Arama Logo
SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ

Acun Ilıcalı'dan TFF Başkanı, hakem tartışmaları ve Mesut Özil açıklaması
5
ACUN ILICALI'DAN AÇIKLAMALAR

Hull City'nin yeni sahibi, ünlü yapımcı Acun Ilıcalı CNN TÜRK'e özel açıklamalarda bulundu.

4
"MESUT ÖZİL TÜRKİYE'DE MUTLU"

Acun Ilıcalı, Fenerbahçe'de kadro dışı bırakılan Mesut Özil konusunda da "Mesut Özil konusu şu an Fenerbahçe'nin iç konusu ama Mesut'la ilgili şu aşamada tek bildiğim şey Türkiye'de mutlu. Tabi bir problem yaşanıyor ama dediğim gibi iç problem. Benim açımdan olaya bakış açım inşallah sorunlar çözülür. Mesut Hull City'e gelsin gibi kafamda bir şey yok" dedi.

3
"HAKEMLERİMİZİ GÖNÜLDEN DESTEKLİYORUM"

Hakemlerin ihracını desteklemediğini belirten Acun Ilıcalı, "Biraz stresli bir dönemdeyiz. Bir kere maddi konularda belli sıkıntılar var. Takımlar biraz naklen yayın geliri ile bir stres altındalar. Onun dışında hakemlerimizin bu son dönemde başına gelen olayı açıkçası üzülerek takip ettim. Cüneyt Çakır başta olmak üzere hakemlerimizi gönülden destekliyorum. Benim gözümde Cüneyt Çakır gibi ülkemizi bu kadar önemli platformlarda temsil etmiş, bizi gururlandırmış, dünyanın konuştuğu bir hakemimizi bu şekilde yaklaşımla buluşturmamalıydık. Ben bu açıdan çok üzgünüm. Bunun telafi edilmesini bekliyorum" sözlerini kullandı.

2
"CÜNEYT ÇAKIR'A YAPILAN ÇOK YANLIŞ"

Acun Ilıcalı ayrıca, "Dünyanın neresine gidersem gideyim Cüneyt Çakır'ın hakemliğinin gururunu yaşamış biriyim. Çok önemli ortamlarda bulundum, bu kadar üsrt düzey bir hakemimiz varken kalkıp sezonun ortasında böyle bir durum olması benim açımdan süper bir yanlış" dedi.

1
"SAFFET SANCAKLI, HAMİT ALTINTOP NİYE OLMASIN?"

Nihat Özdemir'in TFF başkanlığından istifasını da değerlendiren Ilıcalı, "Nihat başkanımıza buradan sevgiler. Psikolojik olarak yıprandı bence ve 'yeter artık' dedi gibi anlıyorum. Oraya yeni bir isim gelecek ama sanki bu sefer biraz futbol dünyasından birisi olsa ne mutlu olurum. Mesela Saffet Sancaklı gibi bir isim neden olmasın derim. Sevgili Hamit neden olmasın derim. Bu isimler beni mutlu eder. Biraz böyle futbol manteletesine dönelim. Çok böyle iş adamı tarafına değil de futbolsal tarafa gitsek de bir de onu denesek ne iyi olur" açıklamasını yaptı