Sporx Extra Arama Logo

Chelsea, Uğurcan Çakır için kararını verdi

Uzun süredir Uğurcan Çakır’ı takip eden Chelsea, sezon sonunda bu transferi bitirmeyi hedefliyor. Trabzonspor, 20 milyon Euro’nun üzerinde bir teklif gelmesi halinde Uğurcan Çakır'ın satışına onay verecek.
7
UĞURCAN'IN AVRUPA HAZIRLIĞI

Süper Lig’in en değerli kalecisi olarak gösterilen Uğurcan Çakır, yaz döneminde artık Avrupa’ya gitmeye hazırlanıyor...

6
CHELSEA BİTİRMEK İSTİYOR

Pek çok kulüp tarafından takip edilen Trabzonspor’un 24 yaşındaki file bekçisi için en somut hamlenin Tuchel'in çalıştırdığı Chelsea’den geldiği öğrenildi. Sezon başından bu yana Uğurcan’ı izleyen Premier Lig devi, bu transferi bitirmek istiyor.

5
LİG BİTER BİTMEZ HAMLE

Sezonun bitmesine yakın resmi girişimlere başlaması beklenen Chelsea, lig tamamlanır tamamlanmaz Uğurcan’ı renklerine bağlamayı hedefliyor.

4
İLK HEDEF UĞURCAN ÇAKIR

2018’de 80 milyon Euro’luk rekor bir bedelle kadrosuna kattığı Kepa’yı gönderecek olan Chelsea, sezon başında 24 milyon Euro’ya Rennes’den aldığı Mendy’ye kaleyi emanet etmişti. Ancak 29 yaşındaki kaleci de tam anlamıyla beklenen performansı gösterebilmiş değil. Dolayısıyla Londra ekibi, yeni sezon için mutlaka kaliteli bir file bekçisi almaya niyetli. Bu doğrultuda Chelsea’nin ilk hedefi Uğurcan Çakır...

3
20 MİLYON EURO'NUN ÜSTÜNDE TEKLİF GELİRSE...

Sezon başında Fransız kulüplerinden teklifler almasına istenen rakamlara çıkılmadığı için Uğurcan’ı tutan Trabzonspor Yönetimi, bu kez 20 milyon Euro’nun üstünde bir teklif gelmesi halinde 24 yaşındaki oyuncusunun satışına onay verebilir.

2
YILDIZLARIN MENAJERİYLE ANLAŞMIŞTI

Geçtiğimiz aylarda temsilcisini değiştiren Uğurcan, Avrupalı menajer Arturo Canales ile anlaşmıştı. Uğurcan’ın yeni menajeri, aynı zamanda Ander Herrera (PSG), Lucas Vazquez (Real Madrid), Pique (Barcelona), Umtiti (Barcelona), Rakitic (Sevilla) gibi yıldızların danışmanlığını da yapıyor.

1
2 SENEDİR AVRUPA'NIN RADARINDA

2018-2019 sezonunda Trabzonspor’da eldivenleri Onur Kıvrak’tan teslim alan Uğurcan, kısa sürede kalitesini ispatlamıştı. Öyle ki Uğurcan’ın kaledeki performansı, kısa sürede Avrupalı scoutların da (izleme ekibi) dikkatini çekti. Yaklaşık 2 senedir önemli kulüplerin takip ettirdiği Uğurcan’ın adı daha önce Liverpool, Tottenham, Sevilla, Benfica, Rennes ve Lyon gibi kulüplerle anılmıştı.(Fanatik/Metin Karabaş)