Sporx Extra Arama Logo

Ahmet Nur Çebi'den Beşiktaş'la ilgili flaş açıklamalar
21
ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, kulübün sosyal medya hesaplarına açıklamalarda bulundu.
20
YENİDEN BERABER OLACAĞIZ
Çok yakında nostaljik bir sponsorumuzla farklı bir durumda ve farklı bir konumda yeniden beraber olacağız. Anlamlı ve çok değerli bir sponsorluk süreci yaşayacağız. Birkaç gün içerisinde bunu açıklayacağız.
19
SALGIN NEDENİYLE ERTELEDİK
10 yılın incelenmesi sözünü, koronavirüs nedeniyle birkaç ay ertelemek zorunda kaldık. Öünümüzdeki Ağustos ayında yapmayı planladığımzı Genel Kurul'da raporlar, Beşiktaş camiasına sunulacaktır. Borcun 3.3 Milyar TL olduğunu açıklamıştık. 2023 senesinde borç 4.1 Milyar TL'yi aşacaktır. Veeceğimiz bu mücadeleyle borcu bu rakama çıkarmamak için çalışacağız.
18
AYDA 25 MİLYON TL AÇIK
Kulübün geliri 600 Milyon TL, gider 900 Milyon TL. Yılda 300 Milyon TL açık veriyor. Ayda 25 Milyon TL açıkla devam ediyoruz.
17
KULÜBÜ AYAKTA TUTTUK
7 aylık süreçte 380 Milyon TL kaynak yarattık. Bankalara gelen tüm gelirlerin dışında bu kaynakları yarattık. Bankalarla yapılan kredi sözleşmesi nedeniyle tüm gelirlerimiz bankalara gitmektedir. Bulabildiğimiz 380 Milyon TL ile kulübü ayakta tuttuk. Eski yönetim döneminden kalan üç-dört ay geriden gelen personel maaş ödemelerinin ancak bir ayını kapatmış bulunuyoruz. Çalışanlarımıza bu konuda bizlere göstermiş oldukları anlayış nedeniyle candan teşekkür ediyorum.
16
DEVAM EDEN 190 DAVA
Bankalar Birliği ile yaptığımız sözleşmeyi değiştirmek için görüşüyoruz. 190 dava devam ediyor. 225 tane icra takibi var. Geldiğimiz günden bu yana 61 haciz için kapı önünde icra memurlarıyla kavga ettik.
15
SALGINDA 166 MİLYON KAYBETTİK
Koronavirüs sürecinde 2,5 ayda 166 Milyon TL gelirimizden mahrum kaldık. Önümüzdeki süreçte seyircisiz oynamaktan ve sponsorluk gelirlerinden mahrum kalma ihtimalinden kaynaklanacak kaybımızın %70 civarında olmasını beklemekteyiz.
14
AMATÖRLER MALİ YÜK GETİRMEMELİ
Personelden yılda 9-10 Milyon TL'lik tasarruf sağladık. Amatörlerle ilgili altyapıdan sporcular yetiştirilemedi. Amatörlerde 80 Milyon TL faiz yükü getiren bir anlayış var, buna çare arıyoruz. Formamızı giyen amatörlerden kopmak istemiyoruz. 12 yılda amatörler 1 Milyar TL borca neden olmuştur. Amatörler kendi sporcularını kendileri çıkarmalıdır ve mali yük getirmemelidir. Bunun için uğraşıyoruz.
13
BÜTÇEYİ DÜŞÜRDÜK AMA BAŞARDIK
Basketbolda transfer cezasına neden olan 28 Milyon TL'lik yük vardı. 19-20 Milyon TL olan bütçeyi 9-10 Milyon TL'ye indirdik. 20 Milyon TL bütçesi olan takım 13. sıradaydı, bütçeyi düşürdük ama 8. sıraya kadar çıktık. Amatörde vermek istediğimiz mesaj bu.
12
UEFA ENGELİNİ KALDIRDIK
Beşiktaş'ın UEFA'ya gitme konusundaki engeli geçen Ekim ayında kaldırdık.
11
HER ŞEY PARA DEĞİL
Futbolla ilgili her şey para değil. Artık yüksek ücretlerle yapılan transferlerle başarı gelmediği ortada. 2015-2016'daki şampiyonluğumuzda 52 milyon euro, daha sonraki şampiyonlukta 67 milyon euro, 4. olduğumuzda da 92 milyon euroluk bütçe vardı. Demek ki her şey para değil, bunu kabul etmeliyiz.
10
ÖZÜMÜZE DÖNMELİYİZ
Özümüze dönmeliyiz, gençlerden hizmet almalıyız. Genç futbolcuları geliştirip satarak gelir elde etmeliyiz. Tarihimizde Metin-Ali-Feyyaz dönemi çok kıymetle hatırlanır. Sergen Hoca da özümüzden gelmiştir. Altyapıdan vazgeçmemeliyiz. Hocamız ile inşallah altyapıdan gelen çocuklara önem vereceğiz. Altyapı dışından da genç ve terbiyeli gençler bulacağız. Yeni bir Beşiktaş yaratacağız.
9
HOCANIN MOTİVASYONU YÜKSEK
Altyapıdan nasıl oyuncu geldiğini bilen bir hocamız var, motivasyonu da çok yüksek. Futbolcularımıza değer verildiğinde ne kadar başarılı olduklarını gördük. Önümüzdeki hafta oyuncularla maaş görüşmesi yapacağız. Hepsinin bu konuda samimi ve istekli olacağına inancımız sonsuz.
8
TRANSFERDE ACELE EDİLMEMELİ
Transfer yapılırken çok acele edilmemeli, araştırmalar yapılmalı. Kötü kontratların nelere sebep olduğunu gördük. Futbolcumuz Ajdin Hasic, Ümraniyespor'da kiralık oynuyor. En kısa zamanda A Takım'da onu değerlendirmek istiyoruz ve sonrasında satarak bize gelir getirmesini düşünüyoruz. 2 milyon euroya imza atılmıştı, Hasic ve ailesiyle pazarlık ederek bunu 1 milyon euroya çektik.
7
DEDİKODULARA İNANMAYIN
Yönetim olarak anlaşamadığımız ve sürekli görevi bırakacağımız söyleniyor. Bunu neden yaptıklarını anlamıyorum. Bunlara gerek yok, seçim zamanı gelir ve isteyen aday olur. Sokaklarda bu yönetimi yıpratmak için konuşulan dedikodulara inanmayın. Beşiktaş için yapılan tartışmalar, bu camiaya kazandırır. Biz kavga etmiyoruz, Beşiktaş için mücadele ediyoruz. Borç 3 Milyar TL'ya yaklaşmışken, geçen sene 16,5 milyon euro bonservis bedelleri verildi. Maaşlarıyla 30 milyon euroya gelen rakamların altına imza atıldı.
6
BİRLİKTE GÜZEL İŞLER YAPARLAR
Altyapının başındaki hocamız Ozan Köprü ile Sergen Yalçın güzel işler yapacaktır.
5
SONUÇ ALAMADIK
Fenerbahçe maçında VAR olayı yaşadık. TFF'ye başvuru yaptık ama beklentilerimiz karşılanmadı. Göztepe maçında kural hatası olduğunu belirttik, hakemin ifadelerindeki çelişkilerinin değerlendirilmesi için başvuru yaptık ama sonuç alamadık.
4
ŞAMPİYONLUK İÇİN BAŞVURDUK
Mesut Bakkal Bey'in şifadeleriyle belirtmiş olduğu 1986-1987 sezonu için Beşiktaş'ın şampiyon ilan edilmesi ve kupasının verilmesi için başvuru yaptık. TFF'nin en kısa zamanda cevap vermesini arzu ediyoruz.