Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray, Onyekuru'yu açıkladı!
6
İSTANBUL'A GELDİ, İLK SÖZLERİ

Nijeryalı oyuncuyu taşıyan Paris uçağı sabaha karşı 04:00 sularında İstanbul'a iniş yaptı. Onyekuru havalimanından çıkış yaptığı sırada kendisini bekleyen basın mensuplarına yol yorgun olduğunu belirterek, "Her zaman burada olmaktan mutluyum" sözlerini sarf etti ve sarı kırmızılı kulübün tahsis ettiği araçla konaklayacağı otele geçti.

5
ONYEKURU FLORYA'DA
4
GALATASARAY KAP'A BİLDİRDİ

Galatasaray Kulübü, Henry Onyekuru'nun kiralık olarak transferi için Fransa 1. Futbol Ligi takımlarından Monaco ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi.

Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ'den Borsa İstanbul'a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, "Profesyonel futbolcu Henry Chukwuemeka Onyekuru'nun kulübümüze geçici transferi konusunda futbolcu ve kulübü AS Monaco Football Club SAM ile resmi görüşmelere başlanmıştır." ifadeleri kullanıldı.

3
6 AYLIK KİRALIK

Gelişi konusunda iki kez rötar yapan Nijeryalı futbolcu için ilk gün evraklar, dün de koronavirüs testinin bulunmaması neden olarak gösterildi. Ancak Cim-Bom’un Monaco ile sıkı bir pazarlık içerisine girdiği, sezon sonuna kadar kiralanan oyuncu için 6 milyon euroluk zorunlu satın alma maddesinin sözleşmeye konduğu ileri sürüldü. Bunun ardından Onyekuru konusunda tüm sorunlar halledilmiş oldu. Aslan, bu futbolcu konusunda Monaco ile resmi görüşmelere başladığını kamuoyuna açıkladı.

2
ONYEKURU KARARINI VERMİŞTİ

Fransız kulübü, Ağustos 2019’da 13.5 milyon euroya satın aldığı Onyekuru’yu direkt satış yoluyla elden çıkarmayı planlıyordu. Ancak Onyekuru “Ben Galatasaray’da oynamak istiyorum” diye ısrar edince sarı-kırmızılı kulüp, Monaco ile 250 bin Euro kiralama bedeli karşılığı anlaşma sağladı. Daha önce zorunlu satın alma opsiyonu çerçevesinde yapılan görüşmeler sonrası zorunlu satın alma opsiyonu ortadan kalktı

1
17 GOL, 8 ASİSTİ VAR

56 maçta Galatasaray formasını giyen başarılı futbolcu, 17 gol, 8 asistlik performans sergilemişti. Özellikle önceki sezon kazanılan şampiyonlukta önemli pay sahibi olmuştu.