Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'tan transfer için kapısını çalan Belhanda'ya cevap!
12
BELHANDA VE BEŞİKTAŞ SÜRPRİZİ
Galatasaray'ın hafta içerisinde sözleşmesini feshettiği Younes Belhanda, İstanbul'dan ayrılmayarak kulüp aramaya başlamıştı. Sabah Gazetesi'nden Ogün Şahinoğlu'nun haberine göre; Younes Belhanda, transfer için Beşiktaş'ın kapısını çaldı.
11
BEŞİKTAŞ GERİ ÇEVİRDİ
İstanbul takımlarına haberler gönderen Belhanda cephesinin, Beşiktaş'ın da kapısını çaldığı belirtildi. Ancak siyah-beyazlıların görüşme isteğine ret yanıtı vererek, Belhanda'yla ilgili bir yönetimin bir tasarrufu olmadığı kaydedildi.
10
TÜRKİYE'DEN TEKLİF BEKLİYOR

Türkiye'de çok mutlu olduğu belirtilen Belhanda, İstanbul'da okuyan oğlunun ve ailesinin düzenini bozmak istemediği için, yaşadığı yerde hayatına devam edecek. Faslı futbolcunun, Türkiye'den gelecek transfer tekliflerine açık olduğu ve gelecek sezon bir başka takımın formasını giyebileceği belirtiliyor.

9
SEVILLA VE BETIS İDDİASI
Öte yandan İspanyol basını Faslı oyuncuya talip olan kulüplerin Endülüs bölgesinin iki ezeli rakibi Sevilla ve Real Betis olduğunu yazdı. Oyuncunun sözleşmesinin elinde olması ve maliyetsiz transfer yapabilmesi nedeniyle iki İspanyol kulübü tarafından menajerine tekliflerin iletildiği kaydedildi. 31 yaşındaki ismin ayrıca sözleşmesiz oyuncu havuzunun etkili isimlerinden biri olacağı ve transfer döneminin ciddi bir oyuncusu olacağı ifade ediliyor.
8
BÖYLE VEDA ETTİ
Galatasaray'da sözleşmesi feshedilen Younes Belhanda, Instagram'dan veda mesajı paylamıştı. Florya'dan fotoğraf paylaşan Belhanda, "Sizlerin eşliğinde harika bir 4 sene geçirdim. Desteğiniz için teşekkürler. Hocam Fatih Terim'e teşekkürler. Takım arkadaşlarım, sizlere teşekkürler. Çalışanlara teşekkürler. Taraftarlara teşekkürler. Sizleri asla unutmayacağım." dedi.
7
FATİH TERİM'İN GÖRÜŞÜ

Milliyet Gazetesi'nden Nevzat Dindar'ın haberine göre; Teknik Direktör Fatih Terim’in Belhanda konusunda yaşanan gelişmeleri yakın çevresi ile değerlendirdiği ve “Sonuçta idari bir karar. Boynum kıldan ince” yorumunda bulunduğu öğrenildi. Tecrübeli teknik adamın, yönetimin alacağı karardan haberdar olduğunu ancak kesinlikle onay vermediğini söylediği ve “İki ayı kalmış bir sporcuyu rahatlıkla idare edebilirdik. Ayrıca teknik olarak da kendisine ihtiyacımız vardı” ifadelerini kullandığı bildirildi.

6
SÜREÇ FARKLI İLERLEYEBİLİRDİ

Daha önce de bu tür durumlarla karşı karşıya kaldığını ve aynı anda birkaç kişiyi takımdan uzaklaştırmaktan çekinmediğini belirten Fatih Terim’in, “Belhanda’ya ben de ceza verebilirdim. Gerektiğinde sonrasını düşünmeden, maç hesabı yapmadan radikal kararlar almışlığım herkes tarafından biliniyor zaten. Şunun şurasında hepimizin iki ayı kaldı. Yönetimin de, benim de, Belhanda’nın da. Süreç daha farklı ilerleyebilirdi” görüşünü yansıttığı kaydedildi.

5
KONUYU FIFA'YA TAŞIYACAK

Sözleşmesinin fesh edilmesinin yanısıra 335 bin euro para cezası verilen Faslı oyuncu konuyu FIFA’ya taşıma kararı aldı. Belhanda’nın Başakşehir veya S.Arabistan’dan bir takıma transfer olacağı iddia edildi.

4
ATTİLA GÖKÇE: SORUN BİTMEDİ, BÜYÜDÜ

"Sözleşmesinin bitimine 3 ay kala fenomen bir futbolcunun sorun haline getirilmesi öncelikle bir yönetim yanlışıdır. Belhanda’nın eleştirileri ağır olabilir. Geçmişte bu sorunlar tercüman yetersizliği ile telafi edilirdi. Elbette yanlış bir yol, ama Galatasaray gibi uygar bir kulüpte Belhanda’ya bir özür dileme fırsatı verilebilir, teknik direktör Fatih Terim’in alacağı kararlarla sorun aşılabilirdi. Bozuk zeminden Terim de şikayet etti, emekçi Belhanda da şikayetçi. Üslup hatası, saygı eşiğinin aşılması o zemin sorununu ortadan kaldırmıyor. Dikkat edelim, dün zemin sorunu vardı, bu karar sorunu ‘ortam sorununa’ dönüştürdü. Yüzeydeki sorun hacim kazandı, büyüdü."

3
ŞANSAL BÜYÜKA: TEMELDEN KARŞIYIM

"Galatasaray yönetiminin aldığı karar saygı duymak lazım, ancak bu karar teknik direktör Fatih Terim’in haberi ve onayı olmadan alındıysa temelden karşıyım. Zaten bu kadar tartışılan, bu kadar hedef olan bir futbolcudan Galatasaray’a ciddi bir katkı geleceğini düşünmüyorum ama madem parası veriliyor, madem ödemeleri eksiksiz yapılıyor, kaybetmek yerine kazanılmaya çalışılsa kulüp menfaatleri adına sanki daha iyi olurdu. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzonspor’un Belhanda’yı alacağını düşünmüyorum ama Başakşehir, Kasımpaşa, Karagümrük ihtimallerini her zaman gündemde tutuyorum."

2
AHMET ÇAKAR: G.SARAY HATA YAPTI
"Galatasaray, hayatının en büyük hatasını yaptı. Yönetim mi suçlu veya başkası mı bilmiyorum ama o rezil sahayı eleştirdiği için 2021 dünyasında kimsenin iş akdi feshedilemez. Belhanda ne yapmış? Şunu yapmış; pas yapan, dominant oynayan bir takımın sahasının kötü olmasından dem vurmuş, "İdarecilerimiz sağda solda kendi egolarını besleyeceklerine sahayı düzeltsinler" demiş. Belhanda yüzde yüz haklı."
1
BELHANDA'NIN PERFORMANSI
Belhanda Dinamo Kiev'den 2017 yılında 8 milyon euro + 2 milyon euro bonus bonservis bedeliyle transfer edilmişti. Galatasaray'da 131 maça çıkan Younes Belhanda, 22 gol 26 asist, 30 sarı ve 4 kırmızı kart istatistiklerini tutturmuştu.