Sporx Extra Arama Logo

Fatih Altaylı'dan gündem değerlendirmesi!
24

ALTAYLI'DAN DEĞERLENDİRME

Fatih Altaylı, futbol gündemindeki konuları Habertürk'te değerlendirdi.
23

YÜZ İFADESİNE BAKTIM, VURMUŞ

Topa dokunan Onyekuru. Diğeri ayağını boşa sallayıp Onyekuru'nun ön kaval kemiğine darbede bulunuyordu. Vurdu, vurmadı diye konuşuluyor. 3 boyutlu bir olayı, 2 boyutlu TV görüntüsüyle çözmek çok zor. Ben baktım görüntüye, vurmuyor dedim. Bir daha baktım değmiyor dedim. Sonra oyuncunun yüzüne baktım, vurmuş. Yüz ifadesinden belli.
22

KIRMIZI KART ASLA DEĞİL

Vurmasa da o kadar kendini yere atmaz herhalde. Verilebilir, verilmeyebilir. VAR uyardı, verdi. Hakem oyunun ipini elden kaçırmış diyoruz ya, bu pozisyonda ipi elden kaçırmış değil. Bence Samudio'ya verdiği kırmızı kartta ipi kaçırmış. Yüzde 100 hatalı. Ayak kırılmış, vereyim bari dedi. Trafik kazası olmuş, 3 ölü var. Adamın suçu yok ama ceza veriyorsun. Buna benziyor. İsteyerek yapmıyor, çarpıyor, ayak önüne geliyor. Kırmızı kart asla değil
21

HİÇ TEPKİ VERMEDİ

Abdurrahim'in oğlunu da tartaklamışlar. Fazla sert bir maçı Rize açısından. Çok bilenmişlerdi, niye bilenmişler anlaşılacak gibi değil. Bu kadarına gerek yoktu. Rizespor'un daha önce Fenerbahçe karşısında hakem hatasıyla puan kaybettiğini biliyor muyuz? Çok açık hatayla maç kaybettiklerini biliyor muyuz? Rizespor başkanının o maçın ardından söylediklerini hatırlıyor musunuz? Hiçbir tepki vermedi.

20

NORMAL DEĞİL, ÇOK ACAYİP

Olur böyle şeyler, Fenerbahçe büyük camia, dost camia gibi bir yaklaşım içindeydiler. Küme düşme riski vardı o sırada. Şimdi 5.'lik iddiası var belki. Silahla adam vuracaktım şeklinde bir tepki... Burada bir acayiplik var. Normal değil. Olay anında olsa öfkeyle dersin. Olaydan çok sonra TV programına bağlanıp söylüyorsun. Çok acayip

19

KIYAMET KOPUYOR... NİYEYSE...

Bu maç başından sonuna acayip değil mi? Maç 4'te oynanıyor. Yayıncı kuruluş açısından akşam yayınlanması daha iyidir. Eksi 20 derecede Erzurum'da oynanan maç akşam oynanmıştı. Bu niye değil? Sonra maç sırasında olanlar... Başından sonuna normal değildi. Hakem de geldi, içine etti. Hakemlerin bir maçın içine ettikleri ilk sefer değil. Bu sefer kıyamet kopuyor... Niyeyse...
18

FENERBAHÇE BAŞKANI NİYE BAHSEDİYOR?

Galatasaray'ın hakem hatasıyla Konya ile berabere kaldığı maç var. Galatasaray hakemlerden yakındı. 17 kulüp dedi ki; hakem de insandır, hata yapabilir, hakemlere sahip çıkalım. Şimdi ne oldu? O gün Galatasaray'ı suçlayıp 17'si bir yerde açıklama yapıyorsun. Daha sonra Nesrin Topkapı vari hareketler olmadı değil. Bir ilkesel duruşun vardır. Orada bir şey söylemiyorsun. Bugün maçla ilgili ilgisiz herkes konuşuyor. Beşiktaş'ı anlarım, Rizespor'u anlarım, Başakşehir'i de anlarım. Peki Fenerbahçe başkanının aynı gece kendi maçından hiç bahsetmeyip Rize maçından bahsetmesi neyin nesidir ya?
17

AZİZ YILDIRIM'I ARATIR BİZE

Ali Koç'un olayla uzaktan yakından alakası yok. Onun başkanlığını yürüttüğü kulüp, küme düşmekten kurtulmanın sevincini yaşıyor. Bu maçtan sanane? Bu Ali Koç ne diyordu? Centilmenlik, kardeşlik... Ben ne diyordum? Aziz Yıldırım'ı aratır bize, o kadar fanatik Fenerbahçeli.
16

GÜNDEM DEĞİŞTİRMESİ GEREKİYOR

Üstündeki cila döküldü. Çünkü gündem değiştirmesi gerekiyor. Kendi taraftarını yönetmeye yönelik bir hareket. Fenerbahçe taraftarı da Türkiye'nin en bilinçli taraftarı. Yemezler bunu. Sen seneye ne yapacaksın? Bu Comolli fiyaskosu devam edecek mi, Ersun Yanal seneye kalacak mı diye sorarlar.
15

CENTİLMEN BAŞKAN NEREDE?

Koç olarak seçil, yardım kampanyalarıyla takımı ayakta tutmaya çalış. Sen biliyordun finansal tabloları gelirken. Niye söylemedin o zaman, gelince TV'de yardım kampanyası yapacağız diye? LÖSEV misin sen, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği misin, Fenerbahçe Spor Kulübü müsün diye sorarlar adama. Sanane. Centilmen, centilmen, centilmen. Galatasaray'a laf sokacaksın madem, üzgünüz bir futbolcu arkadaşımızın bacağı kırılmış, geçmiş olsun diliyoruz de. Fenerbahçe'nin süper centilmen başkanı nerede? Herkes centilmen demiyor muydu? Ne oldu abicim?

14

O ZAMAN İYİ, ŞİMDİ DEĞİL

Hakemlerle ilgili ağlayacaksın. Madem bu kadar dürüst olunmasını istiyorsun, niye Galatasaray maçında hakemlerden avantaj sağladığını söylemiyorsun? Mehmet Topal'a kırmızı gösterilmemiş, faulle aldığın top gol olmuş, hakem VAR'a bile gitmemiş. Şimdi ne olmuş abicim? O zaman hakemler iyi, bugün seni hiç ilgilendirmeyen bir yerde mi değil? Galatasaray, 22. kez şampiyon olursa fark 3 olacak diye mi? Rizespor başkanının sözü direkt olarak 6222'ye girer. Hangi savcı bunu soruşturma açacak? Hakem odasına girenler ne olacak?
13

BAŞKA SAVUNAN YOK

Diyorlar ki Galatasaray'ı savunuyorsun. Evet savunuyorum. Niye? Çünkü herkes karşı kardeşim. 4 gündür Galatasaray'a sallamayan yok. Bugün Beşiktaş maçında Galatasaray'a sallıyorlar. Ben de savunuyorum. Çünkü benden başka savunan yok bu zavallı kulübü. Diyorlar ki birileri Galatasaray'ı şampiyon yapmak istiyor. Ben de diyorum ki açık ve net olarak isim verin kardeşim. Niye diyorum?
12

FENERBAHÇE LOBİSİ GETİRDİ

Federasyonun eski başkanı kim? Beşiktaş'ın eski başkanı. Şu anki başkan kim? Hangi takımın eski 2. başkanı? Beşiktaş'ın. Federasyonun etkili ismi kim? Servet Yardımcı ve Cengiz Zülfikaroğlu. Bunlar hangi takımlı? Fenerbahçe ve Beşiktaş. MHK başkanını buraya kim getirdi? Fenerbahçe lobisi getirdi. Kim istiyor Galatasaray'ın şampiyon olmasını? Var mı böyle bir şey?
11

HER MAÇTA HAKEMLER KÖTÜ

Hakemler kötü, hakemler rezalet. Konya maçını seyrettin mi? Hakem faciası yok mu? Konyaspor'un düşmesini isteyen biri mi var yani? Her maçta hakemler kötü, hakemler kötü. Galatasaray hakemlerden yandı, Fenerbahçe karşısında 2 puan kaybetti. Konya karşısında 2 puan kaybetti. Her takım kazanıp kaybediyor hakemlerden. Lobisi en güçlü takım şu an Fenerbahçe. Biliyoruz
10

HERKES KÖTÜ NİYETLİ

Hakemlere de ben acıyorum. Liverpool maçını seyrettiniz mi? Hakem Cüneyt Çakır'dı. Şahane maç izledik mi? İspanyollardan eleştiri gelmedi. Bir futbol maçı bu kadar akıcı oynanıyorsa hakemin burada fonksiyonu var mı? O maçla Çakır finali hak ediyor. Cüneyt Çakır, Türkiye'deki kötü hakemlerden bir tanesi. Niye? Futbolcun kötü niyetli, yöneticin kötü niyetli, taraftarın kötü niyetli, antrenörün kötü niyetli. Bu kadar kötü niyetli arasında hakemin yapacağı hiçbir halt yok. Hakem de bu pisliğin içerisinde.
9

AVANTAJLI OLAN GALATASARAY

Göksel Gümüşdağ, şampiyonluğun diğer tarafı olarak istediğini söyleme hakkına sahip. Galatasaray'ın beraberlik hakkı var çünkü averajda avantajlı. Galatasaray'ın kendi kaderini belirleme şansı var. Başakşehir de bütün maçlarını kazanırsa şampiyon olur. Her iki takım da maçlarını kaybederse Beşiktaş olur. Bu da mümkün değil. Demek ki bu iki takımdan biri şampiyon olacak. O zaman avantajlı olan Galatasaray, yarı avantajlı olan Başakşehir.
8

İNSANLIK DIŞI OYNAYACAK

Bir büyük futbol adamının sözünü söylüyorum burada birkaç programdır. Birisinde bir camia var arkada, diğerinde yok. Yaşlı takım zaten. Bu maça bilenmiş gelecekler. Leicester nasıl mucizevi şampiyonluk elde ettiyse onlar da bunu istiyor. Rakip sağlam camia. O maçta da Emre insanlık dışı oynayacaktır mesela.
7

KUPAYA YEDEK KADRO ÇIKMALI

Kupa finali muhakkak ki etkiler Galatasaray'ı. Kaybetmesi etkilemez bence moral anlamında. Akhisar gitti, giderken kupayı alabilir. Ben Galatasaray'ın yerinde olsam yedek kadroyla çıkarım bu maça. Allah korusun bir sakatlık olur diye. Maçların en iyi antrenman olduğunu savunuyorum ama sakatlıktan korktuğum için bazı oyuncuları oynatmam.