Emre Can: "Liverpoollu olmak kolay değil"

Liverpool'un yıldız orta saha oyuncusu Emre Can, yeni takımındaki günlerini anlattı.

Haber; Sporx.com dış haberler
Abone Ol
Emre Can: 'Liverpoollu olmak kolay değil'
Klavye okları ile sonraki ya da önceki habere geçebilirsiniz.
21 Kasım 2014 20:47
SPORX DIŞ HABERLER - Liverpool'un Türk asıllı yıldızı Emre Can, yerel basınla bir röportaj yaptı.

Emre Can, son 2 maçta ilk 11'de maça başladı ve performansıyla İngiliz spor medyasından olumlu notlar aldı. 20 yaşındaki orta saha oyuncusunun, hafta sonu oynanacak Crystal Palace maçına çıkması bekleniyor.

"Liverpool oyuncusu olmanın asla kolay olamayacağını düşünüyordum." diyerek sözlerine başlayan Emre Can; "Kulübün dünya çapında popülaritesi var ve sürekli pozitif sonuçlar isteniyor. Baskıyla oynayacağınızı biliyorsunuz" dedi.

Yıldız orta saha oyuncusu; "Buraya geldiğimde sezon öncesi kampında sakatlıklarım vardı. Milli maç arasında tamamen düzeldim ve takıma katıldım. Benim için çok moral bozucu bir durumdu. Ancak, ben sakatken takımım Tottenham'ı yenince bir anda moralim düzeldi." ifadelerini kullandı.

Bayer Leverkusen'den sezon başında 12 milyon euroya Liverpool'a gelen Emre Can; "Takımdaki arkadaşlarım, alışmam için çok yardımcı oldu. Özellikle sakat olduğum süreçte destekleri çok olumluydu. Şimdi de yavaş yavaş kondisyonumu kazanıyorum. %100'üme çok yakınım. Takıma yardım etmek ve iyi sonuçlar almak istiyorum. Takımımız şu an istenen sonuçları alamıyor ama kendi maksimumuzu sahaya yansıtırsak iyi sonuçlar alacağız." diyerek sözleri noktaladı.

Tümü
TÜMÜ