Sporx Extra Arama Logo

Ajax'a imza attı: "G.Saray'da denendim, F.Bahçe'den döndüm"
6
AJAX'A TRANSFER OLDU
Ajax'a transfer olan 2005 doğumlu Türk kaleci Mert Alegöz, öncesinde Galatasaray ve Fenerbahçe'de de denemelere çıktığını söyledi. İşte 16 yaşındaki oyuncunun sözleri...
5
"G.SARAY VE F.BAHÇE"
Geçen sezon Feyenoord istedi. Ardından Galatasaray'ın da bir ilgisi oldu. Galatasaray'da birkaç hafta önce denemelere çıktım ve sonunda Temmuz'da Fenerbahçe'de de denemeler yapabileceğim söylendi. Tatilimden hemen önce Ajax geldi ve çok mutlu oldum. 2 gün önce Ajax'a gittim ve sonraki gün imza atabileceğimi söylediler. Kararımı çok hızlı verdim.
4
"AJAX RÜYA GİBİ"
Ajax benim için rüya gibi. Genç oyuncuların kendilerini çok iyi geliştirebileceği bir kulüp. Profesyonel sözleşme imzalayacağım, burada büyük adımlar atabilirim.
3
"İYİ BİR SOL AYAĞIM VAR"
Kaleci stilim için her yönlü diyebilirim. Topla iyiyim ve futbolda da iyi oynayabiliyorum. İyi bir sol ayağım var, kaleden çıktığımda da oyunu iyi okuyabiliyorum. Bir Ajax kalecisi için önemli özellikler bunlar. Ajax, ayağı düzgün kalecileri seviyor ve bana da böyle söylendi. Bu bana çok uygun.
2
"SAĞ AYAĞIMI GELİŞTİRMELİYİM"
Sağ ayağımı geliştirmeye çalışıyorum, benim ana amacım bu. Kalecilikte sürekli gelişmek çok önemlidir. Bir noktada küçük şeyleri de geliştirmem gerek ve Ajax'taki kalecilik idmanlarıyla daha iyi olabilirim.
1
"PREMIER LİG'İ İSTİYORUM"
İlk hedefim profesyonel futbola adım atmak ve bunu Ajax'ta yapmayı istiyorum. 2 yıl içinde ilk maçıma çıkmak istiyorum, acelem yok. Uzun vadede Premier Lig'de oynamak istiyorum, harika bir lig. Ancak öncelikle Ajax'ta düzenli olarak oynamalıyım.