Sporx Extra Arama Logo

Hakan Çalhanoğlu: "Zlatan'ın Türkiye'de tuttuğu bir takım var"

Milli Takım ve Milan'ın yıldızı Hakan Çalhanoğlu, A Spor'a kariyeri ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.
17
HAKAN ÇALHANOĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR
Milli Takım ve Milan'ın yıldızı Hakan Çalhanoğlu, A Spor'a kariyeri ve geleceği hakkında açıklamalarda bulundu.
16
İTALYA DAHA İYİ
İtalya'ya ilk geldiğimde zorlandık, her taraf kapalıydı. İnsanlar dışarıda hiç gezemiyordu. Şu anda daha iyi. Artık dışarı çıkıp gezebiliyoruz ama elbette elimizde eldivenler, ağzımızda maske var. Dikkat etmeliyiz. İnşallah bu süreci atlatacağız, zor bir süreç. Hakkımızda hayırlısı.
15
LİGİN TARİHİ BELLİ DEĞİL
Her gün lig başlayacak mı, başlamayacak mı, onu takip ediyoruz. İdmanlara grup halinde başladık. Dün ilk defa takım halinde sahaya çıktık. 13-14 Haziran'da başlayacağız diyorlar ama bakalım, daha belli değil.
14
KİMSENİN SABRI KALMAMIŞ
Takım halinde idmanlara başlar başlamaz hepimiz birbirimizi kucakladık, kimsenin sabrı kalmamış belli.
13
EURO'NUN ERTELENMESİNE SEVİNDİM
EURO 2020'nin ertelenmesi bir yandan etkiledi, bir yandan sevindim. Takımda sakatlanmış oyuncular vardı. Cenk, Yusuf, Abdülkadir, Dorukhan, Merih... Turnuva olsa gelemeyebilirlerdi. Hepsi geri dönecek, o yönden sevindim. Tabii ki bu sene oynasak güzel olabilirdi ama kardeşlerim geri dönebiliyor.
12
HERKESE KAFA TUTABİLİRİZ
Çok genç oyuncularımız var. Onların arasında iki tecrübeli isim var, Burak ve Emre ağabey. İyi bir jenerasyon yakaladık, Şenol hoca da bizi her maça iyi hazırlıyor. Havayı yakaladık. Kendimizi büyük ülkelere karşı da gösterdik. Bu bizi daha mutlu ediyor. İstesek, herkese kafa tutabiliriz.
11
BEN KENDİME GÜVENİYORUM
Ara sıra eleştiri olacak, herkesi memnun edemezsin. Seven de sevmeyen de olacak. Ben her zaman kendime güveniyorum, kendimden hiç şüphem yoktu. Sahada neler yapabileceğimi biliyorum, maçtaki gidişatı değiştirebilirim. Eleştirileri dinleyip geçiyorum, oraya odaklanmıyorum. Bugüne kadar hiç sakatlanmadan oynadım, o benim için daha önemli.
10
IBRA İLE İYİ ANLAŞIYORUZ
Ibrahimovic ile birlikteydik, bugün beni yemeğe çağırdı. Sağolsun bana çok sahip çıkıyor, çok iyi anlaşıyoruz hem saha içinde, hem saha dışında. Böyle büyük bir oyuncunun her yere beni çağırması hem sevindiriyor, hem de garip geliyor.
9
EGOSU YOK VE CANA YAKIN
Zlatan'ın hiç egosu yok. Sahada insan duygusal oluyor, normal. Maçlarda agresif oluyorsun, motive oluyorsun. Saha dışında çok cana yakın, sempatik ve komik biri. Türkleri çok seviyor Ibrahimovic. Dış görüntüsü çok farklı, içindeki kalbi çok temiz.
8
SÖYLERSEM KIZAR
Zlatan Türkiye'yi çok seviyor, İstanbul'u da çok seviyor. Hangi kulübü tuttuğunu söyleyemem, o gizli. Söylersem bana kızabilir, onu saklayalım.
7
MILAN'DA 10 NUMARA BİR ONUR
Milan'ın statüsü her zaman kalıcı. Kupalar kazandı, isim yaptı. 7 senedir Milan Şampiyonlar Ligi'ne katılamıyor ama her sene Şampiyonlar Ligi için çaba gösteriyor. İnşallah seneye bazı şeylerin değişeceğini düşünüyorum. İnşallah ben de bu formayla Şampiyonlar Ligi'nde oynarım, 3 senedir oynayamıyorum. Milan'da oynamak ve 10 numarayı giymek benim için büyük gurur. Gattuso ile çalıştım, sportif direktmrümüz Maldini. Büyük hocalarla çalışmak büyük gurur.
6
RANGNICK'İ TANIYORUM
Ralf Rangnick'i Almanya'dan tanıyorum. Kışın beni Leipzig'e transfer etmek istemişti ama olmadı. Bize geleceği söyleniyor. Milan'a gelen giden beni ilgilendirmiyor, ben herkese saygı duyuyorum. Şu andaki hocamızla da çok mutluyum, Pioli bizi saha içinde ve dışında çok iyi hazırlıyor. Seneye ne olur bakalım, hayırlısı.
5
İKİSİYLE DE GURURLUYUM
Cengiz ve Merih ile sık sık görüşüyorum. 2 gün oldu Merih'i arayalı, halini hatrını sordum. Kendini iyi hissettiğini söylüyor. Cengiz ile İtalyanca şakalaşıyoruz. İkisiyle de gurur duyuyorum, ikisi de çok temiz insanlar.
4
MILAN'DA KALMAK İSTERİM
Milan'dan giderim, kalırım onu daha bilemem, menajerimle konuşmam gerekiyor ama sezon sonunda iyi bir sonuç alırsak, ben Milan'da devam etmek isterim.
3
ONLARI AVRUPA'DA İSTERİM
Bizim takıma baktığımızda çok yetenekli oyuncular var ve Dorukhan, Abdülkadir ve Uğurcan'ı Avrupa'da görmek isteyebilirim. Onları Avrupa'da görürsem ben daha mutlu olurum, burayı da yaşamalarını isterim. Türkiye'de oynamak tabii ki güzeldir ama İtalya, Almanya, İngiltere'yi denemelerini tavsiye ederim. Zlatan da bana söyledi, her ülkede oynadım, bir tek Almanya'da oynamadım. En çok zorlandığım lig, İtalya Ligi dedi, şansları varsa, Avrupa'ya gitsinler.
2
MILAN DA TEK EKSİK ŞAMPİYONLAR LİGİ
Leverkusen'de 3 yılım geçti, çok güzel 3 yıldı. Bayern Münih gibi büyük takımda oynamak da güzel ama Bayern Münih ve Milan'ı karşılaştırdığımızda isim olarak Milan da büyük bir kulüp. Milan'da eksik olan tek şey Şampiyonlar Ligi. Milan çok farklı bir kulüp.
1
EN İYİLERİ ARDA-EMRE-BURAK
Birlikte oynadığım en iyi Türk futbolcular, Arda ağabey, Burak ağabey, Emre ağabey, bunların hepsi büyük oyuncu. 3 oyuncuyu sayabilirim.