Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray transferi açıkladı
10
GALATASARAY TRANSFERİ AÇIKLADI
Galatasaray, Halil İbrahim Dervişoğlu'nu sezon sonuna kadar kiraladığını ve oyuncuya 3 milyon TL ücret verileceğini duyurdu. Galatasaray'dan yapılan açıklamada, "Profesyonel Futbolcu Halil İbrahim Dervişoğlu ve Kulübü Brentford F.C. Limited ile oyuncunun 2020-2021 sezonu sonuna kadar bedelsiz geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Futbolcuya net 3.000.000 TL sabit transfer ücreti ödenecektir." ifadeleri kullanıldı.
9
SATIN ALMA OPSİYONU YOK
Sarı-kırmızılılar futbolcunun sözleşmesinde satın alma opsiyonu da bulunmasını istedi ancak İngiliz kulübü genç futbolcudaki potansiyeli dikkate alarak bunu kabul etmedi.
8
HOLLANDA'DA YETİŞTİ
Sparta Rotterdam altyapısından yetişen Halil Dervişoğlu, 2018 yılında A Takım'a yükselmişti. 2020 yılında 3 milyon Euro karşılığında Brentford'a transfer olan 21 yaşındaki genç oyuncu, bu sezon başında Twente'ye kiralanmıştı.
7
GALATASARAY'DA SATIŞ LİSTESİ
Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray'da sarı-kırmızılı yönetim, futbolcu satışı yaparak transfer stratejisine yön vermek istiyor ancak satış listesine koyulan futbolculara şu ana kadar teklif gelmemesi tüm planları alt üst etti.
6
FATİH TERİM 5 İSMİ İŞARET ETTİ
Fatih Terim'in de "futbolcu satamıyoruz" diyerek işaret ettiği ve halen satış listesinde olan 5 futbolcunun isimleri de belli oldu. Galatasaray, gerek Ocak ayı, gerekse Temmuz ayında bu 5 futbolcuya teklif gelmesi durumunda satış işlemlerini gerçekletirecek.
5
LUYINDAMA
Galatasaray'ın satış potansiyeli en yüksek futbolcularından biri olarak gösterilen Luyindama için sarı-kırmızılı yönetim, 8-10 milyon euro bandında bir bonservis bedel belirledi ancak şu ana kadar kulübe ulaşan bir teklif yok. Luyindama'nın menajeri ile bir görüşme gerçekleştiren Galatasaray Yönetimi, Kongolı futbolcunun satışına onay verdiklerini ve gelebilecek tüm teklifleri değerlendirebileceklerini iletti.
4
MBAYE DIAGNE
Galatasaray Yönetimi, 14 milyon euro ödediği Diagne için 5-7 milyon euro bandında bir bonservis bedeli belirledi ancak sarı-kırmızılı yönetime şu ana kadar gelen bu yönde hiçbir talep olmadı. İngiltere Premier Lig takımlarından West Brom ile KİRALIK opsiyonu üzerinden görüşmelerini sürdüren Galatasaray, İngiliz ekibinden 1 milyon euro kiralama bedeli ve 1.5 milyon euro da Diagne'nin maaşını karşılamasını bekliyor.
3
RADAMEL FALCAO
Galatasaray'da büyük hayal kırıklığı yaratan Falcao için sarı-kırmızılı kulüp hem teklif bekliyor hem de Kolombiyalı futbolcunun maaş indirimiyle beraber 4.5 milyon euroya dayanan yıllık ücretinden kurtulmak istiyor. Falcao'nun Galatasaray'dan ayrılması bir nevi sarı-kırmızılı kulüp de bonservis kazancı olarak da düşünülecek.
2
MARCAO
Geçtiğimiz yaz transfer döneminde Roma'nın 10 milyon euroluk transfer teklifini kabul etmeyen Galatasaray, Brezilyalı futbolcu için 15 milyon euroya yakın bonservis bedeli talep etti ancak değişen şartlar ve pandemi süreci Marcao'nun bonservis bedelinde de değişimlere sebep oldu. Galatasaray, şu anda Marcao için 8-10 milyon euro bandında bir teklif beklese de şu ana kadar kulübe ulaşan resmi bir teklif bulunmuyor.
1
FEGHOULI
Galatasaray ile olan sözleşmesi devam 2022 yılına kadar devam eden Sofiane Feghouli'yi elden çıkartmak isteyen Galatasaray, Cezayirli futbolu için 5 milyon euroluk bonservis bedeli bekliyor.