredeyse antrenmansız derbiye çıkacak. Federasyonları, limitleri, FFP'leri bir kenara bırakıp, yılın en çok transferini yapan bir takımın forveti son ana bırakması akıllara zarar. Galatasaray'ın elinde Falcao varken, Diagne'yi geri getirdi. Böyle baktığımızda, Galatasaray'ın kadrosu, görünüş itibariyle Fenerbahçe'den iyi.
6
"G.SARAY'IN KALİTELİ AYAKLARI VAR"
Fenerbahçe ile Galatasaray aşağı yukarı aynı futbolu oynuyor ama Galatasaray'ın bitirici ayakları daha kaliteli olduğu için, Galatasaray daha isabetli paslar atıyor ve kazanıyor. En ufak takımlar bile, topu ele geçirdikleri anda kendi yarı sahalarında, hatta kalecileri tarafından ele geçirdikleri anda, hızlı hücuma çıkıyor.
5
"FATİH, MUSLERA'DAN YARARLI"
Galatasaray, hele Muslera döneminde böyle bir şeyi unutmuştu. Şimdi bana sorarsan kaleci Fatih, Muslera'dan daha yararlı. Fatih oyunu hızlı başlatıyor. Kaç defa gördüm, çocuk çıldırıyor, topu atacağı oyuncu yok. Alışmışlar çünkü Muslera eliyle önlerine verecek, yan yan oynayacaklar. Rakip yarı sahanın ortasından kaleciye pas yaptı Galatasaray son maçta, bunlar önemli göstergeler.
4
"BELHANDA'YI YÜCELTMEK İÇİN"
Belhanda, Fatih Terim'in inadıdır, birçok adamı yok etme pahasına. Maçı Belhanda'yı kazanma üzerine planlıyor, Galatasaray'ı kazanma üzerine değil. Çok ağır konuşuyorum. Hajduk maçını da öyle planladı. Belhanda'yı Fenerbahçe maçına saklayayım dedi, kenarda tuttu. Sonra gördü, Hajduk bir şey yapamıyor ama kendisi de yapamıyor. Belhanda'nın tekniğini, yaratıcılığını orada kullanabilir. Kullanır ve başarırsa Belhanda, satış gündeminden çıkacak ve sevgili Belhanda'sı kalacak. Uğruna bu kadar Türk adamı ziyan etitği Belhanda'sı kalacak. Başarılı oldu. Bu kadroyu bana versin, ben 11 adam sahaya çıkarayım 3-0, 4-0 kazanırım ama maçı Belhanda'yı yüceltmek için planlarsan sonuç bu olur. Bugün en Belhanda karşıtı olanlar bile “Belhanda kalmalı” demeye başladı. İşte Fatih Terim, amacına ulaştı. Bütün Galatasaray yönetimi Belhanda gidecek derken, göndermemeyi nasıl başaracak? İşte böyle. Başardın Fatih hocam, için rahatladı mı? Belki indirimli uzatmadan da vazgeçer ve zamlı uzatma yaparlar, mutlu olursun.
3
"MARCAO AKIL ALMAZDI"
Galatasaray'ın Hajduk Split'e kaybetmemesinde Belhanda'dan 10 kat fazla pay Marcao'nundur. Akıl almaz akınlar kesti.
2
"EROL BULUT İÇİN KADER MAÇI"

Erol Bulut kimi oynatsa, Fenerbahçe puan alamadığında başta medyamız, sonra da taraftar kulübeye bakıyor. Tabelaya gör yazıyı yazdığın zaman en kolay şey kulübeye bakmak. Böyle bir zor durumdaki Erol Bulut için kader maçı olabilir. Bu maçı da kaybederse Fenerbahçe'nin başında kalır mı, bilmiyorum.

1
"SERGEN YALÇIN İLE BAŞLAMAZDIM"
Ben Beşiktaş'ın yerinde olsam bu seneye Sergen Yalçın ile başlamazdım. Galatasaray Galatasaray değil, Fenerbahçe Fenerbahçe değil, Trabzonspor Trabzonspor değil, Başakşehir Başakşehir değil, kendini bilen büyük bir takım için ideal bir sezon.