Sporx Extra Arama Logo

Efsane sözler || Yeni seri (7)

Spor dünyasına damga vurmuş isimler, sadece saha içindeki performanslarıyla değil, söyledikleri sözlerle de büyük yankı uyandırmıştı. İşte onlardan bazıları...
156

Arda Turan

"Hagi'den topun değerini bilmeyi, onu çabuk kaybetmemeyi öğrendim. Maçların 90 dakika olduğunu ve son anda bile koşmanız gerektiğini bu nedenle gücünüzü korumanız gerektiğini öğrendim." Arda Turan
155

Arda Turan

"Günün birinde şartlar uygun olur, Galatasaray da beni kabul ederse dönerim. Yuvamız bizi isterse neden olmasın. Galatasaray bizim sevdamız" (2014)
154

Arda Turan

"Falcao, ceza sahasında uçan sinek görse, onu bile yakalayıp kaleye atıyor"
153

Arda Turan

"Ben dünyanın neresine gidersem bana hep Galatasaray soruluyor. Ben de onurlandırmak adına en güzel cevabı vermeye çalışıyorum. Eğer Türkiye'ye döneceksem, İnşallah Allah bana Galatasaray'a gitmeyi, Galatasaray'a hizmet vermeyi nasip eder" (2016)
152

EREN EN AZ LEWA KADAR İYİ

Levent Nazifoğlu: "Avrupa’da Eren Derdiyok kalitesindeki golcüler için 50-60 milyon avrolar konuşuluyor. Lewandowski’den farkı yok. Bayern Münih’te koy kadroya, Lewandowski kadar oynar.

Eren Derdiyok: "Robert Lewandowski, bence en iyi forvetlerden bir tanesi. Sonuçta ben Eren'im. Galatasaray'da oynuyorum"

151

Mickey Harte

Gal futbolunun önemli takımlarından Tyrone'un menajeri Mickey Harte, rakipleri Kerry taraftarlarının oluşturduğu atmosferle ilgili: "Stadyumları, onların kutsal yerleri gibi. Oraya gelip onları yenmeye çalışanları sevmiyorlar ve ben bu tutumlarını takdir ediyorum. Böyle stadyumları severim. Tıpkı Galatasaray taraftarı gibi rakiplerine korku veriyorlar."
150

Rüştü Reçber

"Muhammed Salah ile Emre Mor'u yan yana getirin, ben yetenek bakımından Emre Mor derim. Yetenekleri sergileyebilme, hırs, azim ve çalışkanlık olarak da Muhammed Salah derim"
149

Luis Suarez

"Muslera çok önemli bir kaleci. Sadece Türkiye’deki insanlar değil, tüm Avrupa onun ne kadar iyi bir kaleci olduğunun farkında. Bence Avrupa'nın hatta Dünya'nın en iyi kalecisi"
148

Paul Pogba

"Quaresma bana ilham verdi. Ayağının dışını nasıl kullanacağına dair kusursuz bir örnek kendisi"
147

ZIDANE

Salih Türkiye için önemli bir futbolcu. Çok yetenekli ve teknik. Aşama kaydetmeye devam ederse önemli yerlere gelebilir

146

ADEBAYOR

Genç Türk futbolcular daha çok çalışmalı. Türk oyuncular çok çalışmıyor demiyorum ama baktığınız zaman, Türkiye'de çok iyi tesisler var, her türlü imkanınız var. İtalya'da, İspanya'da ülkenizi temsil eden oyuncularınız var ama bazen bir yerde bu iş olmuyor, bir yerde sıkıntı yaşanıyor. Bence bu, çalışma isteğinin biraz eksikliğinden kaynaklanıyor. 33 yaşındayım, yaşça büyük olduğum Türk oyunculardan daha fit durumdayım, demek ki bu işte bir yanlışlık var. Türk oyunculara tavsiyem çok daha fazla çalışmaları. İdman öncesi ve sonrası açma germeleri yapmaları ve kendilerine dikkat etmeleri. Çünkü biz profesyonel futbolcularız." yorumunda bulundu.

145

Tümer Metin

"Burak Yılmaz sezonun 2. yarısında 20 gol attı, Beşiktaş sezonu 4. bitirdi diyelim, Burak Yılmaz transferi başarılı diyebilir miyiz? Ben diyemem."
144

Bruno Alves'den Yanal sözleri

Bruno Alves: "Ersun Hoca'dan çok etkilendim. Çok çalışıyor. İlk kez onun gibi biriyle çalışıyorum. İstatistik ve antrenman bilimine büyük önem veriyor. Çok güçlü bir mentalitesi var. Ofansif futbolu seviyor. Atak olmayı seviyor. İyi futbol izlettirmek istiyor. Bu mentaliteyi seviyorum" (2014)
143

Mustafi (Arsenal)

17 yaşındayken Everton'da takım arkadaşlarımla beraber dışarı çıktık. Herkes beni Alman sanıyordu. Bana sen Almansın, nasıl alkol almıyorsun diye sordular. Hayır dedim. Ben bir Müslümanım ve alkol kullanmam. Ardından bana birisi neden Müslüman olduğumu sordu. Ben de ailemin Müslüman olduğunu ve Müslüman bir ortamda büyüdüğümü söyledim
142

Fatih Terim'in Emre Mor sözleri

"Emre Mor önemli bir yetenek. O da biliyor ki, bir şeyleri değiştirmesi lazım. Biraz zamana ihtiyacı olduğu inancındayım. Emre, kolektif oynamayı daha çok arttırmalı. Allah'tan gelen yeteneğini kaleye en yakın yerlerde kullanmasında fayda var." [Mart 2017]
141

METİN TÜREL

Bir seminerde futbolda istatistiklerin öneminden bahseden Ersun Yanal'a tepki gösteren Metin Türel, "Hagi sana 40 metreden bir çakar!.. Nereye koyacağını bilemezsin o istatistikleri" şeklinde cevap vermişti. Yanal'da twitter sayfasından Metin Türel ile ilgili bir paylaşım yaptı ve "Teknik Direktörler, geçmişte başardıklarıyla kalplerde yaşamaya devam eder" ifadelerini kullandı. Türk futbolunda derin izler bırakan O Metin Türel, bugün aramızdan ayrıldı, merhumu sevgi, saygıyla anıyoruz
140

Vagner Love

Beni futbol oynuyor zannetmeyin. Benim yaptığım şey sevgilimle 90 dakikalık dilimler halinde zaman geçirmek.
139

Orhan Kaynak (Teknik direktörü)

Sivasspor'un eski teknik direktörü Orhan Kaynak, beIN Sports'ta yayınlanan Gün Ortası programında yaptığı açıklamada; "Garry Rodriques'i Sivasspor'a getirecektim, 4.5 milyon euro serbest kalma maddesi vardı, 800 bin euroya bitecekti ancak o dönemde Sivasspor bütçesini aşamadı. Ben Arfa, 1 milyon euroya Sivasspor'a gelecekti, kendisi ve menajeri de çok istiyordu ama eşi gelmek istemedi, bazı bulunduğunuz şehirler transfer için doğru olmuyor"