Sporx Extra Arama Logo

Mesut Özil'in gizli dünyası

 Mesut Özil, annesinin kendisine yazdığı mektubu duvarına astı. Başarılı futbolcu, yaşamını annesinin nasihatleri doğrultusunda şekillendiriyor.
10

MESUT ÖZİL'İN GİZLİ DÜNYASI

Mesut Özil'in Kuzey Londra'daki milyonlarca euro değerindeki evinin duvarında bir mektup asılı. Bu mektup, çok sevdiği annesine ait. Her an hatırlaması ve her gün görmesi için orada.

9

"AÇLIK VE HASTALIK İLE MÜCADELE EDİYOR"

Haftada 415 bin eruo kazanan Müslüman süperyıldız, dünyadaki açlık, hastalık ve evsizlik ile mücadele ediyor. Mesut Özil'in Türk menajeri, avukatı ve danışmanı Erkut Söğüt, yıldız oyuncunun yardımlarını anlattı. Miss Turkey güzeli Amine Gülşe ile geçen yaz evlendiği gün nasıl büyük yardımlar yaptığını da aktardı.

8

"ŞİMDİ PAYLAŞMAZSAM, NE ZAMAN?"

Erkut Söğüt anlatıyor: "Son Dünya Kupası sırasında Mesut bana, "Bu kez büyük bir şey yapmak istiyorum. 1000 çocuğun yaşamına dokunalım. Haydi bunu yapalım."dedi. Ben de, "Mesut, bu sana milyonlara mal olur." cevabını verdim. Hemen bana cevap verdi: "Şimdi paramı paylaşmazsam ne zaman, kimle paylaşacağım."

7

"MESUT, ÇOK FAKİR BİR AİLEDEN GELİYOR"

Erkut Söğüt: "Mesut, çok fakir bir aileden geliyor. Annesi, günde 2 ev birden temizliyormuş. Hiçbir şeye sahip olmamanın ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Bana, "Erkut bak, çok fazla kazanıyorum. Bunu tek başıma harcayamam. Daha fazla yardım edebilirim. Futbolcu olarak çok zenginim ve eşsiz bir pozisyondayım. Amine ve ben 1000 çocuğun giyim masraflarını karşılamak istiyoruz."

6

"DÜNYAYA DÜĞÜN HEDİYEM OLSUN"

Mesut, evlendiği gün Türkiye'deki 16 mülteci kampında yaşayan 100 bin insanın yemek masraflarını karşıladı. 31 yaşındaki Türk yıldız, bu büyük operasyonu Erkut Söğüt aracılığıyla ve Kızılay yardımıyla gerçekleştirdi. Erkut Söğüt, bu yardım ile ilgili olarak "Mesut, "Dünyaya verdiğim düğün hediyem olsun. Bugün yemekler benden." dedi. O gün bu hediye, Mesut'a çok büyük bir paraya mal oldu. Ancak, bu konularda çok isteklidir ve hemen harekete geçer." anektodunu aktarıyor.

5

"MESUT'U HAREKETİ GEÇİREN ŞEY..."

Mesut Özil, 2014 Dünya Kupası'nı kazanmaları karşılığında hak ettiği yaklaşık 300 bin euro'yu Brezilyalı 23 çocuğun hayatını kurtarabilmek için ameliyatlara harcadı. Ayrıca, Türkiye'nin başkenti Ankara'da da bazı aşevlerine yardım yapıyor. Geçen ay, Türkiye'deki memleketi Devrek'te çocuklar için bir futbol akademisi de kurdu. Bunun yanında, Rays of Sunshine ve Barnet'te kalan hasta çocuklar için Emirates Stadyumu'nun en güzel yerinden 15 kombine bilet aldı. Her Arsenal maçında hasta çocuklar, Arsenal maçlarıyla biraz olsun dertlerini unutuyor. Erkut Söğüt, Mesut'u harekete geçiren şeyin annesinin mektubu olduğunu söylüyor.

4

"CHARLIE'NİN ÖLÜMÜNDEN ÇOK ETKİLENDİ"

Erkut Söğüt: "Mesut, çocuklara yardım etmeyi çocuk seviyor. Kimse bilmez ama Charlie adında bir arkadaşı vardı. Çok yakın bir ilişkileri vardı. Charlie, kanser nedeniyle hayatını kaybetti. Mesut, Charlie'nin ölümünden çok etkilendi."

3

"OKUDUĞUM OKULDA BİLE HOŞ KARŞILAMIYORLAR"

Erkut Söğüt: "Mesut Özil'in Almanya için oynamasına son veren şey, ona yapılan ırkçılıktı. Bana, "Kendi okuduğum okula gidiyorum ama orada bile hoş karşılanmıyorum. Bu formayı artık nasıl giyebilirim?" Ne zaman biri yardım istese, Mesut oraya koştu. Gelsenkirchen'de yaşayan, çocukluktan arkadaşı olan 7 kişi için hiçbir şey beklemeden iş kurdu. Şimdi Düsseldorf'ta çalışıyorlar. Sürekli yardım etme sevgisi yüzünden milyonlarca euro para harcadı. Ancak, bu yardımlar ona mutluluk ve huzur olarak ger döndü. Onun kadar parasını yardımlara harcayan ikinci bir futbolcu duymadım. Ancak, yardım etmekten de vazgeçmiyor. Birçok taraftar, onun iyi oynayıp oynamadığıyla ilgileniyor doğru. Ancak, işin bir de bu yanı var."

2

"AYLIK KİRA GELİRİ 200 BİN EURO"

Erkut Söğüt: "Mesut Özil'e İngiltere'nin çeşitli yerlerinden gayrımülkler satın aldık. Futbolu bıraktığında, buradan gelecek aylık 200 bin euro civarında geliri olacak. Arsenal'in DNA'sı Mesut Özil'e işlemiş durumda. Kulübü çok seviyor. İngiltere'den sayısız teklif aldı ancak "Arsenal'den ayrılacaksam İngiltere'den giderim." diyerek bu teklifleri kabul etmedi. İngiltere'de başka bir takımın formasını giymez. Bir keresinde bana, "Arsenal benim evim. Arsenal oyuncusu olmak bana gurur veriyor. Burada mutluyum." dedi."

1

"ARSENAL'DEN AYRILMAYI HİÇ İSTEMEDİ"

Erkut Söğüt: "Arsene Wenger, harika biriydi. Tnaıştığım en iyi teknik direktörlerden bir tanesidir. Çok sabırlı, çok nazik ve sakin bir insandı. Onunla sürekli Almanca konuşurdum. Arsene, Mesut'u Arsenal'de tutma konusunda çok inatçıydı. Mesut'un sözleşme görüşmelerini Arsene ile yürütmüştüm. Mesut'un önünde birçok fırsat vardı. O sözleşmeyi imzalamak yerine başka yerlere gidebilirdi. Ancak, bunu tercih etmedi. Arsenal'den ayrılmayı hiçbir zaman istemedi."