Sporx Extra Arama Logo

Henry Onyekuru 'aslan gibi' döndü!
6
ONYEKURU 'ASLAN GİBİ' DÖNDÜ

5 aydır oynamayan Nijeryalı yıldızın G.Saray’daki müthiş başlangıcının sırrı belli oldu. Sarı kırmızılılar 1 ay boyunca durumunu yakından takip etti. 23 yaşındaki futbolcu da programı 1 gün bile aksatmadan her gün en az 2 saat antrenman yaptı. Bu çalışmanın karşılığını da ayağının tozuyla çıktığı 2 maçta fazlasıyla aldı. [Hürriyet]

5
FATİH TERİM'İN DE PAYI BÜYÜK

G.Saray’da teknik direktör Fatih Terim’in kendisini olan güvenini boşa çıkarmayan Henry Onyekuru ayağının tozu ile çıktığı 2 maçta sarı kırmızılılara tam 6 puan kazandırdı. Onyekuru’nun bu başlangıcında genç futbolcu kadar tecrübeli hocanın da büyük payı olduğu ortaya çıktı.

4
BUGÜNLER İÇİN HAZIRLANDI

Monaco’da son resmi maçına 13 Eylül 2020 tarihinde çıkan Nijeryalı futbolcuyu hemen sahaya sürmek için G.Saray’ın 1 ay boyunca Onyekuru ile temas halinde olduğu belirtildi. Onyekuru’nun, G.Saray’a gelir gelmez hemen forma giyebilecek düzeye ulaşmak adına yılmadan tek başına çalıştığı ifade edildi.

3
HER GÜN 2 SAAT ÖZEL ÇALIŞMA

Zor fikstür nedeniyle sürekli Onyekuru ile iletişim halinde olan sarı kırmızılılar oyuncunun son durumu ve çalışma programı ile alakalı bilgi aldı. Onyekuru kendini hazırlarken tam 1 ay boyunca her gün en az 2 saat bireysel çalışmaya imza attı.

2
1 GÜN BİLE ANTRENMAN AKSATMADI

Bir gün dahi programını aksatmayan ve fiziksel açığını kapatmaya çalışan yıldız oyuncu bireysel performans antrenörü de tutarak tek başına çalıştı. Ve bu çalışmanın ödülünü de Onyekuru, İstanbul’a gelir gelmez aldı.

1
GELİR GELMEZ 4 GOLLÜK KATKI

5 ay resmi maç oynamasa da açığını kapatan ve Terim’in istediği şekilde takıma katılan Onyekuru çıktığı 2 maçta 3 gol atarken bir de penaltı yaptırdı, takımına 4 gollük katkı sağladı.