Sporx Extra Arama Logo

Mehmet Demirkol'dan açıklamalar
11

MEHMET DEMİRKOL'DAN AÇIKLAMALAR

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, gündeme dair yorumlarda bulundu. İşte Demirkol'un beIN Sports'taki o sözleri...

10

"MERİH, DAHA SAĞLAM DÖNECEK"

Merih bir savaşçı. Daha sağlam geri dönecektir. O andan sonra kendime gelemedim. Zaniolo da aynı sakatlığı yaşadı. Umuyorum eskisinden daha sağlam geri döner. Milli Takım savunmamızdan rekor bir transfer çıkacak demiştim, hala bu fikrimin arkasındayım. Merih yaptıklarının üstüne de çıkacaktır.

9

"NE BAĞIRIŞIYORSUNUZ KARŞILIKLI?"

Bugün 'Spor Çalıştayı' var, bütün Türkiye oraya gelmiş, herkes birbirine küfrediyor. Oturup konuşsanıza karşılıklı. Ne bağırışıyorsunuz karşılıklı? Bu yapılandırma doğru yapılmazsa daha büyük bir batık ortaya çıkacak. Slogan üzerinden işi götürdüğünde olmuyor. Fenerbahçe'nin çıkarını korumak için Türk futbolunun çıkarını koruman gerekiyor. Aynısı Beşiktaş ve Galatasaray için de geçerli. Konunun ne olduğunu ortaya çıkarmamız gerekiyor.

8

"ALİ KOÇ, BİR BANKANIN SAHİBİ"

Ali Koç, bir bankanın sahibi. Yönetiminde de bankacılar var. Ali Koç, '5 yıl sonra bu iş patlayacak' diyorsa ben bunu dinlerim. Banka sahibi bir insan bu konuyla alakalı bir şey söylüyorsa 2 şey yapılabilir. Birincisi, dinlenebilir ne diyor diye. Hakikaten bir problem mi var. İkincisi, manipüle ediyor olabilir. O zaman da konuşacak bir şey olmaz. Herhangi birisi konuşmuyor. Türkiye'nin en büyük bankalarından birinin büyük hissedarı konuşuyor. Dinlenmeli. Niye bu kavga?

7

"5 YIL İÇİNDE BATILACAK DENİYOR"

Ali Koç, 'Ben limit artsın istemiyorum, faiz hesabıyla ilgili bir sorun var. Limit artmalı demiyorum, burada bir sorun var memleketin genel şartları içerisinde' diyor. 5 yıl içinde batılacak deniyor. Daha büyük batık olacak. Bunun örnekleri var. İspanya'da oldu bu. Olmamış bir şey değil. Bunun merkezinde konuşmak lazım. Burada söylenen şeylerin doğruluğu, yanlışlığı, kabul edilebilirliği üzerinden dönmesi gereken bir tartışma olması lazım. Slogan üzerinden iş götürülünce olmuyor. Tamamen slogan üzerinden gidiyor.

6

"BU BORÇLA NASIL TRANSFER LİMİTİ VAR?"

Kimsenin anlamadığı bir konuda herkes mevzilerine çekildi. Bari burada birlik olun. Adnan Dalgakıran, 'Nisan ayına kadar 700 milyon TL açığımız var' dedi. Bu borçla nasıl transfer limiti var?

5

"BİZİMLE Mİ DALGA GEÇİYORLAR?"

Bundan sonra nasıl olacak peki? Nasıl birbirlerinin maçlarına gidecekler, herkes birbirlerine bu kadar ağır konuştuktan sonra? Bizimle mi dalga geçiyorlar acaba? Yan yana oturup maç seyrediyorlar. Kulüpler Birliği toplantıları yapıyorlar. 10.000 euro'luk menajer mevzusu mesela, iki kişi kendi aralarında konuşarak anlaşamazlar mı ne olduğunu? Neden böyle bir kavga çıkıyor?

4

"MAÇ SIRASINDA KURAL DEĞİŞMİŞ İŞTE"

Mustafa Cengiz, dinlerken diyorsunuz ki söylediği her şeyde haklı. Ahmet Ağaoğlu da aynı. Ali Koç'u dinlerken de haklı diyorum. Mustafa Cengiz, 'Maç oynanırken kural değişmez' diyor. Peki şu nasıl olacak? Haklı. Katılıyorum Mustafa Cengiz'e, yüzde 100 haklı. Maç sırasında kural değişmez. Cumartesi günü Divan Kurulu'nda yaptığı açıklama: "Galatasaray camiasına teşekkür ediyorum. Mağrib ile maşrık bir araya gelse, orta dünya ile üst dünya bir araya gelse o Florya tapusu yeniden alınamazdı." E değişmiş işte kural maç içinde. Alınmış tapu. Kural değişmesi değil mi bu. Benim tapum olsa ben burayı geri alabilir miyim? Alamam. Sen almışsın, nasıl almışsın? Kural değişmiş çünkü.

3

"GERİ KALAN HER ŞEY KİRLİ"

Herkesin yaklaşımı: 'Bizim her şeyimiz tertemiz, geri kalan herkesin her şeyi kirli.' Böyle olmaz bu iş. Herkes karşısındakini görüyor. Bir araya gelip her şeyi siz yapacaksınız. Federasyonun yerinde olsam aradan çekilirim. Bir sabah bavulları toplar, Kulüpler Birliği'nin kapısına bırakırım.

2

"LJAJIC'İ BİTİREN BEKLENTİ"

Guilherme sadece merkez değil, iki kanatta da oynuyor. Anların oyuncusu. Abdullah Avcı'nın çizdiği oyun çerçevesinde işe yarayabilir. Katkı alınır ama beklenti önemli. Mesela Ljajic'i bitiren şey beklenti.

1

"GURUR DUYUYORUM, KEYİFLE İZLİYORUM"

Voleybolda neler doğru yapıldığı hakkında çalışmalar var mı? Guidetti dün son molada, 'Gülerek oynamaya devam edin' dedi. Gurur duyuyorum, keyifle izliyorum. Kişilerle kaim olmayan bir sistem kurulmuş. Eda ve Naz dışındakileri ilk kez 2 sene önce gördüm. Jenarasyon değişti.