Sporx Extra Arama Logo

Fenerbahçe'de plan, 'sil baştan'
22

FENERBAHÇE'DE 'SİL BAŞTAN'

Süper Lig'de hedeflerin çok uzağında kalan Fenerbahçe, gelecek sezon için radikal kararlar almayı planlıyor. Bunun başında ise kadroda büyük bir revizyon düşüncesi yer alıyor.

21

5 İSİM KALICI, DİĞERLERİ GİDİCİ

Yönetimin performansını ve çabasını takdirle karşıladığı 5 isim dışındaki diğer tüm isimler 'vazgeçilebilir' olarak görülüyor. İşte Fenerbahçe'nin oyuncular ile ilgili verdiği kararlar...

20

ALTAY BAYINDIR

Fenerbahçe, sezon başında Ankaragücü'nden aldığı 21 yaşındaki kalecisinin gelişiminden memnun. Zaman zaman yaptığı hatalara rağmen Alman kaleci antrenörü Marco Knoop'tan gelen rapora göre de hareket eden sarı lacivertliler, Altay ile yola devam edecek.

19

HARUN TEKİN

30 yaşındaki tecrübeli kaleci, Berke Özer'in de dönecek olması nedeniyle vazgeçilen isimler arasında yer alıyor. Harun Tekin'e kendisine kulüp bulması istenecek. Fenerbahçe'nin amacı, Harun Tekin'den az da olsa bir miktar bonservis geliri elde etmek...

18

SERDAR AZİZ

Fenerbahçe, bu sezon en güvenilir stoper performansını sunan 29 yaşındaki Serdar Aziz ile yola devam etme kararı aldı. En sorunlu olan bölgelerden biri olan stoperde, en stabil performanslardan birini sunan Serdar Aziz'den vazgeçilmeyecek.

17

SADIK ÇİFTPINAR

Fenerbahçe, maaşından fedakarlık yapan 27 yaşındaki stopere her türlü formülü açık tutacak. Kendisine kulüp bulması halinde gidecek. Yedek kalmayı sorun etmeyen ve sağlıklı olduğu dönemde çalışmalarını profesyonelce sürdüren Sadık, gitmek istemezse kadroda tutulacak.

16

HASAN ALİ KALDIRIM

Fenerbahçe, sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Hasan Ali Kaldırım ile yolları ayırma kararı aldı. 30 yaşındaki sol bek ile yola devam edilmeyecek.

15

MAURICIO ISLA

Sözleşmesi haziran ayı sonunda bitecek olan Mauricio Isla ile yola devam edilmeyecek. Sezon boyunca performansı dalgalı seyreden Şilili futbolcunun yerine yeni bir sağ bek arayışına başlanacak.

14

LUIZ GUSTAVO

Fenerbahçe, 32 yaşındaki Brezilyalı ön liberoya önümüzdeki sezon daha fazla sorumlulukla kadroda tutacak. Yaptığı liderlikle dikkat çeken Gustavo, önümüzdeki sezon Ozan Tufan ile birlikte takımın lideri ve kaptanı olacak.

13

JAILSON

24 yaşındaki Brezilyalı orta saha, Ersun Yanal döneminde joker gibi kullanılsa da performansı yeterli bulunmadı. Jailson, belirli bir bonservis ücretiyle satış listesine konulacak.

12

OZAN TUFAN

Avrupa'dan mali açıdan daha cazip teklifler alsa da Fenerbahçe'de kalmayı seçen Ozan Tufan, yeni yapılanmada liderlerden biri olacak. Fenerbahçe, 24 yaşındaki Ozan'ı satmayı düşünmüyor.

11

TOLGAY ARSLAN

2022 sezonu sonuna kadar sözleşmesi bulunan Tolgay Arslan, görev düştüğünde başarısız oldu. Geçen sezon ortasından bu yana kabul edilebilir performans gösteremeyen Tolgay'a kulüp bulması iiletilecek.

10

TOLGA CİĞERCİ

Sözleşmesi sezon sonunda bitecek olan Tolga Ciğerci'nin durumunu kalan maçlar belirleyecek. Joker görevinde oynayan ve çalışkanlığıyla dikkat çeken Tolga'nın sözleşmesi sezon sonunda bitiyor. Kalan maçlarda öne çıkamazsa yolların ayrılması gündeme gelecek.

9

DENİZ TÜRÜÇ

Sezon başında Kayserispor'dan transfer edilen Deniz Türüç, beklentileri karşılayamadı. Oynadığı maçlarda öne çıkamayan Deniz Türüç'e uyarılarda bulunulacak. Performansını artıramaması halinde yolların ayrılacağı iletilecek.

8

NABIL DIRAR

34 yaşındaki Faslı oyuncunun sözleşmesi Comolli gitmeden hemen önce yenilendi. 2022'ye kadar sözleşmesi bulunan Dirar'dan kulüp bulması istenecek. Belçika pasaportu da bulunan Dirar'dan az da olsa bir bonservis geliri hedefleniyor.

7

MIHA ZAJC

Ersun Yanal döneminde şans bulamayan Miha Zajc, sakatlanmasaydı ocak ayında başka bir kulübe transfer olacaktı. Sloven oyuncuyla yaz döneminde kulüp bulması yönünde bir toplantı yapılacak. Zajc'tan 5 milyon euro civarında bir bonservis geliri hedefleniyor.

6

FERDİ KADIOĞLU

Fenerbahçe'nin 20 yaşındaki oyuncusunun gelişimi iyi devam ediyor ancak ilk 11'de fırsat bulduğu maçlarda sönük kalması da dikkat çekti. Yeni hocayla birlikte Ferdi hakkında kesin bir karar verilecek. Ferdi'nin bir Hollanda ekibine kiralanarak maç tecrübesi kazanması yönünde bir görüş de gündemde.

5

ALPER POTUK

Sözleşmesi 2022 yazında sona erecek olan Alper Potuk ile uzun süredir yollar ayrılmak isteniyor. Alper'e bu yaz da gitmesi yönünde bir uyarı yapılacak.