FIFA'dan 2018'e yeni kural!

Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası sonrasında FIFA'nın futbola yeni kurallar getirebileceği öğrenildi.

Haber; Sporx.com dış haberler, Fotoğraf; Reuters
Abone Ol
FIFA'dan 2018'e yeni kural!
FIFA'dan 2018'e yeni kural!
03 Temmuz 2014 00:00
- SPORX DIŞ HABERLER - Brezilya'da düzenlenen Dünya Kupası sonrasında FIFA'nın futbola yeni kurallar getirebileceği öğrenildi.

Brezilya'da ilk kez uygulanan gol çizgisi teknolojisi ve duran toplarda baraj çizgisinin geçilmemesi için sıkılan sprey uygulamaları, turnuva ile birlikte futbolda yeni bir dönemin başlangıcı olmuştu.

Rusya'da düzenlenecek Dünya Kupası öncesinde ise yeni bir hazırlığın sinyalleri verildi. FIFA, 2018 Dünya Kupası'nda uzatmalara giden maçlarda takımlara birer oyuncu değişikliği hakkı daha tanımaya hazırlanıyor.

2014 Dünya Kupası'ndaki son 16 turunda oynanan 8 maçtan 5'i uzatmalara giderken 120 dakika boyunca sahada kalan oyuncuların zor anlar yaşaması dikkatlerden kaçmadı.

Yüksek tempoda ve sıcak havada oynanan karşılaşmaların uzatmalara gitmesi sakatlıkların artmasına neden olurken saha içindeki futbolcuların yaşadığı zor anlar ise FIFA'nın yeni bir uygulama için adım atmasına neden oldu.

FIFA üyesi olan eski Liverpool menajeri Gerard Houlier'in daha önce reddedilen uzatma dakikalarında ekstra oyuncu değişikliği önerisini yeniden gündeme getirebileceği iddia edildi.

SENİN İÇİN SEÇTİĞİMİZ
Tümü
 Reklam 
TÜMÜ