Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'da the end: Boss!
6
THE END BOSS!

Galatasaray'ın son dönemde kazandığı şampiyonluklara büyük bir katkı sağlayan Luyindama, bu sezonki performansıyla büyük hayal kırıklığı yarattı.

5
NEDEN BÖYLE OLDU?
Milli Takım'da yaşadığı sakatlığında etkisiyle uzun bir süre sahalardan uzak kalan Luyindama, sarı-kırmızılı formayı giymeye başladığı dönemde de yaptığı kritik hatalarla sarı-kırmızılı taraftarlara adeta saç baş yoldurdu.
4
TÜM TEKLİFLER MASADA
Galatasaray'ın toplamda 7.5 milyon euro bonservis bedeli ödeyerek kadrosuna kattığı ve en büyük satış potansiyeli olarak gördüğü Luyindama için flaş bir karar alan sarı-kırmızılı yönetim, transfer penceresinin kapanmasına kısa süre kala gelen teklifleri değerlendirme kararı aldı.
3
MİNİMUM 5 MİLYON EURO
Sözleşmesi 2022 Haziran ayında bitecek olan Luyindama için minimum 5 milyon euroluk bonservis bedeli belirleyen Galatasaray Yönetimi, Kongolu futbolcunun menajeri ile de bu süreç hakkında fikir alışverişinde bulundu.
2
HAREKET ALANI KAZANDIRACAK
2022 Haziran ayında sona erecek olan Luyindama'nın sözleşmesinden çıkmak isteyen Galatasaray, Kongolu futbolcuyu bir satış potansiyeline dönüştürerek hem Ocak ayı hem de Temmuz ayında hareket alanı kazanmak istiyor.
1
ASTON VILLA'DAN TEKLİF GELDİ

Ara transferin bitimine kısa bir süre kala, İngiliz kulübü Aston Villa'nın, Luyindama için Galatasaray'ın kapısını çaldığı öğrenildi. Bir süredir Fatih Terim'in gözünden düşen ve yedek kulübesine çekilen Kongolu savunma oyuncusu, Premier Lig'e gitmeyi çok istiyor. Sarı-Kırmızılılar da bu transfere çok sıcak bakıyor. Aston Villa, geçen sezon da Luyindama'yı takip etmiş, ancak sakatlığı sebebiyle geri adım atmak zorunda kalmıştı.