Arama Logo

Fenerbahçe'de yeni sistem, yeni kadro!

Fenerbahçe Yönetimi dün sona eren yaz transfer döneminde Teknik Direktör Vitor Pereira’nın sistemine uygun oluşum için gereken hamleleri yaptı. Sarı-lacivertli takımda forma rekabetine genç isimlerin de girmesiyle alternatifli bir kadro kuruldu.
10
YENİ SİSTEM YENİ KADRO

Fenerbahçe’de yeni sezonun kadrosu belli oldu. Transfer döneminin kapanması ile birlikte şampiyonluk mücadelesi verecek bir takım ortaya çıkarıldı. 3-4-3 sistemine göre sarı-lacivertlilerin ortaya çıkan kadrosu ise şu şekilde oldu...

9
BAZI İSİMLERLE YOLLAR AYRILDI

Bu çerçevede Frey, Ozan, Thiam, Ademi, Sadık, Caner, Gökhan, Deniz, Harun, Dirar, Barış, Lemos, Cisse, Zanka, Perotti, Samatta gibi isimler yeni sezonda sarı-lacivertlilerin planları arasında yer almadı. Bu futbolcular kiralık ya da bonservisleriyle ayrılırken bazılarıyla da sözleşme yenilenmedi.

8
PEREİRA'NIN KADRO PLANLAMASI

Bunun yanında Berisha, Kim, Burak, Crespo, Meyer, Serdar Dursun, Rossi gibi isimler dahil edildi. Teknik direktör Vitor Pereira öncesi takıma katılan Caulker ise Portekizli teknik adamın gözüne giremedi ve kadro planlamasında yer almadı. Sarı-lacivertlilerin kadro planlaması şu şekilde...

7
KALE

Takımın birinci kalecisi Altay Bayındır olacak. Berke Özer, Osman Ertuğrul, Bartu Kulbilge ise şans bekleyecek.

6
SAVUNMA

İdeal üçlü Tisserand, Kim ve Szalai’den oluşurken bu isimlere alternatif olan Serdar Aziz ve Filip Novak forma bekleyecek.

5
ORTA SAHA

Sarı-lacivertlilerin en zengin olduğu bölge orta saha. Burada ciddi bir rekabet yaşanacak. İlk etapta Osayi, Gustavo, Crespo, Ferdi merkez orta saha ve kanatları oluşturacak. Crespo ile Gustavo’nun sert ve agresif oyunuyla Pereira orta sahayı daha güçlü hale getirmeyi planlıyor. Sosa, Zajc, Meyer, Mert Hakan, Burak, Nazım ve Arda forma için rekabete girecek diğer isimler.

4
HÜCUM HATTI

İleri uçta Berisha takımın birinci golcüsü olurken sakatlığı bulunan Serdar Dursun iyileştikten sonra rekabete girecek. Valencia da ileri uç için bir alternatif... Pelkas, Diego Rossi, Mesut Özil, İrfan Can Kahveci, Muhammed Gümüşkaya ve Valencia bu bölgede kalan iki formaya talip oyuncular.

3
GENÇ İSİMLER

Arda ve Muhammed dışında Melih Bostan, Fatih Yiğit Şanlıtürk, Okan Kurtulan, Çağatay Kurukalıp, Emir Ortakaya gibi genç isimler de 11 şansını zorlayacak, Pereira’nın gözüne girmeye çalışacak.

2
SOL KANAT TRANSFERİ

Transferde istenildiği gibi bir transfer süreci geçirse de sol kanat adına gereken hamle yapılmadı. Bu bölgede Ferdi’ye destek verecek isim Novak olacak. Öte yandan yeni sistem için alınan oyuncuların uygun olduğunu düşünen Teknik Direktör Pereira’nın yaz transfer döneminde yapılan hamlelerden memnun olduğu öğrenildi. (Milliyet/Senad Ok)

1
İŞTE FENERBAHÇE'DE ORTAYA ÇIKAN KADRO