Sporx Extra Arama Logo

Acun Ilıcalı: "Fenerbahçe'den transfer yapacaktım"
13
ACUN ILICALI'DAN AÇIKLAMALAR
Ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı, Haber Global'de canlı yayında soruları yanıtladı ve Fenerbahçe ile ilgili konuşurken, satın aldığı Hollanda Ligi ekibi Fortuna Sittard'daki planlarını da anlattı. İşte Acun Ilıcalı'nın sözleri...
12
NEDEN KULÜP SATIN ALDI?
Ben hayatımda böyle bir şey planlayıp uzun vadeli planlar yapmadım. Benim çok güvendiğim bir takım. Kulübün yönetimini takdir ettiğim için bu operasyonun içinde olmak istedim. Amacımız bu kulübü hak ettiği yerlere getirmek. Yetenekleri bulduğun zaman eğer takımın maddi durumu iyi değilse bu yetenekleri erkenden bir yerlere yollaman gerekiyor. Ben geldikten sonra inşallah Fortuna Sittard'ın böyle bir ihtiyaçları olmayacak. Bu yetenekleri elimizde tutacağız. Hollanda'da çok konuşuluyorum. Hollanda'ya karşı sempatim var. Ofansif futbolu düşündükleri için seviyor olabilirim.
11
BEŞİKTAŞ İÇİN YAPTIĞI YARDIMLAR
Benim sunucu olduğum bir yayın doğru olmaz Beşiktaş için. Beşiktaş camiası güçlü bir camia. Beşiktaş'a bir sempatim var. Benim rahmetli babam Beşiktaş'lıydı.
10
"FB BAŞKANI OLMA HAYALİM YOK"
Fenerbahçe Başkanı olmak için o konsantrasyonda olman lazım. Fenerbahçe Başkanı olma hayalim yok. Fenerbahçe stadının önünde yatardım.
9
"ALİ KOÇ DERSLER ÇIKARDI"
Ali Koç'u şöyle görüyorum; herhangi bir olayı bir öğrenme süreci vardır. Bu bi gerçek. Bu ne kadar hızlı olursa başarı o kadar çabuk geliyor. Başkanımız da şu anda bence belli hatalar yaptı bu  da çok normaldi. O hatalardan derslerini çıkardı. Bir şekilde hataları azaltarak başarıya doğru gitmeye çalışıyor. O konuda destek veriyorum.
8
MIHA ZAJC'I KİRALAYACAKTIK

Zajc'ı kiralayacaktık ancak başka bir alternatif takım çıktı. Sonuçta bunun hukuki bir engeli yok. Fortuna Sittard'da yıldız bir oyuncuyu satacak olursak tabii ki önceliği Fenerbahçe'ye veririm.

7
"HER DURUMDA F.BAHÇE'NİN YANINDAYIM"
Fenerbahçe'nin her durumda yanında olurum. Fenerbahçe maçına gitmek için gece 12'den ertesi gün öğleye kadar stadın önünde yatardım. 13'teki maça girmek için. Normal değildim, öyle bir Fenerbahçeliyim.
6
"AZİZ YILDIRIM'DAN BAŞKASI OLMAZDI"

(3 Temmuz süreci) Türkiye'de Aziz Yıldırım'dan başkası Fenerbahçe'yi orada çıkaramazdı. Bir dik duruş sergiledi. Ben buradayım dedi. Fenerbahçe'ye hizmetleri saymakla bitmez.

5
CANER ERKİN VE GÖKHAN GÖNÜL
Sol bekin kralı geliyor dedim, ben Caner'i kast ediyordum, Marcelo diye yıkıldı ortalık. Caner'e o kadar güveniyorum. Caner ve Gökhan'ın futbolu Fenerbahçe'de sonlandırması gerekiyor diye düşünüyordum, o da gerçekleşiyor, mutluyum. Takım dediğin yaşlı olacak, genç takım olayından büyük takımda kopacaksın. 23-24 yaşında oyuncu da olacak. 30 yaşındaki adamın kariyerinde bir bakıyorsun, burada, burada oynamış diyorsun. Bu adam garanti mi, garanti. Sosa'nın, Caner'in, Gökhan'ın ne oynayacağını biliyorsun. Genç futbolcuları Fortuna Sittard'da değerlendireceksin, orada parlayacak oyuncular.
4
ŞAMPİYONLUK FAVORİSİ?
Geçen sene 3. haftaya, 5. haftaya baksak Başakşehir belki 10. olur derdik. Fatih hocanın son 100 metresini hepimiz biliyoruz. Gelecekle ilgili tahminde bulunmak zor. Trabzonspor Sörloth'u yollamasaydı benim favorim olabilirdi, olağanüstü forvet. Kalırsa ben Trabzonspor'u 1-2'ye yazacağım. Açıkları kapatabiliyorsun. Galatasaray öyle yapıyor. Devre arasında 5 oyuncu görüyorsun, hoca açıkları hemen kapatıyor.
3
"ARDA TURAN'A YAZIK OLUYORDU"
Arda Turan'a çok yazık oluyordu, Allah'tan olmadı. Böyle bir kariyerin sonunda bu olmazdı. Buna birisinin dur demesi gerekiyordu, Galatasaray camiası dur dedi. Fatih hoca başta olmak üzere bütün Galatasaray yönetimine teşekkür ediyorum. Bu kadar Galatasaraylı birini camianın kaybetmemesi lazımdı.
2
"AYAK TENİSİNDA ARDA ÇOK İYİ"
Ayak tenisini Emre Belözoğlu ile oynamak çok zevkli ama Arda Turan çok iyi. Mesut ile oynadık geçen, klasik coolluğunu orada da sergiledi, kendini vermiyor.
1
"ÇOK DÜŞMANIM OLDU"
Benim çok düşmanım oldu da sabun gibi kaçtım ellerinden. Abi dediğim ünlüler bir anda düşman oldular. Benim hakkımda atıp tutmaya başladılar. Bir baktım sonra medya grubu falan düşman olmaya başladı.