Sporx Extra Arama Logo

Valentin Rosier: "Türkiye'nin en büyüğü Beşiktaş"
13
BASIN TOPLANTISI: ROSIER
Beşiktaş'ın yeni transferi Valentin Rosier, basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İşte açıklamaları...
12
İLK MAÇIM GÜZEL GEÇTİ
"Beşiktaş'taki ilk maçım güzel geçti. Takımla olarak güzel işler yaptık, önemli bir galibiyet aldık. 10 kişi kaldığımıza zorlandık ama 3 puanla başlamak iyi bir adımdı."
11
MALATYASPOR MAÇINDA OYNAYABİLİRİM
"Taraftarlarımız performansımdam memnun kaldıysa ne mutlu bana. Daha iyisini yapabilirim. Ciddi bir sakatlığım yok, biraz ağrım var. Yeni Malatyaspor maçında oynayabilirim. "
10
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜĞÜ
"Beşiktaş'a gelirken, tercih yapmak çok zor olmadı. Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük kulübü olduğunu biliyordum. İyi bir kulüpteyim, uygun koşullar oluşursa, uzun süre Beşiktaş'ta kalmak isterim. Ancak öncelikle Beşiktaş'a katkı yapmak istiyorum."
9
İNGİLİZCE ÖĞRENİYORUM
"Takımda atmosfer gayet iyi. Fransızca konuşan 5 kişi var. Takımla daha uyumlu olabilmek adına İngilizce dersi almaya başladım."
8
İLERİDE DE OYNARIM
"Esas olarak sağ bek oynuyorum. Teknik direktörümüz isterse, ileride de oynayabilirim. Her şeyden önemlisi, pozisyon neresi olursa olsun takıma katkı sağlamak."
7
GELİŞİM İÇİN BURADAYIM
"Futbol olarak olumlu özelliklerim var ama geliştirmem gereken konular da var. Bu gelişim için Beşiktaş'a geldim."
 
6
TAKIM KAZANSIN YETER
"Dijon'da çok kez sol bek oynadım, rahatsızlık duymadım. Bu bir teknik direktör tercihidir. Sağ bekte oynamak isterim ama sol bek de fark etmez, takım kazansın yeter. Tüm takımla iyi ilişkilerim var. "
5
ÖNCELİĞİM ASİST
"Kariyerimde hiç golüm yok ama bunu bir takıntı, sorun haline getirmedim. Çünkü benim önceliğim asist yapmak."
4
21 TAKIM OLMASI SORUN DEĞİL

"Ligin 21 takımla oynanması konusunun zorluk olacağını düşünmüyorum. Tırnak içinde söylüyorum, futbolcular olarak bunun için para kazanıyoruz. Şikayet etmenin doğru olduğunu düşünmüyorum. İyi antrenman yaparsanız, maç oynamak sorun yaratmaz."

3
SADECE DİL SORUNUM VAR
"İstanbul'da zorluk yaşamıyorum, sadece dil sıkıntım var. Gelmeden önce Türkiye hakkında bir bilgim yoktu ama geldikten sonra çok etkilendim. İnsanlar oldukça sıcak kanlı. İstanbul'a gelen ailem ve arkadaşlarım da benimle aynı görüşü paylaşıyor. Türkiye ve İstanbul için tüm düşüncelerim pozitif."
2
MBAPPE KADAR OLMASA DA HIZLIYIM
"Kylian Mbappe kadar olmasa da hızlı bir oyuncuyum. Kulüp, geldiğimde Speedy Gonzalez videosu ile beni tanıttı. Şimdi bunu kanıtlama zamanı. "
1
KIZ ARKADAŞIM YOK
"İsmimin (Valentine-Sevgili) anlamı kadınlar tarafından önemseniyor fakat erkekler için bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Bu aralar zaten bir kız arkadaşım da yok"