Sporx Extra Arama Logo

Sergen Yalçın'dan Beşiktaş açıklaması
9

BEŞİKTAŞ İLE PARA KONUŞMAM

Sergen Yalçın dün yaptığı açıklamada Kartal'a yeşil ışık yaktı. Başarılı hoca, "Beşiktaş ile para konuşmam. Beni çağırlarsa koşa koşa gelirim. Orası benim yuvam" ifadesini kullandı.
8

ÇEBİ'DEN YENİ HOCA SÖZLERİ...

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah - beyazlı takımın yeni teknik direktörü hakkında açıklamalarda bulundu.  Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, sportif direktörle sporun idare edilmesinde fayda gördüklerini ve yeni teknik direktörle ilgili önümüzdeki hafta açıklama yapacaklarını söyledi.
7

"AVCI, YORGUN VE MUTSUZDU"

"Perde arkası yok her şey belli el sıkışarak anlaştık, ayrıldık. Saha  sonuçları 1-2 aydır Beşiktaş camiasını üzecek şekilde gelişti. Hocayla konuşma ihtiyacı duydum. Görüşme sonucunda hoca da çok istekli değildi, Yorgun ve mutsuz olduğunu gördüm. Kan değişikliğinin faydalı olacağı görüşünde birleştik. Beşiktaş'a emek verdi. Kendisine camiam adına candan teşekkür ederim"
6

SERGEN YALÇIN SORUSU

"Girdik sorunlar nedir diye toplantı yaptık ve sonuçlar değişik oldu. Pazartesi günü toplantı yapacağız sonra karara varacağız.  Olay şimdilik bu. Siz merak ediyorsunuz ben de ediyorum. Yöneticilerimin de fikri olacak. Pazartesi bir şey çıkar. Sonra görüşmeler olacak, cevabını alırsınız"
5

FİKRET ORMAN CEVABI

"Şimdi ibra konusunu önceden de söyledim, şahsileştirilmemesi gereken bir konu. Çok şahsileştirildi konu, televizyonda konuştu. Yaptığı açıklamalar son derece irite edici ve doğru değil. Orada tek doğru vardı adımı doğru söyledi. Ahmet Nur Çebi... Diğerleri baştan aşağı yalan. 15 Şubat'ta divanda ona yanıt vereceğim ve bu yanıt da son olacak. Onu da orada görürse mutlu olurum. Gözünün içine bakarak konuşacağım. Umarım oraya gelir"
4

"GÖZÜNÜN İÇİNE BAKACAĞIM"

Fikret Orman benim için konuşurken babası babası diyor, babam onun asker arkadaşı mı? Senle mi kazandı paraları? Gözünün içine bakarak konuşacağım. Her şeye cevap vereceğim.
3

"REBOCHO İÇİN CEVAP GELECEK"

Böyle bir düşüncemiz var ama daha payımız var Rebocho için, 2-3 maç daha oynayabilir ama bir plan var. 3 milyon euro bonservisi var. Belki değeri daha fazladır ama bunu karşılama imkanımız yok. Biz de kulübüne haziran gelince pazarlık için 20 maç sınırlamayaı kaldırın dedik, cevabı muhtemelen pazartesi olumlu gelecek, beklentimiz o.
2

SPORTİF BAŞARI VE EKONOMİ

Türk futbolunun ekonomik anlamda iyi olmadığını ve bundan kendilerinin de nasibini aldığını dile getiren Çebi, şöyle devam etti:

"Sportif başarı ekonomi ile paralel yürüyor. Maddi durum daraldıkça aşağı doğru geliyor. Bu işler 5, 10, 15 milyon avro para koymayla mümkün değil. Bazı başkanların, para koyulması gerektiği şeklinde demeçleri var. Biz paramızı koyduk ama yeterli değil. Para koyulmasının talep edilmesi doğru ancak bunun yeterli olmayacağını da beyan etmek istiyoruz. Kampanya gibi konular birlikte yapılmalı. Kulübü kalkındırmak için bir iki kişinin para koyması yetmez. Eski Başkan Fikret Orman’ın açıklamaları oldu. Bunun yeterli olmayacağını kendisi de biliyor. Başkanımızdır, söylemiştir ama yetmez. Hep birlikte olmak zorundayız. Beşiktaş’ı beraber kurtaracağız, birlik ve beraberlik yoksa sonuç sıfır."

1

PAZARTESİ İMZA ATACAK

Reha Kapsal: “Cuma akşamı İstanbul’da bir otelde Sergen Yalçın ve Başkan Ahmet Nur Çebi anlaşmaya varmıştır, pazartesi imza atılacaktır. Beşiktaş’a hayırlı olsun.”