Sporx Extra Arama Logo

Atiba Hutchinson: "Ne zaman bırakırım, bilmiyorum"
19
ATIBA İMZAYI ATIYOR

Siyah- Beyazlı yönetim, 38 yaşında olmasına rağmen adeta insanüstü bir performans sergileyen Kanadalı yıldızı bırakmama kararı aldı. Sözleşmesi sezon sonu bitecek olan Atiba ile görüşen yönetim, 1 yıllık teklif yaptı. Beşiktaş'ta çok mutlu olan Kanadalı futbolcunun bu teklifi kısa süre içinde kabul etmesi bekleniyor.

18
ATIBA: "NE ZAMAN BIRAKIRIM, BİLMİYORUM"

38 yaşına giren Atiba Hutchinson, kariyeri, planları ve Cyle Larin ile ilgili konuştu.

17
"HALA ÇOK İYİYİM"

"Kariyerimin iyi bir noktasındayım. Yaş aldığım çok doğru ama kendimi hala çok iyi hissediyorum. Eğer bir sakatlığım yoksa, futbol oynarken çok büyük keyif alırım. Şu an bulunduğum nokta bu. Takım iyiyken de sahada olmak açıkçası daha kolay oluyor."

16
"HER GÜN BİR AŞAMA YUKARIDA"

"Cyle Larin bu sezon iyi gidiyor, iyi iş çıkarıyor. Kendini çok geliştirdi. Her hafta yeni bir şeyler öğreniyor ve futbolunu bir aşama yukarı çıkarıyor. Larin, şuy an Beşiktaş'ın en önemli oyuncularından bir tanesi. Hücum bölgesinde çok etkili ve çok efektif."

15
"TAKIMIN VAZGEÇİLMEZLERİNDEN"

"Cyle Larin, bu sezondan önce daha farklı bir rol alıyordu. Bu sezon görevleri ve rolü daha farklı. Oynadığı futbolla Beşiktaş'a çok katkı sağlıyor. Artık oyunun her tarafında var. Hem hücumda çok katkı sağlıyor hem de savunmaya destek veriyor. Bu performansıyla da takımın vazgeçilmezlerinden oldu."

14
"CYLE İNANILMAZ BİR SEVİYEYE ÇIKTI"

"Cyle Larin'in form durumu çok iyi. Kendini güveni arttı. Onun gelişimini gün gün izlemek keyif verici. Özellikle, bu sezon başında nerede olduğunu ve nereye çıktığını görünce heyecanlanmamak elde değil. Cyle'ı birkaç yıldır tanıyorum ama şu an geldiği seviye gerçekten takdir edilesi."

13
"ATIBA'YA HEP TEŞEKKÜR EDECEĞİM"

Cyle Larin ise Atiba'nın sözlerine karşılık olarak; "Atiba bana çok yardımcı oldu. Bu nedenle ona hep müteşekkir kalacağım."

12
"TÜRK İNSANI HARİKA! BURASI EVİM"

"Türkiye'ye geleli çok uzun zaman oldu. Beşiktaş'a ilk geldiğimde içimden, 'Sanırım buraya evim diyebilirim' diye düşünmüştüm. İstanbul'da çok rahatız ve çok mutluyuz. Türk insanı bize çok iyi davranıyor. Bir insan olarak Türk halkı bana hep nazik davranıyor. Futbol dışında da herkes bana saygı gösteriyor. Türk insanı gerçekten harika!"

11
"TEK PROBLEMİM TÜRKÇE"

"Türkiye'deki tek problemim Türkçe. Benim için hala problem oluyor."

10
"5 MAÇ SONRA BİR REKOR VAR"

"Kanada formasıyla Julian De Guzman'ın rekorunu egale etmeme 5 maç kaldı. Hala zaman var. Bu rekoru kırarsam mutlu olurum. Olacak mı göreceğiz. Olmazsa üzülmem ama olursa da çok hoş olur doğrusu."

9
"İYİYSEM KANADA İÇİN OYNARIM"

"2021'de Kanada forması giyip giymeyeceğimi bilmiyorum. Vücudumu dinleyeceğim. Eğer bir sorun olmazsa Kanada için oynarım. Milli takım menajeri John Herdman ile konuştum. Herdman'a, 'Eğer kendimi iyi hissedersem gelip oynayacağım. Ben hala milli takım kadrosu içerisinde olmak istiyorum.' dedim."

8
"ATIBA HALA ÜST SEVİYE"

Kanada Milli Takım Teknik Direktörü John Herdman, Atiba'yla ilgili olarak: "Atiba, sağlıklıysa ve oynamak isterse oynar. O bizim anahtar oyuncumuz. Beşiktaş'ta her hafta oynuyor. Dinlenmiyor ya da rotasyona girmiyor. Bu da onun kalitesini gösteriyor. Atiba, üst seviye bir futbolcu!"

7
"KANADALILARIN GELECEĞİ PARLAK"

"Bayern Münih'te Alphonso Davies, Lille'de Jonathan David gibi Kanadalıların üst seviye futbolda oynuyor olması harika ve çok önemli. Bu uzun bir yol. Şu an iyi görünüyorlar ve gelecekleri çok parlak. Çok yetenekli oldukları kesin."

6
"NE ZAMAN BIRAKACAĞIM, BİLMİYORUM"

"Kontratım sezon sonunda biriyor. Hala oyuna vereceklerim var ve asla ne zaman bırakacağınızı bilemiyorsunuz. Ben futbolu bırakma kararımı doğru şekilde ve doğru zamanda, bana en yakışan şekilde vermek istiyorum. Bu oyunu hala çok seviyorum. Futbola karşı çok tutkuluyum. Hala oyunun içinde olmaktan çok keyif alıyorum."

5
GENETİK OLABİLİR

Çok büyük sakatlıklar yaşamadığım için şanslıyım. Belki bu performansım genetik de olabilir. Vücuduma en iyi şekilde bakmaya çalışıyorum. İdman programlarımız da iyi gidiyor. Bazen tempoyu düşürmeniz gerekiyor. Tabii ki genç bir futbolcu gibi çalışamam, kendimi dinlendirmem gereken zamanlar oluyor.

4
İKİ İDOLÜM VAR

2 idolüm var biri Trinidad Tobagolu Dwight Yorke. Bu yüzden Manchester United'ı tutarım. Diğeri Zinedine Zidane'dır. Maradona çok üst düzey bir oyuncuydu, çok enerjikti. Onun yeteneğini tartışmaya gerek bile yok. Benim için 1 numara Messi'dir. Maradona hakkında söylediğim şeyleri onun için de söyleyebilirim. Son 10-15 sene yaptıkları ortada.

3
TÜRK İNSANI HARİKA

"Türkiye'ye geleli çok uzun zaman oldu. Beşiktaş'a ilk geldiğimde içimden, 'Sanırım buraya evim diyebilirim' diye düşünmüştüm. İstanbul'da çok rahatız ve çok mutluyuz. Türk insanı bize çok iyi davranıyor. Bir insan olarak Türk halkı bana hep nazik davranıyor. Futbol dışında da herkes bana saygı gösteriyor. Türk insanı gerçekten harika!"

2
AHTAPOT GİBİ HİSSEDİYORUM


Bacaklarım uzun olduğu için ahtapota benzetiyorlar. Ben de bazen maçların tekrarını izlediğim zaman kendimi ahtapot gibi hissediyorum. Maçın içinde topu kaybetmemek, faul almak bunlar önemli. Gençken biraz daha faul alabiliyordum ama şimdi eskisi kadar alamıyorum.

1
AKADEMİLER ETKİN DEĞİL

Türkiye'de futbolcu gelişimi daha iyi olabilir. Akademilerden takıma katılan oyuncuların sayısı daha çok olmalı, akademilerin etkinliği arttırılmalı.