Sporx Extra Arama Logo

Diego Lugano'dan Fenerbahçe sözleri

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Diego Lugano, beIN Sports'a açıklamalarda bulundu ve Fenerbahçe günlerini anlattı.
14
LUGANO'DAN FENERBAHÇE SÖZLERİ
Bir dönem Fenerbahçe forması giyen Diego Lugano, beIN Sports'a açıklamalarda bulundu ve Fenerbahçe günlerini anlattı.
13
KİMSE TAHMİN EDEMEZDİ
"Çok farklı tecrübeler yaşıyoruz. Kimse bunun böyle olacağını tahmin edemezdi. 3-4 gün önce Uruguay'a geldim. Sao Paulo'da durumlar çok kötü. Uruguay'da önlemler daha etkin şekilde alındı. Şu an hayat biraz daha normale döndü."
12
FENERBAHÇE EN GÜZEL 5 SENEMDİ
"Türkiye ve Fenerbahçe'yle ilgili söyleyebileceğim çok şey var. Güney Amerika'da yaptığım bütün röportajlarımda Fenerbahçe yıllarımdan övgüyle bahsediyorum. Futbol hayatımın en güzel 5 senesini orada geçirdim."
11
BÜYÜK ZAFERLER KAZANDIK
"Muhteşem bir atmosferde oynadım. Çok büyük zaferler kazandık. Üzüntüler, sevinçler oldu. Bir sürü şey öğrendim. Yeni bir kültür öğrendim. Yeni bir kültür öğrenmek çok değerliydi. Futbol olarak da bir sporcu olarak çok şey öğrendim."
10
SIK SIK GELİYORUM
"Her zaman aklımın en güzel köşesinde Fenerbahçe ve Türkiye kalacak. Sık sık Türkiye'ye ziyarette bulunuyorum. Fenerbahçe'yi ve Türkiye'yi her zaman çok iyi anıyorum."
9
TEK YOL KILIK DEĞİŞTİRMEKTİ
Kılık değiştirerek derbiyi izlemesi hakkında Diego Lugano: "Hep yapmak istediğim bir şeydi. Futbolculuk tarafında çok fazla derbiye çıktım. Bu atmosferi, Fenerbahçe-Galatasaray derbisinin atmosferini yaşamak, bunu görmek için tek yol kılık değiştirmekti."
8
BENİ TANIMADILAR
"Maçtan saatler önce Kadıköy sokaklarında taraftarlarla birlikte yürüyüp, tezahüratlar yapma imkanı buldum. Beni tanımadılar. Stada birlikte yürüdük. Stadın içine maçtan önce girdim. Derbi tutkusunu yaşamak, hayallerimi süsleyen bir olaydı."
7
ÇOCUKLARIMA ANLATACAĞIM
"Maçın skorundan bağımsız, ambians, görsel şovlar, taraftarlarla tezahüratlara eşlik etmek, beni çok mutlu etti. Çocuklarıma, belki torunlarıma anlatacağım çok güzel anılar olarak kaldı."
6
GİTMEK BENİM İÇİN ZORDU
"Fenerbahçe'den ayrıldığım günü çok iyi hatırlıyorum. Benim için zor bir karardı. Belki sessiz sedasız ayrılacakken, havalimanına gittiğimde yüzlerce, belki daha fazla taraftarın beni uğurlamak için orada olduğunu gördüm."
5
DUYGU DOLU BİR ANDI
"Muhteşem bir törenle beni omuzlarda Paris'e yolcu ettiler. Hayatımda gördüğüm en güzel atmosferlerden ve duygu dolu anlardan biriydi."
4
PARIS'TE KARŞILADILAR
"Fransa'ya havalimanına indiğimde, Fenerbahçe tezahüratları duymaya başladım. Herhalde çok fazla duyduğum için kendi kendime söylemeye başladığımı düşündüm. Hayır, öyle değildi. 200-300 Fenerbahçe taraftarı beni Paris'te karşıladı."
3
HALA ŞAŞIRIYORUM
"PSG taraftarı yoktu ama beni orada da Fenerbahçe taraftarları omuzlarına aldılar, taksiye binene kadar eşlik ettiler. Hala şaşırıyorum."
2
PARİS MACERASI İYİ GEÇMEDİ
"Sportif anlamda ayrılığımı düşünürsek, çok doğru olmadı. Fenerbahçe'de başarılı geçen 5 yıldan sonra Paris maceram iyi geçmediğini söyleyebilirim. Ancak olaylara başka taraftan baktığımda Sao Paulo'da oynarken, kendime bir meydan okumuştum. Hiç bilmediğim bir ülkenin, en büyük kulübüne geldim. Bu benim için büyük bir şeydi. "
1
AYRILMAM HATAYDI
"Belki bugün olsa Fenerbahçe'den, Paris Saint Germain'e gitme kararımı değiştirirdim ama o günün şartları için doğru karardı. Çünkü o zaman kariyerimde yeni bir sayfa açmak ve sportif anlamda orada yaşayabileceğim zorlukları görmek istedim."