Sporx Extra Arama Logo

Levent Tüzemen: "Hepsi Fatih Terim transferi"
5
GALATASARAY'DA 6. İMZA GELİYOR

Henüz yeni yönetimi belli olmayan Galatasaray'da buna rağmen transfer çalışmaları hız kesmiyor. Sezon devam ederken, Fernando Muslera'nın sözleşmesini uzatan sarı-kırmızılılar, mayıs ayında da Marcao ile yeni mukavele yapmıştı. Kasımpaşa'dan Aytaç Kara ve Göztepe'den Alpaslan Öztürk'ü kadrosuna katan Cimbom, Ömer Bayram'la da 3 yıllık anlaşma sağladı. İmza sırası ise Emre Akbaba'ya geldi.

4
TERİM 'KALSIN' RAPORU VERDİ

Yıldız oyuncu, Süper Lig'den çok sayıda teklif almasına rağmen son ana kadar Galatasaray'ı beklemeyi tercih etti. Sarı-kırmızılı kulüp de teknik direktör Fatih Terim'in 'Kalsın' raporu sonrasında Emre Akbaba ile yeni sözleşme konusunda el sıkıştı. Emre'nin yeni sözleşmesinde garanti ücretini 7 milyon TL seviyesine çekeceği öğrenildi.

3
LEVENT TÜZEMEN'İN YORUMU

Sabah Gazetesi yazarlarından Levent Tüzemen, Galatasaray'da atılan imzaları ve transferleri şu şekilde yorumladı;

2
AYTAÇ'A İHTİYAÇ VARDI

"Mustafa Cengiz ve yönetimi giderayak Fatih Terim'in rapor olarak sunduğu transferleri yapıyor. Aytaç, Galatasaray orta sahası için hırsı, mücadeleci kimliği ve kazanma duygusuyla ihtiyaç bir transfer. Galatasaray geçen sene savunmaya koyacak adam bulamadı, hatta Hatay deplasmanında önce Fernandes sonra Etebo stoper oynamak zorunda kaldı."

1
YERLİ OYUNCULAR KIYMETLENDİ

"Alpaslan'ın alınmasını da akıllı bir hamle olarak görüyorum. Ligin 20 takımla oynanacağını düşünürsek uzun maratonda Emre Akbaba ve Ömer Bayram'ın sözleşmelerinin uzatılması yanlış bir karar değil. Ayrıca yerli oyuncuları kadroda bulundurmak çok kıymetleniyor. Üstelik yerli futbolcuların oynadıkları kulübe karşı duydukları aidiyet duygusu da yüksek oluyor." (Sabah/Mehmet Özcan)