Boston Celtics LogoNew York Knicks LogoPhiladelphia 76ers LogoBrooklyn Nets LogoToronto Raptors LogoDallas Mavericks LogoMemphis Grizzlies LogoHouston Rockets LogoSan Antonio Spurs LogoNew Orleans Pelicans LogoDetroit Pistons LogoMilwaukee Bucks LogoIndiana Pacers LogoChicago Bulls LogoCleveland Cavaliers Logo
Oklahoma City Thunder LogoUtah Jazz LogoMinnesota Timberwolves LogoPortland Trail Blazers LogoDenver Nuggets LogoAtlanta Hawks LogoWashington Wizards LogoCharlotte Hornets LogoMiami Heat LogoOrlando Magic LogoLos Angeles Lakers LogoSacramento Kings LogoLos Angeles Clippers LogoPhoenix Suns LogoGolden State Warriors Logo

Fultz: "Henüz hiçbir şeyde iyi değilim"

Orlando Magic point guardı Markelle Fultz şu anda "hiçbir şeyde iyi olmadığını" ve Magic ile fiziksel oynamak istediğini söyledi.

Haber; Sporx.com
Orlando Magic point guardı Markelle Fultz şu anda "hiçbir şeyde iyi olmadığını" ve Magic ile fiziksel oynamak istediğini söyledi.

Ligdeki ilk iki yılında, Fultz omuz sakatlığı nedeniyle sadece 33 maç oynamıştı. Yeni Magic guardı, bu dönemde "hiçbir şeyde iyi olmadığına" dikkat çekerek, oyununun ne kadar etkilendiğinin farkında olduğunu belirtti.

Ancak, Fultz'un ligdeki üçüncü yılı için özel bir hedefi var: takımın oyun stilini öğrenmek ve fiziksel oynamak:

"Şu anda sahada hiçbir şeyde çok iyi olduğumu sanmıyorum. Savunma tarafında daha iyi olmak istiyorum. Takım konseptlerimizi, adamımı önümde tutmayı ve geçilmemeyi öğreniyorum. Sonra, hücum tarafında takım arkadaşlarımı daha iyi bulmak, onların hücumda daha organize olmalarına yardımcı olmak da hedeflerimden biri. Şahsen, sevdiğim noktalarımın nerede olacağını, nerede şut kullanabileceğimi unuttum."

"GÜCÜM, AVANTAJLARIMDAN BİRİ"


Magic'e anında yardım edebilecek güçlü bir beceriye sahip olmasa da, Fultz, ritmini geri alırken gücünün onun için değerli bir şey olacağına inanıyor:

"Fiziksel bir oyuncu olduğumu düşünüyorum. Teması seviyorum, bu yüzden her zaman adamların yakınına giriyorum, vücudumu kullanıyorum. Gücümün avantajlarımdan biri olduğunu hissediyorum."