Sporx Extra Arama Logo

Kovid-19'a yakalanan Fatih Terim taburcu edildi!
12
TABURCU EDİLDİ
Liv Hospital: "Fatih Terim'in her ne kadar testi halen pozitif olsa da klinik bulgularındaki iyileşme ile tedavisinin kalan kısmını evinde sürdürmesi ve gerekli olması halinde tekrar hastanemize gelmesi uygun bulunmuştur"
11
DOKTORUNDAN AÇIKLAMA
Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'in doktoru Prof. Dr. Ferah Ece, tecrübeli teknik adamın karantinasının evde devam edeceğini söyledi. İşte o açıklama: "Hocamız bugün taburcu edildi. 18 Mart´ta koronavirüs testiyle başvurmuştu. Yaklaşık 1 hafta sonra bizim hastanemize yattı. Biz de Sağlık Bakanlığı´nın yönergelerine uygun olarak tedaviye başladık. Burada tedaviyi bir konsey, bir ekip olarak veriyoruz. Benim başkanlığımda birçok uzmanın bulunduğu bir konseydir bu. Burada Sağlık Bakanlığı´nın yönergelerine göre tedavileri planlıyoruz, takiplerini yapıyoruz. Hocamızın da takiplerinde gayet iyi gitti; kliniği, şikayetleri azaldı. Bilgisayarlı tomografide lezyonda gerileme görüldü ve şu anda hiç şikayeti yok. Ancak hala pozitif. Bu nedenle de karantina altına aldık hocayı ve takip ediyoruz. En ufak bir şikayeti olduğunda da gerekli olan tetkik ya da tedavileri değiştirmeleri için tekrar hastaneye gelecek. Bu karantina dönemi kişinin kendini izole etmesi. Kendini evde izole edecek, maske takacak, dışarı çıkmayacak, insanlarla temasında sosyal mesafeye özen gösterecek ve kendinde yeni gelişebilecek yeni şikayetleri muhakkak takip edip bizimle irtibat halinde kalacak. Biz de bu arada tekrar bazı tahlilleri evden yürütüyor olacağız."
10
BUSE TERİM'İN MESAJI
9
FATİH TERİM'İN KORONAVİRÜS GÜNLÜĞÜ
8
1. GÜN: 23 Mart 2020

Fatih Terim, COVID19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

7
2. GÜN: 24 Mart 2020

Özel bir hastanede karantina altına alındı.

6
3. GÜN: 25 Mart 2020

Terim, “İyiyim, inşallah daha da iyi olacağım” dedi.

5
4. GÜN: 26 Mart 2020

Terim’in virüsü spor camiasından kaptığı açıklandı.

4
5. GÜN: 27 Mart 2020

Kızı Buse, babasının durumunun iyiye gittiğini söyledi.

3
6. GÜN: 28 Mart 2020

Öksürük şikayetinde ciddi bir azalma oldu.

2
7. GÜN: 29 Mart 2020

Terim’in öksürüğü tamamen geçti. 1-2 güne tekrar Kovid-19 testi yapılacak.

1
8. GÜN: 30 MART

Fatih Terim'in 7. gün testi pozitif olmasına rağmen klinik bulgarındaki iyileşmenin iyi seyretmesi taburcu kararının verilmesine ve tedavisine evde devam edilmesine olanak sağladı.