Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi'den flaş açıklamalar
32
VE AHMET NUR ÇEBİ KONUŞTU
Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı kulübün yeni transferleriyle birlikte basın toplantısı düzenledi. Futbolcuların açıklamalarının ardından, gündemdeki tüm konuları Ahmet Nur Çebi tek tek yanıtladı. İşte o açıklamalar...
31
"ŞAMPİYONLUĞU KOVALAYACAĞIZ"
Bir pandemi dönemi ve transfer limitlerinin ilk kez ortaya koyulduğu bu dönemde transferlerimizle değerli futbolcularımızla huzurlarınızdayız. Kendilerinden beklentilerimizi karşılayacaklarından hiç şüphemiz olmayan güzide sporcularımızla bu sezonu şampiyonluğuı kovalayarak başarılı bir şekilde geçireceğimizi camiamıza buradan beyan etmek istiyorum.
30
"8 MİLYON EURO TASARRUF ETTİK"
Çok tasarruflu bir transfer dönemi geçirdiğimizi iddia edebilirim. 8 adamda 8 milyon euro tasarruf edilmiştir. Ekonomik anlamda kendimizi başarılı olarak görüyoruz. Teknik olarak da kadromuzun eleştirildiği kadar doğru olmadığını iyi olduğunu iddia ediyoruz. Bunu zamanla beraber seyredeceğiz bu sezon. Çok çabuk eleştiriler başladı. Yapılmayan transferler eleştirildi. Bunların arkasında kimlerin olduğu malumdur. Bunlardan hiç etkilenmediğimizi beyan etmek istiyorum. Baskı altında kendimizi hissetmeden Beşiktaş'ın menfaatleriyle, hocanın, scout'ın ve yönetimin içinde olduğu bir süreçte bizler transferi ortak olarak yaptık. Herkesin aynı fikirde olmasını bekleyemezsiniz ama bizler başarılı bir transfer dönemi geçirdik. Biz, Beşiktaş'ın geleceğini derli ve toplu bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Elimizde bazı futbolcular var bir-iki tane, çarpıcı olsun diye söylüyorum 5'er yıllık sözleşmelerle, menajerlik paralarıyla 500 Milyon TL'yi bulan futbolcuların Beşiktaş'a fayda sağlamadığını ancak bizim bu futbolculardan da faydalanmaya devam edeceğimizi söylemek istiyorum.
29
DORUKHAN İSTERSE İMZALAR
"Dorukhan Toköz, Beşiktaş'ta top oynamak istiyorsa sözleşme imzalayacaktır. Oynamak istemiyorsa da Allah yolunu açık etsin."
28
NAZIM SANGARE GERÇEKLERİ
Antalyaspor Başkanı'nın ifade ettiği şeyler tamamen doğru değil, eksikler var. O, bizim kendi aramızdaki bir konudur. Biz Snagare denen futbolcuyu almak istedik ancak karşımızdaki fiyatların doğru olmadığını anlayınca biz bu transferden vazgeçtik. İşin aslı budur.
27
"OCAK AYINDA SANTRFORU DA ALACAĞIZ"
Hiçbir futbolcuya bonservis ödemedik. Sadece 200-300 bin euro kadar kiralama ücreti verdik. Kendimizi başarılı görüyoruz ve takımımızın iyi olduğunu düşünüyoruz. Transferleri ortak kararla yaptık. Sadece bir santrfor alamadık. Onu da Ocak ayında tamamlayacağız. Beşiktaş için en iyisini yaptık."
26
N'KOUDOU VE TYLER BOYD...
"Kevin N'Koudou'nun sakatlığı atlatacağını düşündüğümüz için takımda tuttuk. Tyler Boyd, Ocak'ta yeniden kadroya dahil olacak."
25
SERGEN YALÇIN'IN SÖZLEŞMESİ
Hoca, Beşiktaş'ın önem verdiği ve geçen sene de başarısını ispat etmiş bir isimdir. Geçens ene geldiğimizde 13'ten 3'e getirdik takımı. Kimse bunları konuşmuyor. 2 maça göre endekslenerek tavır ve tarz belirlenmeye çalışılıyor, bunları da doğru bulmadığımı hatırlatmak isterim. Sergen Hoca bizim için kıymetlidir. Sözleşme uzatmak istediğinde her zaman biz o sözleşmeyi uzatmaya hazırız. Hocamızın böyle bir talebi yoktur anlamında da söylemiyorum. Hoca şu anda da şampiyonluğa kendisini fokuslamış durumda. Bu sözleşmeleri her zaman için Beşiktaş'tan alabileceğini biliyor, biz de kendisine o cesareti verdik.
24
ALANYASPOR'A GİDENLER
Bu sene genelde bazı futbolcularımız A Takım'da yer bulamadığı için kendilerini geliştirmeleri için kiraya veriyorsunuz. Bu sene rezerv lig talebimiz vardı, ilginç bir şekilde sadece 3 takım bunu talep etti. Federasyon maalesef "Rezerv lig bu sene olmayacak" kararını çok geç açıkladı. Burada bir gecikme oldu. 17'ye yakın futbolcumuz var, bunların hepsi şu anda belirli takımlarda talep eden takımlarda kirada. Alanyaspor'da da 2 futbolcumuz var. 17'nin içinden 2 tanesiyle olay nasıl olup da Alanyaspor endeksli sosyal medyada bir fırtına yaratıldı? Bunu da anlamakta güçlük çekiyorum. Ayrıca 2 futbolcumuz, Alanyaspor gibi Süper Lig'de top oynayan bu çocuklarımızın top oynamasının Beşiktaş'ın menfaatine olduğunu görememezlik acaba nedendir? Biz oyuncularımız 2 yıl oynayacak şekilde verdik, tapuları hala bizde. İleride herhangi bir şekilde satılması gibi bir durum olursa yüzde 15-20 gibi bir bonus verilmiştir kulüplere. burada bir planlama hatası yoktur. Dört dörtlük bir operasyon yürütülmüştür. 2 futbolcunun pişerek bana gelecek olması bir fırsattır. Bu futbolcularla kontratlarımız minimum 5 yıldır. Bunların 2 yılını Alanya'da geçirip, bize geri gelmelerinin hiç tartışmasız artısı olacaktır.
23
AVDULLAH AVCI'NIN TAZMİNATI
"Abdullah Avcı'ya ayrıldığı günden beri ödeme yapmadık. Kendisiyle anlaşma yapmaya çalışıyoruz. Araya hatırlı insanlar girdi. Avukatının açıklaması manidardır, ne demek istediğini anlamadım. Avukatlar ekonomilerine çok düşkündür, onları muhatap almam. "Abdullah Avcı haklarından vazgeçtiğini söylerse kendisine saygı ve sevgililerimizi iletiriz."
22
"KEŞKE GÜNEŞ GİTMESEYDİ"
Keşke Şenol Güneş, Beşiktaş'tan gitmeseydi. Ancak gitmesi için çok baskı ve oyunlar yaptılar. Olsun gönlümüze su serpiyoruz, Milli Takım'ı güneşli günlere hazırlıyor."
21
BONSERVİS ÖDEMEDİK
Birilerinin ihracı gibi konular gündeme geliyor, bunlar tamamıyla mağdur yaratmak için bir senaryo. Gündemimizde böyle bir şey yok. Bunlar camiaların genel kurullarının karar verebileceği konulardır. Malum olduğu üzere ekonomik anlamda sıkıntılarımızın olduğunu inkar etmiyoruz. Bunları her zaman vurguladık, her zaman da vurgulamaya devam edeceğimi bunu da Beşiktaş'ın menfaatleri için  yapacağımı ifade ettim. Ancak şunu söylemek isterim ki: Yapılan transferlerde bu sezon 200-300 bin euro'yu geçmeyen kiralama bedeli oldu bir-iki tane ve transferle ilgili bir bonservis kimseye ödemedik. Çok tasarruflu bir transfer dönemi geçirdiğimizi iddia edebilirim. 8 adamda 8 milyon euro tasarruf edilmiştir. 
20
500 MİLYON TL'LİK ZARAR!
Ekonomik anlamda kendimizi başarılı olarak görüyoruz. Teknik olarak da kadromuzun eleştirildiği kadar doğru olmadığını iyi olduğunu iddia ediyoruz. Bunu zamanla beraber seyredeceğiz bu sezon. Çok çabuk eleştiriler başladı. Yapılmayan transferler eleştirildi. Bunların arkasında kimlerin olduğu malumdur. Bunlardan hiç etkilenmediğimizi beyan etmek istiyorum. Baskı altında kendimizi hissetmeden Beşiktaş'ın menfaatleriyle, hocanın, scout'ın ve yönetimin içinde olduğu bir süreçte bizler transferi ortak olarak yaptık. Herkesin aynı fikirde olmasını bekleyemezsiniz ama bizler başarılı bir transfer dönemi geçirdik. Biz, Beşiktaş'ın geleceğini derli ve toplu bir şekilde yapmaya çalışıyoruz. Elimizde bazı futbolcular var bir-iki tane, çarpıcı olsun diye söylüyorum 5'er yıllık sözleşmelerle, menajerlik paralarıyla 500 Milyon TL'yi bulan futbolcuların Beşiktaş'a fayda sağlamadığını ancak bizim bu futbolculardan da faydalanmaya devam edeceğimizi söylemek istiyorum.
19
O OLAY TALİHSİZLİK
Görüşme yaparken ki görüntülerimizin ortaya çıkması talihsizlik. Yanımızdaki arkadaşların misafirlerinin cahillinden olan bir şey. Kendimi o konuda sorumlu hissetmiyorum. Ben transferin içerisindeyim, tabii ki görüşmelerim olacak, ani telefonlar gelecek. Kendimizde bir eksiklik görmüyorum.
18
YARDIMCI HOCA KONUSU
Sergen Hoca, zeki, akıllı ve tecrübeli bir hocamızdır. bizim ona güvenimiz sonsuz. İhtiyaçlarını kendisi belirleyip, yardımcı hoca talebi varsa yerine getireceğimizden hiç şüpheniz olmasın.
 
17
KADRO DIŞI KARARI HOCANIN
Teknik kadronun, "Kalsın, ben faydalanmak istiyorum" dediği hiç kimseyi bizlerin kadro dışı bırakması söz konusu olamaz. Kadro dışı kararları teknik ekibin kararıdır. Kadro dışı kalan Douglas'a baktığımızda 1 yıldır sakat ve PAOK maçında da sakatlığının geçtiğini düşünmemize rağmen kendisini iyi hissetmediğini söyleyerek oynamamıştır. Bunu Beşiktaş kamuoyuna sunuyorum. Mirin, geçen sene yurtdışında geldiği günden beri futbol oynuyor. Ücretinin neredeyse 4'te 1'ini dışarıdaki kulüp, geri kalanı biz ödüyoruz. Kendisinden faydalanamayacağımızı düşünen teknik ekip nedeniyle kadro dışı kalmıştır. Lens, başarısını, biraz daha hareketlenmesi gerektiğini istememize rağmen şu ana kadar başaramamıştır. İnşallah bu saatten sonra vereceği katkılar söz konusu olursa değerlendireceğiz.
16
HOCANIN ONAY VERDİKLERİ ALINDI
Transfer tek kişi tarafından, tek kişinin isteğiyle de yapılmaz. Ne başkan, ne hoca isterse yapılır. Bu bir ekip işidir. Scout görüşü, hoca görüşü, ekonomiyi yürüten yöneticinin görüşü vardır. Dolayısıyla biz hep beraber yaptık bu transferi. 4-5 kişinin aynı fikirde olması mümkün değildir. Hocanın "İstediklerimin hepsi alınmadı" ifadesine hocanın onaylamadıklarını da almadık diyebilirim. Bilmem izah edebildim mi? Hocanın istediklerinden aldıklarımız da oldu, hocanın onaylamayıp, aldığımız oyuncu olmadı.
15
"TALİHSİZ BİR KURA"
Maalesef elenmiş olmanın ve kaybettiğimiz maçların üzüntüsünü yaşıyoruz. Oradaki talihsizlikleri üzüntüyle karşıladık. Bu futbol, kazanan ve kaybedeni oluyor. Doğru transferlerle bu sene daha da başarılı olacağımıza inanıyorum. Geciken transferler şeklindeki ifadeye katılmıyorum. Bir futbolcuyla 10 gün geç kontrat imzalıyorsunuz, olabilir. Bunun bir sıkıntısını belki yaşamış olabiliriz. Unutmayı 5 yıllık kontratlara imza atıyorsunuz. Kurtulmaya çalıştığımız kontratlardan kurtulamıyoruz. İnce eleyip sık dokumak zorundayız. Takımımızda öyle futbolcular var ki 400 bin euro'ya bu sene top oynuyor, bizdeki karşılığı 1.4 milyon euro. 1 milyonu biz cebimizden veriyoruz. Hala daha bunların kontratları 3-4 yıllık devam ediyor. Bir - pandemi süreci, iki - geç biten bir lig, arkasından 15 gün sorna oynanan Şampiyonlar Ligi elemesi, talihsiz bir kura,  bunlar da yaşadığımız sıkıntılara etki etmiş olabilir.