Sporx Extra Arama Logo

Ayhan Akman: "F.Bahçe'nin hücum çalışması lazım"
7
AYHAN AKMAN'IN DEĞERLENDİRMESİ
Fenerbahçe'nin Antalyaspor ile berabere kaldığı maçı TRTSpor yorumcusu Ayhan Akman değerlendirdi.
6
"2. YARIDAKİ BASKI SUNİYDİ"
"Trabzonspor maçındaki iştah arzu yoktu Fenerbahçe'de. Fenerbahçe'nin ikinci yarıda kurduğu baskıyı suni bir baskı olarak görüyorum. Tüm oyuncuları ileri atmışsınız. Rakip 3 puanı kurtarmaya çalışıyor. Gömülen takıma karşı olan baskıyı suni görüyorum"
5
"ANTALYA HÜCUM DA YAPABİLİYOR"
"Ersun hocanın futbolunu zaman zaman eleştirdik ama bu akşam gördük ki hücum aksiyonlarını da yapabilen bir takım gördük. Fenerbahçe'nin Antalyaspor'un oyununa izin verdiğini gördük ilk yarıda."
4
"ŞİDDETLİ BASACAKSIN, KALECİYE BİLE"
"Şiddetli baskı yapmadığınız dönemde rakip o baskıyı kırar. Kaleciye bile basacaksın. Bu akşam Antalyaspor arkadan oyun kurmaya çalışıyordu, bana baskı yaparsan hataya zorlarsın dedi Antalyaspor. Boffin kurdu, Kudryashov kurdu. Herkes istediğini yaptı Antalyaspor'da. Yüzde 100-200 baskıyla gideceksin rakibin üzerine. Fenerbahçe ilk yarıda baskıyı hiç kuramadı"
3
"MESUT 3. BÖLGEDE TOPLA BULUŞMALI"
"10 numarada oynamak Türkiye'de neden zordur? Oraya çok baskı yapar rakipler çünkü. Alan ve zaman oyunudur futbol. Mesut alan bulamadığı için 3. bölgede bu sefer geri gelmek zorunda kalıyor. Mesut'u sürekli 3. bölgede topla buluşturmak lazım. Pas kalitesini 3. bölgedeyse Mesut'tan alabilirsiniz."
2
"6'LI SAVUNMAYI ÇÖZMEK ZOR"
"6'lı blok var karşınızda, alan bulamıyorsunuz. Topu süratli şekilde çevirmeniz gerekiyor. Belki serseri topa dönmeniz gerekiyor. En net pozisyon Gökhan'ın Cisse'ye kestiği. Mesut çıkmasaydı da Fenerbahçe baskıyı yakalayacaktı zaten o dakikalardan sonra çünkü Antalyaspor'un geri çekileceği belliydi. 6'lı savunmayı çözmek hakikaten çok zordur"
1
"DAHA FAZLA HÜCUM ÇALIŞMALILAR"
"Ya şut atacaksın, ya verkaç yapacaktın, ya da çalım atacaksın. Fenerbahçe bu akşam bunların hiç birini yapamadı. Hücum aksiyonlarını daha fazla çalışması lazım Fenerbahçe'nin"