UEFA'dan ceza yağmuru! Inter, Roma, Monaco...

UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi, Finansal Fair Play koşullarını karşılamadıkları gerekçesiyle Avrupa'nın bazı kulüpleri için açtığı soruşturmayı tamamladı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
UEFA'dan ceza yağmuru! Inter, Roma, Monaco...
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
08 Mayıs 2015 20:12
SPORX DIŞ HABERLER- UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi, Finansal Fair Play koşullarını karşılamadıkları gerekçesiyle Avrupa'nın bazı kulüpleri için açtığı soruşturmayı tamamladı.

Beşiktaş'ın da cezasını açıklayan UEFA Kulüp Finansal Kontrol Komitesi, aralarında Inter, Roma, Monaco, Sporting Lizbon ve Karabükspor'un da bulunduğu toplam 10 kulübün cezalarını birlikte açıkladı.

SPORX, INTER VE ROMA'YA GELECEK CEZAYI DUYURMUŞTU! İŞTE O HABER!

EN AĞIR CEZA INTER'E

İtalya Serie A'nın dev kulübü Inter, UEFA'dan toplam 20 milyon avruluk bir ceza aldı. Bunun 6 milyonunu hemen ödeyecek olan kulüp kalan bölümü UEFA ile yaptığı uyumluluk anlaşmasına uymaması durumunda ödemeyi kabul etti.

Ayrıca Inter'ın Avrupa kupalarında kadrosunda bulundurabileceği futbolcu sayısı da 25'ten 21'e düşürüldü.

ROMA DA CEZADAN NASİBİNİ ALDI

İtalya'nın bir diğer köklü kulübü Roma, Finansal Fair Play kapsamında toplam 6 milyon avroluk cezaya çarptırıldı. Roma bu cezanın 2 milyonunu ödeyecek. Kalan bölüm uyum koşullarının iptalinde ödenecek.

Roma'nın Avrupa kupalarındaki kadrosuna yazabileceği oyuncu sayısı da 25'ten 22'ye indirildi.

KARABÜKSPOR VE DİĞER KULÜPLERİN CEZALARI İSE ŞÖYLE

Krasnodar: Toplam 4 milyon avro cezanın 1 milyonunu ödeyecek olan Rus ekibi uyum kriterlerini ihlal ederse tüm cezayı ödemeyi kabul etti. Krasnodar'ın Avrupa kupalarındaki oyuncu sayısı da 22'ye indi

Lokomotiv Moskova: Toplam 5 milyon avro ceza alan Lokomotiv, bu cezanın 1,5 milyonunu ödeyecek. Geri kalan kısım temlik altında. Moskova ekibinin de Avrupa kupaları kadro sayısı 22'ye indi.

Monaco: Fransız devine 13 milyon avro para cezası verildi. Bu cezanın 3 milyonunu ödemekle yükümlü olan Monaco, kalan kısmı kriterlere uyması durumunda ödemeyecek. Monaco'nun da Avrupa kupalarında kadrosunda bulundurabileceği oyuncu sayısı 22'ye indirildi.

Sporting Lizbon: Portekiz ekibine 2 milyon avro ceza geldi. Ancak bu ceza belirlenen kriterlere uyulmaması durumunda ödenecek. Sporting'in de Avrupa kupalarında kadrosunda bulundurabileceği oyuncu sayısı 22'ye indirildi.

CSKA Sofia, Karabükspor, Rostov: Aralarında temsilcimiz Karabükspor'un da bulunduğu bu kulüplere UEFA'dan 200 bin avro ceza geldi.


Tümü
TÜMÜ