Morosini'yi binlerce kişi uğurladı

İtalya'da maç esnasında rahatsızlanarak yaşamını yitiren Livornolu futbolcu Piermario Morosini için düzenlenen törene binlerce kişi katıldı.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; EPA
Morosini'yi binlerce kişi uğurladı
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
18 Nisan 2012 11:23
İtalya İkinci Futbol Ligi Serie B'de, Pescara ile Livorno arasında oynanan mücadelede fenalaşarak yere düşen ve kaldırıldığı hastanede kurtarılamayan 25 yaşındaki Livornolu futbolcu Piermario Morosini için stadyumda düzenlenen törende binlerce kişi gözyaşı döktü.

Piermario Morosini'nin naaşını taşıyan cenaze arabasının Livorno Stadı'nda tur atması esnasında taraftarlar ve futbolcunun arkadaşları gözyaşlarını tutamadı.

Livorno'nun 2-0 üstünlüğü ile devam eden Pescara-Livorno maçının 31. dakikasında fenalaşarak yere yığılan, ardından kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybeden Morosini'nin dramı İtalya'da gündemdeki yerini koruyordu.

Piermario Morosini futbola 10 yaşında doğduğu Bergamo kentinde başlarken Atalanta takımında forma giydi. 11 yıl önce 15 yaşındayken annesi Camilla'yı kaybeden Piermario, 2 yıl sonra da babasını kaybetmişti. Babasının vefatından kısa süre sonra ağabeyi intihar etmiş ve 5 kişilik Morosini ailesinden 4 yıl içinde iki kardeş kalmıştı.

Udinese kulübü, Piermario'nun ailesinden hayatta kalan tek kişi olan kardeşinin ömür boyu bakımını üstleneceğini açıkladı.


Tümü
TÜMÜ