Sporx Extra Arama Logo

Güncel: Kim milyoner olmak ister yarışmasında dikkat çekenler
70
FUTBOL SORUSUNSA ELENDİ
ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? adlı yarışmada bir isim futbol sorusunda elendi. 13 Şubat günü yayınlanan yeni bölüme yarışmacı olarak katılan Şayen Tokyay'ın 30 bin liralık soruda karşısına futbol sorusu çıktı. "Hangi futbol takımı diğer üçünden daha önce kurulmuştur ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından da "ilk resmi futbol takımımız" şeklinde tanımlanır?" sorusunda şıklar ise Vefa, Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray'dı. Çift joker hakkında ilk olarak Beşiktaş'ı seçen Şayen Tokyay, cevap doğru çıkmayınca Vefa şıkkını seçti ancak o da doğru çıkmadı. 1903'te Beşiktaş, futbol değil de jimnatisk kulübü olarak kurulduğu için doğru cevap ise Galatasaray'dı.
69
YILBAŞINDA FATİH TERİM SORUSU
Milyoner'in Yılbaşı Özel programında ünlü ses sanatçısı Burak Kut'a Fatih Terim'in sözleriyle ilgili bir soru soruldu.
68
67
66
Burak Kut doğru cevabı vererek 60 bin TL kazandı.
65
DOĞRU CEVAP: B
Kim Milyoner Olmak İster programının 8 Haziran tarihli programında 3 spor sorusu çıktı.
64
DOĞRU CEVAP: C
63
DOĞRU CEVAP: C
62
60 BİNLİK FUTBOL SORUSU
DOĞRU CEVAP: D
61
OBRADOVIC SORUSUNA JOKER
60
59
E-SPOR SORUSU
DOĞRU CEVAP: D
58
SABRİ SARIOĞLU SORUSU
"Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasının 18 Mayıs'ta yayınlanan programında, 30 bin TL'lik "2004'te Villarreal - Galatasaray arasındaki UEFA Kupası 3. tur rövanş maçında forma giyen Sabri Sarıoğlu'nun 55 numaralı formasında adı nasıl yazılmıştır?" şeklinde bir soru çıktı. Yarışmacı bir süre düşündükten sonra önce yüzde 50 joker hakkını kullandı.
57
ÇİFT CEVAP HAKKI KULLANDI
Fenerbahçe'de bir dönem müzede çalıştığını da belirten yarışması, ardından da çift cevap hakkını kullandı ve A-Sarbi doğru cevabıyla, soruyu doğru yanıtlamış oldu. Gelin Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çıkan dikkat çekici sorulara birlikte bakalım...
56
DOĞRU CEVAP B
"1959'dan günümüze kadarki Süper Lig tarihinde 22 defa ikinci olarak 'en fazla ikinci olan takım' ünvanına açık ara sahip olan hangisidir?" sorusuna yarışmacı "B" Fenerbahçe diyerek doğru cevabı verdi.
55
DOĞRU CEVAP: B
54
DOĞRU CEVAP: C
53