Sporx Extra Arama Logo

Galatasaray'ı transfer döneminde neler bekliyor?
12

1 TEMMUZ'DA KARTLAR YENİDEN DAĞITILACAK

Transfer döneminin özellikle son günlerini oldukça hareketli geçiren Galatasaray, beklenen transferleri yaparak önemli bir adım attı. Ancak sözleşmesi bitecek oyuncu sayısı fazla olduğu için sarı-kırmızılı takımı sezon sonunda çok daha hareketli bir transfer dönemi bekliyor. Peki Galatasaray'da hangi oyuncuların sözleşmesi bitiyor? Hangileriyle ilgili nasıl bir yol izlenecek?

11

SELÇUK İNAN

Galatasaray ile olan sözleşmesi sezon sonunda sona erecek olan 34 yaşındaki Selçuk İnan, yıllık 2.9 milyon euro garanti ücretinde indirim yapmaya hazır. Galatasaray Yönetimi'nde yaşanan belirsizliğe rağmen Haziran ayının planlarını şimdiden yapan Selçuk, Fatih Terim ile yaptığı görüşmede kariyerine 1 yıl daha sarı-kırmızılı kulüpte devam etmek için 2.9 milyon euroluk garanti ücretini 1.5 milyon euroya indirmeye hazır olduğunun mesajını verdi.
10

FERNANDO

Galatasaray'da en yüksek maaş maliyeti olan üç isimden biri olan Fernando'yu önümüzdeki sezonun kadro planlaması içerisinde düşünmeyen Fatih Terim, Brezilyalı futbolcuyu gözden çıkarttı. Yıllık 3.3 milyon euro alan Fernando'yu sakatlığı olmamasına rağmen ligdeki son iki maçın kadrosuna almayan Terim, Brezilyalı futbolcunun ayrılığına izin verdi.

9

BADOU NDIAYE (STOKE)

Stoke City'den kiralanan Badou Ndiaye, Fatih Terim'in kadroda kalmasını istediği isimlerin başında geliyor. Ancak yıldız oyuncunun geleceği, Stoke City'nin Championship'i nasıl bitreceğiyle de ilgili... Eğer Stoke Premier League bileti alamazsa Galatasaray'ın pazarlık masasında eli kuvvetlenecek. Galatasaray, Ndiaye'yi alamazsa 11'e monte edebileceği bir orta sahaya ihtiyaç duyacak.
8

EREN DERDİYOK

Fatih Terim'in kadroda düşünmediği Eren Derdiyok'un sözleşmesi sezon sonunda sona erecek.
7

MUĞDAT ÇELİK

Bonservis bedeli ödenmeden transfer edilen Muğdat Çelik'e Galatasaray'ın yeni sözleşme teklif etmesi beklenmiyor.
6

MARIANO GÖRÜŞMELERE BAŞLADI

Galatasaray'da sözleşmesi devam eden Mariano sezon sonunda gözden çıkarılan isimlerin başında geliyor. Kariyerini Brezilya'da sürdürmek isteyen Mariano, ayrılık sürecinde kolaylık göstermesi için şimdiden Galatasaray ile görüşmelere başladı.

5

SİNAN GÜMÜŞ

Taraftarın zaman zaman tepkisini çeken Sinan Gümüş'ün de sezon sonu sözleşmesi sona eriyor. Beklenen patlamayı yapamayan ve inişli çıkışlı bir performans sergileyen Sinan Gümüş ile yeni sözleşme imzalanıp imzalanmayacağı sezon sonunda netlik kazanacak ancak Sinan'ın İtalya Serie A takımlarından Genoa ile anlaştığı haberlerinin dozajı gün geçtiktçe artmaya başladı.

4

MARTIN LINNES

Galatasaray'da ne zaman şans verilse istikrarlı bir görüntü çizen ve çalışkanlığıyla dikkat çeken Martin Linnes, yeni sözleşme uzatmak istediğini daha önce Norveç basınına verdiği röportajında söylemişti. Sivasspor'un Brezilyalı futbolcusu Douglas ile anlaşmaya varan Galatasaray'ın Linnes konusunda nasıl bir strateji izleyeceği belirsizliğini koruyor.
3

SEMİH KAYA

Sezon sonuna kadar Sparta Prag'dan kiralanan Semih Kaya'nın, ayrılması halinde bu bölgeye de Galatasaray için bir ihtyaç doğacak. Marcao, Luyindama ve Ahmet dışında başka stoperi bulunmayan Terim, ya Semih'in kadroda tutulmasını isteyecek ya da alternatif bir isme yönelecek.
2

HENRY ONYEKURU (EVERTON)

Bonservisi Everton'da olan ve satın alma opsiyonu bulunmayan Henry Onyekuru'nun takımda kalma ihtimali düşük görünüyor. Başarılı bir sezon geçiren Onyekuru, Galatasaray'da kalmak istese bile, sarı-kırmızılı takımın Everton'ın talep edeceği yüksek bonservisi karşılama ihtimali düşük... Ancak İngiliz temsilcisi düşük bir bonservis talep eder ya da bir kiralamaya daha sıcak bakarsa Nijeryalı oyuncu takımda kalabilir. Onyekuru ayrılırsa, sarı-kırmızılı takımın bu bölgeye bir takviye yapması bekleniyor.
1

CHRISTIAN LUYINDAMA (STANDARD)

Zorunlu satın alma opsiyonu bulunan Chiristian Luyindama, kiralık olsa da gelecek sezonda da Galatasaray formasıyla kariyerine devam edecek.