Sporx Extra Arama Logo

Gheorghe Hagi: "Takım kaybettiği anda ağlamayan futbolcu yıldız olamaz"

Galatasaray ve Romanya futbolunun efsane ismi Gheorghe Hagi önemli açıklamalarda bulundu.
19

"HİÇ DÜŞÜNMEMİŞTİM..."

Galatasaray ve Romanya futbolunun efsane ismi Gheorghe Hagi , TRT Spor'daki Rüzgar Gibi Geçti programına önemli açıklamalarda bulundu.
18

FUTBOLA KÖYDE BAŞLADIM

Köyde doğdum ve futbola köyde başladım. Ailemden ilk istediğim şey futbol topu oldu. Köyün taşlı topraklı yollarında futbol oynayarak büyüdüm.
17

KATILDIĞIM BÜTÜN TURNUVALARDA EN İYİ OLDUM

Romanya'da bir proje vardı. Yetenekli çocukların okul ve futbolu birlikte götürebilmesi sağlanıyordu. Bu proje kapsamında Farul Constanta takımına dahil oldum ve 11-12 yaşlarında katıldığım bütün futbol turnuvalarında en çok gol atan çocuk ve en yetenekli çocuk oldum. Bu yüzden ilerde büyük futbolcu olacak 11-12 yaşında belli olur diye düşünüyorum.
16

İLK TRANSFERİMİ 18 YAŞINDA YAPTIM

18 yaşındayken ilk transferimi yaptım. Romanya Ligi'nde zirveye oynayan Sportul Studentesc takımına transfer oldum. üniversite öğrencilerinden oluşan bir takımdı ben de bu yüzden eğitimimi sürdürmek adına bu takıma katıldım. O dönem genç milli takımında değişmez oyuncularındandım. Lucescu da beni fak edince U21 de oynamadan Lucescu ben Romanya Milli Takımı'na çağırdı.
15

KUPA KAZANMAK İÇİN BÜKREŞ'E GİTTİM

Bireysel olarak ödül kazanıyordum ama takım olarak da kupa kazanmak istiyordum bu yüzden Steaua Bükreş'e transfer oldum. Artık daha olgundum, 23 yaşındaydım. Orada iyi maçlar oynadım ve kupalar kazandım. Bunun sonucunda da Real Madrid beni transfer etti.
14

KİMSEYİ ÜZMEMEK İÇİN MADRİD VE BARÇA'DA OYNADIM

2 sene Real Madrid'de 2 sene de Barcelona da oynadım kimseyi üzmemek için. Bunu yapan dünyada sadece 6 tane futbolcu var.
13

İSPANYA'DA VİZYONUM DEĞİŞTİ

Real Madrid ve Barcelona'da futbol vizyonum değişti. Her zaman en iyi olmak mentalitesini orada kazandım.
12

FATİH TERİM BENİ ÇOK İSTEDİ

Fatih Terim beni çok istedi çünkü yanlış hatırlamıyorsam sezon öncesi Fenerbahçe ve Beşiktaş'a karşı oynadıkları hazırlık maçlarını kaybetmişlerdi. 10 numaraya ihtiyaçları olduklarını anlamışlardı. O zaman menajerime bir teklif yapmışlar. Ben de Türk futbolunu yakından tanıdığım için ve İstanbul Bükreş'e yakın olduğu için tercihimi Galatasaray'dan yana kullandım. Fatih Terim'in beni çok istemesi de tercihimde önemli bir etkendi.
11

YAŞLI OYUNCU İYİ MAÇLAR ÇIKARDI

Türk basını hakkımda Galatasaray yaşlı bir oyuncu transfer etti diye yazmıştı ama o yaşlı futbolcu gençleşti ve çok iyi maçlar çıkardı.
10

G.SARAY'DA KENDİMİ ÇABUK TOPARLADIM

Galatasaray'a transfer olduğumda ligin başlamasına çok az bir süre vardı. Tatilden dönmüştüm ve formsuzdum ama ben antrenman yapmayı çok seven biriyim bu yüzden kendimi çabuk toparladım. Ligin ilk iki maçında da skora katkı sağladım.
9

GELDİĞİMDE G.SARAY İYİ DEĞİLDİ

Ben Galatasaray'a gelmeden 2 yıl önce Barcelona'da onlara karşı oynadım iyi bir takımdılar ama ben geldiğim zaman işler çok iyi değildi ve 6. sıradaydılar. Benim dönemimde yabancı olarak tecrübeli oyuncu aldılar Türk olarak ise genç oyuncu aldılar. İyi bir takım olmuştuk ve bu takımdan 12-13 kişi Türk Milli Takımı'na gidiyordu.
8

TARAFTAR İÇİN OYNADIM

Taraftarın gönlümde ayrı bir yeri var bu yüzden hep onlar için oynadım. Sahaya çıktığımızda taraftarın takıma destek vermesi çok önemliydi. Taraftarların bende yetenek dışında en çok beğendiği özellik hırsımdı. Çok hırslı biriydim ve hep taraftarlar için oynadım.
7

BENİMLE OYNAYANLAR 30 GOL ATARDI

Asist yapmayı çok seven bir oyuncuydum bu yüzden benimle oynayan 9 numaralar bir sezonda 30-35 gol atıyorlardı. 10 numaranın da görevi de bu zaten futbolda.
6

UYUM TARİHİ BİR BAŞARI GETİRDİ

(Galatasaray'ın UEFA Kupası Şampiyonluğu) Gerek yönetim ve gerek teknik kadronun yakaladığı uyum henüz geçilememiş tarihi bir başarıyı getirdi. Şimdilerde takımın reklamı daha iyi yapılsa da hala bu başarı yakalanamadı.
5

TEKNİK DİREKTÖRLÜK ZOR MESLEK

Futbolcuyken hocalık karİyerimi düşünüyordum. Futboldan kopamazdım. Önce Romanya Milli Takımı'nda antrenörlüğe başladım daha sonra ve Bursaspor'a oradan da Galatasaray'a geldim. Futbolcuyken her şeyi kendin yapıyorsun ama hocayken bir grubu idare etmek durumundasın bu yüzden zor bir meslek ama ben tecrübe edindiğimi ve kendimi kanıtladığımı düşünüyorum.
4

KULÜBÜN HOCANIN ARKASINDA DURMASI ÖNEMLİ

Bursaspor'da başarılı olamadım ama oraya çok fazla girmek istemiyorum. Kulübün teknik direktörün arkasında durması çok önemli. Ben bir şeyi başaramayağıma inandığım zaman görevi kendim bırakırım kimse beni kovmaz.
3

KULÜBE SAHİP OLACAĞIMI DÜŞÜNMEMİŞTİM

Ben hiçbir zaman kendi kulübüme sahip olacağımı düşünmemiştim. Antrenörlük için düşündüğüm isimlerle anlaşamayınca çocuklarım neden sen geçmmiyorsun takımın başına dediler ve haklıydılar ve bu yüzden bugün buradayız.
2

TAKIMDA HER ŞEY BANA BAKIYOR

Kulübün ortakları da var ama her şey bana bakıyor. Takımımız geçen yıl iyi durumdaydı şimdi ise daha iyi durumda. Her şey güzel gidiyor. Ligde iyi gidiyoruz ve ligin en ofansif oynayan takımı biziz. Ligde iyi gidiyoruz ama kaçıncı bitiririz bilmiyorum, belki Avrupa'ya gidebiliriz.