Sporx Extra Arama Logo

Beşiktaş'tan kimler 'eksilecek'?
9
BEŞİKTAŞ'TAN KİMLER 'EKSİLECEK'?

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman,  "Şu andaki kadromuzda transfer ihtiyacımız yok. Hatta kadromuzda fazla sayıda oyuncumuz var. Bazı oyuncularla da ayrılmak istiyoruz. Şu anda Beşiktaş'ın almaktan daha çok satmaya konsantre olacağı durum söz konusu. Beşiktaş'ın orta sahasında 8'e yakın oyuncu var. Bu 8 kişiden 3'ü oynayacak. 28 oyuncumuz var, biraz eksilmemiz lazım." ifadeleriyle bazı oyuncuların gideceğini açıkladı. İşte Beşiktaş kadrosundan gitme ihtimali olan oyuncular...

8
ADRIANO
Brezilya'nın ünlü kulübü Santos'un Beşiktaş ile Adriano için görüşmelere başladığı iddia edildi. Globo Esporte'nin Santos yöneticilerinden doğrulattığı habere göre; Santos, 34 yaşındaki sol bek için Beşiktaş'a teklifini sundu ve beklemeye geçti. Adriano'nun da bu transfer için çok istekli olması nedeniyle transferin kısa süre içerisinde bitebileceğinin altı çizildi. Santos'un Adriano'nun kontratı sezon sonunda biteceği için mütevazı bir teklif sunduğu bilgisi de verildi.
7
ENZO ROCO

Beşiktaş'ın sezon başında bonservissiz olarak kadrosuna kattığı ancak beklediği katkıyı alamadığı Enzo Roco, Güney Amerika kulüpleri ile görüşme halinde. Beşiktaş, maaş yükünden kurtulmak için düşük bir bonservis ücretiyle elden çıkarmaya sıcak bakıyor.

6
TOLGA ZENGİN

Beşiktaş ile olan kontratı yaz aylarında bitecek. İsteyeni olması durumuna Yeni Malatyaspor'un istediği biliniyor. Beşiktaş, Tolga'nın gitmek istemesi durumunda kolaylık sağlayacak.

5
TOLGAY ARSLAN

Beşiktaş'ın kadro dışı bıraktığı ve kulüp bulmasını istediği Tolgay Arslan için beklenen bonservis geliri 4-5 milyon Euro civarında. Fenerbahçe ilgileniyordu ancak bu ilgi azaldı. Alman kulüplerinin ilgilendiği biliniyor ve doğru teklif gelmesi durumunda yollar ayrılacak.

4
GÖKHAN TÖRE

Beşiktaş'ın kendisine kulüp bulmasını istediği Gökhan Töre için gelecek teklifler bekleniyor. Yönetimin beklentisi, makul düzeyde de olsa bir bonservis geliri elde etmek.

3
VAGNER LOVE

Fikret Orman, açık bir şekilde Vagner Love'dan beklediklerini alamadıklarını açıkladı. Ödenen 3 milyon Euro bonservis bedelinin getirilmesi halinde Beşiktaş, Love'ı satacak.

2
GARY MEDEL

Beşiktaş ile 1.5 sezonluk kontratı kalan Şilili yıldız için Şenol Güneş, "Satılmasın." raporu iletti. Beşiktaş'ın tek kulvarda kalması, 4 önliberonun kadroda varlığı nedeniyle Medel, kulüp menfaatleri gereği satılabilir. İngiliz kulüplerinin ilgilendiği Medel için Beşiktaş, 8 milyon Euro'nun üzerinde bir teklif gelirse değerlendirecek. Aksi halde mücadelesi ve performansı beğenilen Medel yoluna Beşiktaş'ta devam edecek.

1
MERTCAN AÇIKGÖZ

Beşiktaş altyapısından yetişen Mertcan Açıkgöz, henüz 19 yaşında ve kalabalık orta saha rotasyonu içerisinde kendisine yer bulmakta zorlanacak. Bunu değerlendiren Beşiktaş, oyuncusunu oynatacak ve gelişimine katkı sağlayacak bir kulüpten kiralama teklifi alması halinde bu teklifi değerlendirecek.